Zablokowany Posty: 26 Strona 1 z 1
J&J Acuvue with HYDRACLEAR
  • Worldgorger
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 09 czerwca 2006, 14:05
    Lokalizacja: Â???DÂ?

    J&J Acuvue with HYDRACLEAR

    autor: Worldgorger » 09 czerwca 2006, 14:13

    Witam,
    do tej pory nosi?em soczewki J&J Acuvue2. Teraz "przesiad?em si?" na Acuvue with Hydraclear. No i zacz??y si? k?opoty z widzeniem. To znaczy s? one o tych samych mocach co poprzednie ale dalekie obiekty widz? (troch?) gorzej. Wszystko co daleko jest jakby rozmazane. W poprzednich tego nie by?o a nosi?em je tydzie? temu wi?c wada na pewno si? nie pog??bi?a. Opakowanie soczewek by?y hermetycznie zamkni?te bez ?adnych uszkodze?, podobnie jak i sama soczewka. Prosz? mi powiedzie? czym to mo?e by? spowodowane? Mo?e tym nowym rewolucyjnym nawil?onym materia?em z kt??rego s? wykonane? Prosz? o odpowied? bo nie wiem czy mam teraz stara? si? je zamieni? spowrotem na Acuvue2.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 czerwca 2006, 14:16

    Nie wiem czym moze byc spowodowane, prosze udac sie ponownie do osoby dobierajacej te soczewki i powiedziec o dolegliwosciach, zobaczy dokladnie soczewke, rogowke itp. itd.
  • dimka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 13:26
    Lokalizacja: Swarz??dz

    autor: dimka » 08 sierpnia 2006, 13:41

    Ja nosi?am Acuvue 2 i potem spr??bowa?am Acuvue Advance i mia?am ten sam problem. Wydaje mi si?, ?e Advance s? troch? mniej trwa?e od Avuvue 2 i dlatego wyst?puje u niekt??rych os??b dyskomfort. Jak wr??ci?am do Acuvue 2 problem znikn??.
    Anka
  • larousse
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 14:39
    Lokalizacja: WM

    autor: larousse » 13 sierpnia 2006, 14:46

    Ja na przemian nosi?am okulary i ACUVUE.
    Wielu moich znajomych zauwazylo to samo. Ot???: soczewki ACUVUE sa ciut za mocne obraz w nich jest zdecydoweanie wyrazniejszy niz w okularach i innych soczewkach.
  • podejrzana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 16:23
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: podejrzana » 14 sierpnia 2006, 16:52

    soczewki Acuvue with Hydraclear s? miesi?czne??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 sierpnia 2006, 19:03

  • podejrzana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 16:23
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: podejrzana » 22 sierpnia 2006, 20:44

    dwutygodniowe od momentu otwarcia czy dni noszenia?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 sierpnia 2006, 20:47

    Dla kazdych soczewek ich termin oznacza od otwarcia
    czyli soczewki miesieczne moga byc uzywane DO 30dni od momentu otwarcia, nie wazne ze byly 3razy zalozone.
  • podejrzana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 16:23
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: podejrzana » 24 sierpnia 2006, 16:14

    mi lekarz powiedzial inaczej, powiedzial tez ze te soczewki choc s? 2tygodniowe, z powodzeniem mozna nosic miesi?c... wiec nie wiem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 sierpnia 2006, 16:18

    Jasne, rozumiem jego zdanie, a miesieczne mozna nosic do trzech miesiecy, a roczne nawet do dwoch lat...

    Co innego lekarze a co innego PRODUCENT, ktory najlepiej wie i zna swoj produkt, jego przydatnosc, wytrzymalosc na osady bialkowe itp, itd...

    W razie pozniejszych komplikacji - prosze udac sie do tego samego lekarza.

    Pozdrawiam
  • podejrzana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 16:23
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: podejrzana » 24 sierpnia 2006, 16:28

    dodam iz jest to uznany lekarz i nie w?tpie w jego kwalifikacje. Stwierdzi? ze soczewki acuvue with hydraclear zalecane s? do noszenia 2tyg, ale jesli nie nosze ich ca?y dzien po ponad 12 godz to moge nosic dluzej.

    "Zaleca si? wymian? soczewek na nowe co dwa tygodnie " - to ze strony
  • larousse
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 14:39
    Lokalizacja: WM

    autor: larousse » 25 sierpnia 2006, 12:49

    Lemur i co z tego ze producent podaje ze sa 2-tyg ? Poprostu sie zabezpiecza.
    Kolejn? bujd? jest to iz nijako termin leci od otwarcia! Jak 30 dniowe to nosisz je przez 30 razy. Jak codziennie je uzywasz to spokojnie mozesz je nosic kolejne po? miecha. Jak nosisz je sporadycznie to polecam te 30 za?o?e? i tez musicie wzi??? pod uwwage intensywnosc ich uzywania. Bo 1h w ciagu dnia to nie 18h.
    I nie pisze tego od tak sobie tylko z do?wiadczenia.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 sierpnia 2006, 19:33

    larousse pisze:Kolejn? bujd? jest to iz nijako termin leci od otwarcia! Jak 30 dniowe to nosisz je przez 30 razy
    I pewnie dlatego tez z plynem tez jest "bujda" ze 3miesiace od momentu otwarcia opakowania... widac co "nosiciel soczewek" to osobna teoria.

    Co rozumiesz pod pojeciem "producent sie zabezpiecza"? Przed mozliwym wystepianiem infekcji u osob korzystajacych z soczewek niestosujac sie do zalecen instrukcji? Wystepienia mozliwych podraznien, dyskomfortem itp, itd... TAK!
    Bo nie bedzie na siebie bral odpowiedzialnosci za nieodpowiedzialnych uzytkownikow oraz

    Ministerstwo Zdrowia musialo wyrazic opinie o produkcie (soczewki kontaktowe sa wyrobem medycznym) i potwierdzic albo zanegowac termin ich "przydatnosci". Pewnie Ministerstwo Zdrowia - tez sie zabezpiecza?

    Zacytuje Ci fragment instrukcji dolaczanej do soczewek kontaktowych (jako ze dotyczy temat miesiecznych)
    ZALECANY TRYB NOSZENIA I WYMIANY
    Soczewki powinny by? co miesi?c wyrzucane i zast?powane now? par?.
    Czy tu cos pisze o 30dniach noszenia? Czy 30razach zalozen? Jest wyraznie napisany czasookres.

    Na nic instrukcje dolaczane do soczewek, plynow itp, skoro kazdy sobie i uwaza ze wie najlepiej skoro przedluza termin noszenia soczewek i nic sie nie dzieje tzn ze uwazasz iz producent po prostu klamie... :szok:

    pozdrawiam pozostawiajac temat bez dalszej dyskusji z mojej strony, jezeli bedzie szedl w tym kierunku.
  • podejrzana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 16:23
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: podejrzana » 26 sierpnia 2006, 22:32

    soczewki johnsona Acuvue with HYDRACLEAR (jesli chodzi o 2 tyg) nosi sie 14 dni, s? to jedyne takie soczewki ktore wa?ne s? od ilosci za?o?en. Ich waznosc nie liczy sie od otwarcia. Dlatego jezeli nie nosi sie ich codziennie to u?ytkowanie mozna przed?u?yc o kolejne dni.

    I nie mieszaj tutaj z p?ynami, bo one to odmienna historia i ich termin mija po 3 miechach od otwarcia, tak jak twierdzi producent
  • larousse
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 14:39
    Lokalizacja: WM

    autor: larousse » 27 sierpnia 2006, 11:32

    Sraczki po piwie, ktore traci waznosc nie dostaniesz tak i po soczewkach noszonych o pol miecha d?uzej!
    LEMUR widac ze teoretycznie znasz sie na socewach bo nimi handlujesz, ale w praktyce podejrzewam, ze nie miales ich na oczach, wiec nie mozesz sie wypowiedziec obiektywnie.
    Poza tym jak na nasze zarobki jest to drogi towar, wiec ludzie beda kombinowac z terminem.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 sierpnia 2006, 11:37

    A mialem juz nie brac udzialu w tej dyskusji, ale:
    larousse pisze:Poza tym jak na nasze zarobki jest to drogi towar, wiec ludzie beda kombinowac z terminem.
    I tu trafiles w sedno z ktorym tez sie zgadzam. Soczewki kontaktowe na dzien dzisiejszy to dobro luksusowe, nie kazdego na nie stac, a jak juz kupi to jak przyslowiowy "zyd" kombinuje, bo nie stac go na prawidlowe korzystanie z soczewek. Natomiast jezeli za ktoryms razem przez to dojdzie do powiklan to do kogo ma miec pretensje? Bedzie mowil, ze kazdy powiedzial, ze mozna przedluzac termin, ze nawet sprzedawca mu powiedzial ze moze przenosic... powiedz mi, skoro sami sprzedawcy tak mowia to do czego to doprowadza?

    Natomiast tendencja cenowa jest spadkowa od kilku lat. Wiec miejmy nadzieje, ze za rok, moze maksymalnie do dwoch bedzie stac ludzi aby przestrzegac terminu.

    ps. a dla Twojej informacji - to Twoje podejrzenia praktyczne sie nie sprawdzily, gdyz korzystam z soczewek kontaktowych.

    ps2. odnosnie porownania do piwa, to ta wersja moze Cie gora co "przeczyscic" a soczewki doprowadzic do grozniejszych dluzej leczonych powiklan.
  • larousse
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 14:39
    Lokalizacja: WM

    autor: larousse » 27 sierpnia 2006, 12:32

    Haha dobre z tym ?ydem to juz wogle breha :brawo:
    co do cen to niesadze by w sklepach one potanialy.
    Ale na [nazwa - regulamin] i innych a?kcjach widac post?p. /Ceny sa podane w poscie ponizej/ Na [nazwa - regulamin] kupuj?c soflens38 /kwartalne od 56 do 62 z? za 6sztuk/ razem z plynem na ca?y rok mozna sie wyrobic w ok 160 z? :jupi:
    Ten sam produkt w sklepach waha sie ok 80z? za pare =80x3 lub 4 =240 lub 320 /oszczedny zyd zejdzie do 240z? ;-). Do tego plyn za minium 40x4=160 /oszczedny zyd zejdzie do 100z? ;-) /
    Czyli w sklepach mamy wydatek min 340 do max 400! Podczas gdy w [nazwa - regulamin] max 160 :-) JEST R???NICA. Dodam ze sa to ceny soflens,a przy optix lub J&J jest jeszcze wieksza przepasc.
    A wsklepach nic sie nie zmieni i za 10 lat dop??ki ludzie beda dawali sie robic w balona i beda kupowali towar warty 26 z? za 80 z? :-( .Do tej pory tez naleza?am do tych "balonowc??w" - ale juz nigdy wiecej !
  • podejrzana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 16:23
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: podejrzana » 27 sierpnia 2006, 16:56

    "Prze?omowa technologia umo?liwi?a wyprodukowanie soczewkek jako?ci ACUVUE w cenie umo?liwiaj?cej ich wymian? przynajmniej co dwa tygodnie. Znaczy to, ?e wymieniacie Pa?stwo soczewki zanim zanieczyszczenia i proces ich starzenia spowoduj? obni?enie jako?ci noszenia, a zatem utrzymujecie stale doskona?y poziom komfortu, jako?ci widzenia i zdrowia."

    oto dow??d, ?e soczewki j&j acuvue nie trac? wa?nosci po 2tyg od otwarcia, ale od ilo?ci za?o?e?
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 27 sierpnia 2006, 18:23

    Tak si? przygl?dam dyskusji i czytam ostatni? wypowied? podejrzanej gdzie w tym wyt?uszczonym cytacie jest napisane o ilo?ci na?o?e?? No i ciekaw jestem sk?d ten cytat. Pewnie [nazwa - regulamin], ja raz kupi?em i okaza?o si?, ?e zakupione soczewki by?y przeznaczone nie na nasz rynek, tylko azjatycki.
    Z tego cytatu to ja wyczyta?em, ?e zalecane s? na 2 tygodnie aby zapewni? jak najlepszy komfort noszenia. Rozumuj?c Twoim ci?giem my?lowym to ka?d? soczewk? pewnie przeliczasz na ilo?? za?o?e? :D
    pozdrawiam
    markowski
  • podejrzana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 16:23
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: podejrzana » 27 sierpnia 2006, 20:00

    cytat nie z [nazwa - regulamin] ale z Instrukcji Pacjenta soczewek kontaktowych J&J (dok?adnie str. 4).
    I nie s? zalecane na 2 tyg, ale na wymiane "przynajmniej co dwa tygodnie"
  • larousse
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 14:39
    Lokalizacja: WM

    autor: larousse » 29 sierpnia 2006, 12:16

    Markowski z co oznacza, ?e
    "zakupione soczewki by?y przeznaczone nie na nasz rynek, tylko azjatycki. " ?
    Azjaci maja skosne oczy to co soczewki tez inne potrzebuja niz biali ludzie ? :spoko:
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 29 sierpnia 2006, 12:48

    larousse pisze:Azjaci maja skosne oczy to co soczewki tez inne potrzebuja niz biali ludzie ? :spoko:
    Nie, to oznacza, ?e pewne grupy soczewek s? dopuszczone albo i nie na dany rynek. Np. soczewki Bauscha OptimaFW sa u nas jako kwartalne a wszedzie jako miesi?czne. Poza tym sa inne wymogi tamtejszych Ministerstw Zdrowia. Zauwa?, ?e firmy produkuj?ce maj? po kilka fabryk obs?uguj?ce dane rynki.
    pozdrawiam
    markowski
  • Kosmo
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 03 września 2006, 14:32
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Kosmo » 03 września 2006, 21:38

    Nosze kontakty od 10 lat....zawsze miekkie miesieczne...od pewnego czasu Bausch&Lomb SofLens 66...czasami spie w nich...czasami nawet 3dni nie zdejmuje (rzadko,ale sie zdazalo)...wymieniam gdy czuje,ze sa niewygodne....miesiac to na pewno nie jest...2-4...jak czuje,ze sa niewygodne(zdazalo sie,ze soczewka mi sie rozpadla w palcach)...co jakis czas badam sobie wzrok i tylko 2 razy mialam problem z oczami
    1.na samym poczatku,gdy zaczynalam nosic soczewki i terminu miesiac trzymalam sie jak
    w zegarku...ale o tym pozniej...
    2. nagle zniknal ze sprzedazy plyn ktorego uzywalam od poczatku "COMPLETE Comfort
    Plus" firmy Allergan i musialam kupic renu,bo tamtego nigdzie nie moglam juz znalezc...
    i od tej pory zaczelam czuc,ze nosze soczewki...czyli piasek w oczach pod koniec
    dnia,pieczenie,przewlekle zapalenie spojowki...wczesniej tez sie zdazalo,ale przebieg byl
    niezauwazalny prawie...no taki jak z czasow,gdy jeszcze nie nosilam soczewek....po
    prostu znikalo, zaznaczam,ze nigdy nie postepowalam wedlug rozsadnej procedury:wyrzucic soczewki,wyleczyc oczy,zalozyc nowe...dlatego zdecydowalam sie wyrzucic plyn i to byl strzal w 10...zwlaszcza,ze pojawil sie zaraz AMO "COMPLETE Comfort Plus"...ktory niestety tez juz ciezko dostac...jest nowa wersja i mam nadzieje,ze tak samo dobra jak poprzednia...do czego zmierzam...chodzi o to,ze plyn ma kolosalne znaczenie...przyznam sie,ze nie plucze pojemniczka z plynem (czasami),ale trzymam w miejscu zeby sie nie kurzyl i wymieniam,gdy skonczy mi sie plyn....zawsze myje rece przed zdejmowaniem i wkladaniem (soczewek tez nie myje) i demakijaz zazwyczaj po zdjeciu(ale nie zawsze)....i naprawde nie mam problemow z oczami...a lekarze to potwierdzaja,ze wszystko jest ok......acha wspomne,ze jestem alergikiem od urodzenia.. programuje aplikacje na potrzeby internetu, wiec siedzenie przed komputerem,ktorego monitor jest z 2001 roku 15', do tego kilkudniowe imprezki...odzywiam tez sie nie za specjalnie (pizza,snickers,frytki (ale nie z fastfood)....nie jem miesa od 11lat)...czasami,zwlaszcza jak soczewki sa "starsze" a ja je nosze 2dni,bo impreza,czy cos w tym stylu ;-) to wiadomo...podraznienie (czasami naprawde boli), ale wystarczy,ze sie dobrze wyspie...jakkies kropelki wpuszcze i wszystko wraca do normy...a taka starsza soczewke moge sobie dalej nosic i zdejmowac wieczorem i dlugo nie poczuc ze jest niewygodna...

    wniosek ??
    zuzywanie sie soczewek zalezy od:
    -plynu (odkazanie i nawilzanie) !!!!!!!
    -rodzaju soczewek jedne sa mniej lub bardziej wytrzymale
    -soczewka to wlasnie glownie woda,ale najgorsze dla niej to zanieczyszczenie,ktore jakby
    na stale niszczy jej strukture np. zamoczenie w jakims roztworze(nie da sie go zniej do
    konca usunac) i oczywiscie wyschniecie...wyschniecie jest na 2-gim miejscu,bo zdarzylo
    mi sie naprawde pozno znalezc soczewke...taka sztywna i sklejona,ale po wymoczeniu w
    plynie byla w lepszym stanie niz ta ktora zostala wrzucona do roztworu np. blekitu
    metylowego (takie krople ;-)...wiec jak dlugo ponosisz soczewke zalezy od tego jak ja
    traktujesz

    podsumowanie
    czy miesieczne soczewki sa zuzyte po miesiacu od otwarcia ?? albo moze po 30 razach zakladania i wkladania ?? owszem moga byc,ale nie musza,bo nie sa to glowne przyczyny ich eksploatacji...czy soczewka jest zniszczona, skoro nic nie przeszkadza w noszeniu jej ?? i czy taka soczewka moze zniszczyc nam oko ?? jak ?? jakie jest zagrozenie ?? jesli zaczeni byc niewygodna to wystarczy ja wyjac,zeby nie dopuscic do podraznienia...jesli mimo bolu nadal ja nosimy to sami sobie robimy krzywde...zreszta niewyobrazam sobie,zeby ktos wytrzymywal na tyle dlugo,ze na oku8 powstaly by rany np....to jest nie do zrobienia...dobra jest wieksze prawdopodobienstwo infekcji, bo na soczewce mogly sie zgromadzic bakterie...ale to samo moze sie stac tez z nowa soczewka,jesli sie nie dba o higiene...stara soczewka szybciej zaczyna przeszkadzac...

    paradoksalnie wieksze zagrozenie stwarzaja nowe, wygodne soczewki...ktore mozna nosic dluzej w sensie ciaglym, ktore nie przeszkadzaja w zasnieciu,a ktore trzeba regularnie zdejmowac po to,aby oko moglo naturalnie oddychac.....i to jest najwieksza pulapka jesli chodzi o szkla kontaktowe...mozna sie przespac nawet 2-3 noce pod rzad,ale nalezy pozniej dac oczom czas na regeneracje..w nocy oko w ogole nie oddycha...im dluzej nosimy soczewki tym wieksze prawdopodobienstwo zmian typu wrastanie naczyn w rogowke...jesli nie zdejmiemy soczewek na wystarczajaco dlugo...zmiany pozostaja, a zbyt dlugie noszenie soczewek lub spanie w nich caly czas je poglebiaja...i nie ma tu znaczenia, czy sa wymieniane w terminie i jak bardzo sa cienkie...proces postepuje, chociaz nic nie czuc....ja sie dowiedzialam na wizycie kontrolnej,ze musze odstawic soczewki na co najmniej 2tyg. ...nie moglam w to uwierzyc...pozniej w domu przyjzalam sie oczom i zobaczylam o co chodzi...mozna wyladowac u chirurga i nawet tego nie zauwazyc...
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Kosmo, łącznie zmieniany 3 razy.
  • larousse
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 14:39
    Lokalizacja: WM

    autor: larousse » 14 września 2006, 13:13

    Praktyczne podej?cie do tematu! :spoko:
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 14 września 2006, 17:32

    ja dobieram soczewki kontaktowe, wiec naogladalam sie juz powiklan po soczewkach...

    Najtragiczniejsze bylo, kiedy przez wlasne zaniedbanie i noszenie soczewek wedlug wlasnego widzimisie, zeby nie stracic wzroku nalezalo przeszczepic rogowke. Przeszczep nie przyjmowal sie przez 6 razy...
    teraz ta osoba nie chce slyszec o soczewkach...

    przenoszenie soczewek moze doprowadzic do niedotlenienia rogowki, a co za tym idzie wrastaniem naczyn krwionosnych w rogowke.. ten proces nie boli, wiec nawet nie wiadomo kiedy sie zaczyna, ale skutkowac moze nieprzeziernoscia rogowki...

    noszenie soczewek zaleca sie na miesiac (nie na 30 zalozen), bo od pierwszego kontaktu ze lzami na soczewce odkladaja sie osady bialkowe i tluszczowe, ktore sa fantastyczna pozywka dla bakterii...
    jezeli ktos ma chec zakladac takie soczewki dluzej, to prosze bardzo, na wlasne ryzyko...


    wiem, ze kazdy uzytkownik ma indywidualne podejscie do sposobu noszenia soczewek, ale dbajcie o wlasne oczy.
    Ala
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 września 2006, 17:36

    Kosmo pisze:paradoksalnie wieksze zagrozenie stwarzaja nowe, wygodne soczewki...ktore mozna nosic dluzej w sensie ciaglym, ktore nie przeszkadzaja w zasnieciu,a ktore trzeba regularnie zdejmowac po to,aby oko moglo naturalnie oddychac.....i to jest najwieksza pulapka jesli chodzi o szkla kontaktowe...mozna sie przespac nawet 2-3 noce pod rzad,ale nalezy pozniej dac oczom czas na regeneracje..w nocy oko w ogole nie oddycha...im dluzej nosimy soczewki tym wieksze prawdopodobienstwo zmian typu wrastanie naczyn w rogowke
    aha, to ci nowosc... rowniez podziekuje za takie madrosci zyciowe!
Zablokowany Posty: 26 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości