ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
ortosoczewki
  • aanna12432
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 22 lutego 2011, 11:11
    Lokalizacja: Polska

    ortosoczewki

    autor: aanna12432 » 05 maja 2011, 16:01

    Słyszałam ostatnio, że jest coś takiego, jak soczewki na noc, po których dobrze widzi się w dzień, a po systematycznym noszeniu, wada może się zmniejszyś. Czy przy wadzie -3,00 i -3,25 jest to możliwe? Jak długo trzeba je nościć i jaki jest koszt? Czy mogą one w jakiś sposób uszkodzić oko?
  • mashoni
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 28 lutego 2010, 16:07
    Lokalizacja: Żywiec

    Re: ortosoczewki

    autor: mashoni » 10 maja 2011, 22:32

    ortokorekcja jest to nieinwazyjna i odwracalna metoda korekcji krótkowzroczności a także małego astygmatyzmu krótkowzrocznego , korekcja odbywa się za pomoca sztywnych gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych które powoduja okresowa zmiane krzywizny rogówki (przypłaszczanie jej w czasie dnia , pracy lub nocy)
    Jaki jest koszt i doświadczenia osób stosujących taką korekcje nie mam pojęcia jeszcze sie nie spotkałem.
  • aanna12432
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 22 lutego 2011, 11:11
    Lokalizacja: Polska

    autor: aanna12432 » 12 maja 2011, 14:16

    A czy za pomocą tych soczewek można całkowicie wyleczyć wadę, czy tylko ograniczyć ich zakładanie do np. 2x w tygodniu?
  • mashoni
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 28 lutego 2010, 16:07
    Lokalizacja: Żywiec

    autor: mashoni » 13 maja 2011, 01:27

    aanna12432 pisze:A czy za pomocą tych soczewek można całkowicie wyleczyć wadę, czy tylko ograniczyć ich zakładanie do np. 2x w tygodniu?
    Nie można , ortoleczenie jest odwracalne po zaprzestaniu stosowania soczewek rogówka przybiera swój pierwotny kształt.Głównym celem ortokorekcji jest uwolnienie sie od okularów czy soczewek kontaktowych w ciagu dnia poprzez ich nocne zakładanie ( w nocy soczewki powodują spłaszczenie powierzchni rogówki aby w ciągu dnia miała Pani lepszą ostrość wzroku) Jeżeli chodzi o zakładanie soczewek to trzeba się trzymać zaleceń optometrysty on ocenia podatność tkanki rogówki na działanie ortosoczewek poprzez regularne kontrole i badania jest to zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta.Jeżeli interesuje Panią całkowite skorygowanie wady na stałe (o ile wada nie będzie postępoać) polecam korekcję laserową oczwyiście o ile nie boi się Pani ingerencji w poszczególne warstwy rogówki.
  • aanna12432
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 22 lutego 2011, 11:11
    Lokalizacja: Polska

    autor: aanna12432 » 25 lutego 2012, 21:36

    Kupiłam ortosoczewki i noszę je od miesiąca. Na badaniu przy doborze soczewek wyszło, że na oko prawe mam -3,5, a rok temu miałam -3.00 i nie czułam pogorszenia. Na lewe -3.00, rok temu było -3.25. Czyżby wada cudownie się cofnęła? Do tego i wypukłości rogówki (45,5 na oba oczy) dobrała mi pani doktor soczewki. Niestety, nie byłam z nich zadowolona - prawą - MOCNIEJSZĄ widziałam gorzej, zaczęły zjeżdżać w dół literki. Na oba oczy robił się cień po zmroku. Takie rozbłyski, jak patrzę wieczorem na coś świecącego, np. latarnie uliczne. To bardzo przeszkada, podobno ma mijać, ale nie mija. Soczewkę prawą mi wymienionao na jeszcze silniejszą i pozmieniano parametrt - tam, gdzie była bardziej wypukła jest mniej i na odwrót. Teraz widzę dużo lepiej tym prawym okiem. Potrafię bez problemu przeczytać 3mm tekst z odległości 2m. Przeraża mnie to, bo normalnm, zdrowym okiem raczej nie powinnam widzieć tak wyraźnie. Boję się, czy wada mi się przez to nie powiększy. Nie wiem, co mam robić, okulistka lekceważy to, jak jej mówię, że prawe oko ma mniejszą wadę, a dostało mocniejszą soczewkę. Twierdzi, że skoro ta wyszło w badaniu, to musi tak być. Ale wg mnie każdy komputer inaczej wskazuje wadę, przykład : rok temu badałam oko w przeciągu 2 tyg na różym sprzęcie i wyszła różnica 0,25 i 0,5. PROSZĘ O POMOC!
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 09 marca 2012, 12:57

    Teoretycznie badanie nie powinno kłamać,ale w przypadku który opisujesz,może warto byłoby zasięgnąć opinii innego okulisty,zapytać go o zdanie? W końcu chodzi o zdrowie Twoich oczu.
  • kaszalotka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 22 maja 2012, 22:26
    Lokalizacja: sochaczew

    ortosoczewki nosze:)

    autor: kaszalotka » 22 maja 2012, 22:43

    hello:)
    Jak juz wiecie soczewki zaklada sie na noc cała i rano po sciagnieciu widzi sie dobrze prawie caly dzien. Przynajmniej na poczatku leczenia bo z czasem soczewki mozna zakladac coraz zadziej:) ja je nosze juz prawie rok i nie narzekam na efekty:))
    poczatki naszego kontaktu ze soba( ja i moje soczewki) byly dos ciezkie... nie dawaly mi o sobie zapomniec i troszke mnie oczy piekly ale juz pozniej bylo coraz lepiej:) mysle ze to jest swietna alternatywa dla bojacych sie lasika:)) Soczewki dobierałam w Wawce w Nowym Wzroku:) I lekarz byl bardzo uprzejmi:)) pozdrawiam:))
  • deluxe
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 14 czerwca 2012, 11:24
    Lokalizacja: gdańsk

    autor: deluxe » 14 czerwca 2012, 13:12

    Hej wszystkim :)
    Moja młodsza córa nosi takie soczewki i jest zadowolona:) Jest to super rozwiązanie dla dzieciaków bo u nich w efekcie stosowania takich soczewek wada jest nie tylko korygowana ale także zmniejszana lub nawet zahamowana. Zakładamy jej soczewki w nocy i rano widzi bez potrzeby noszenia okularów:) na początku zakładaliśmy ortoK co noc ale z czasem robiło się to zadziej i teraz nosi je 2-3 razy tygodniowo. Jesteśmy zadowoleni i nasza córka również:) Śmiało mogę polecić te soczewki starszym dzieciom które są jak nasza córa żywe a rodzice nie chcą co chwila kupować nowych okularów:) My dobieraliśmy ortoK w Nowym Wzroku:) :spoko:
  • spectrum45
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 30 września 2012, 13:07
    Lokalizacja: łodygowice

    ortosoczewki

    autor: spectrum45 » 30 września 2012, 13:12

    Witam

    Bardzo prosiłbym o informację na temat ortosoczewek, a dokładnie ile trwa dojście do dobrego widzenia ?? 2-7 dni czy raczej kilka tygodni.

    Mam te soczewki od dwóch dni. I rano po zdjęciu wiedzę troszeczkę lepiej, ale i tak niewyraźnie. Moja wada to - 4,25 na obu oczach.Mój okulista twierdzi że trzeba czasu aby taka wada się zmniejszyła , ale ja zaczynam się niepokoić. Bo na stronach o ortosoczewkach pisze że poprawa jest od 1-3 dni ??

    Bardzo proszę o odpowiedź
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości