ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
O co chodzi z tą krzywizną?
  • toobiz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 marca 2006, 22:35
    Lokalizacja: CheÂ?m

    O co chodzi z tą krzywizną?

    autor: toobiz » 16 maja 2006, 22:39

    Mam problem, nie wiem jak? mam wybra? krzywizn? kupuj?c soczewki. Gdy kupowa?em pierwsze soczewki, pani okulistka po prostu napisa?a mi na kartce "Optima FW" i pan optyk wiedzia? jakie ma mi sprzeda? soczewki nie pytaj?c o krzywizn?, ale teraz chcia?bym dokona? zakupu przez internet i nie wiem jak? krzywizn? wybra?. Mo?ecie mi co? doradzi??
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:51 przez toobiz, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 maja 2006, 22:42

    Kazda soczewke charakteryzuje: krzywizna i srednica. Decydujac sie na inne soczewki trzeba udac sie do specjalisty na dopasowanie aby spradzic jak beda sie zachowywaly na oku. Rowniez soczewki wykonane z innego materialu rowniez moga inaczej zachowywac sie na oku.
  • toobiz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 marca 2006, 22:35
    Lokalizacja: CheÂ?m

    autor: toobiz » 17 maja 2006, 00:36

    a czy jest mo?e jaka? standardowa krzywizna? taka, kt??r? najcz??ciej si? wybiera?
  • larousse
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 14:39
    Lokalizacja: WM

    autor: larousse » 13 sierpnia 2006, 14:49

    Cos te forum jest martwe.
    Niby jest standardowa srednica 8,6, ale tak twierdza sprzedwacy ile w tym prawdy tez bym sie chetnie dowiedziala.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 sierpnia 2006, 20:13

    nie ma standardow,

    bo soczewka to nie tylko krzywizna dochodzi jeszcze:
    - srednica soczewki
    - moc (a tym samym inna nieco grubosc)
    - material

    Kazda soczewka o krzywiznie 8,6 a srednicy np. 13,8 cyz 14,4 to sa DWIE inaczej zachowujace sie soczewki na oku. Nawet jezeli dochodzi do niewielkich roznic pomiedzy tymi parametrami.

    Czesto zdarza sie ze ten sam produkt dla dwoch roznych krzywizn ma inna konstrukcje (np. Night&Day firmy Ciba Vision)
  • larousse
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 14:39
    Lokalizacja: WM

    autor: larousse » 14 sierpnia 2006, 10:50

    No dobrze. Podczas I wizyty u okulisty mamy przypisane soczewki z moca, krzywizna i srednica. Jezeli teraz kazda frima stosuke inne standardy to jest to nonsens. Gdzie my zyjemy w buszu ?
    To teraz skad mam wiedziec jakie soczewki moge nosic oprocz przypisanych przez lekarza ? Jest gdzie? jakas tabelka?
    Do tej pory kupuje soczewki o parametrach przypisanych przez lekarza.
    Dziwie sie tylko ze po podaniu mojej karteczki z parametrami, podaja mi produkty o innej krzywiznie , m??wi?c ze beda pasowaly.
    Mam 14,0 i 8,8, a czesto dostaje 8,7 14,2, albo 8,6. Zreszta w necie sprawdzam i nie ma soczewek 8,8, sa tylko 8,7 i 8,6
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 sierpnia 2006, 20:02

    larousse pisze:Dziwie sie tylko ze po podaniu mojej karteczki z parametrami, podaja mi produkty o innej krzywiznie , m??wi?c ze beda pasowaly.
    Bo musimy rozroznic dwie rzeczy:
    - chec sprzedazy
    - chec doradzenia
    to sa dwie rozne sprawy.

    Najlepiej przenoszac sie na inne soczewki udac sie do specjalisty, ktory ma w ofercie te soczewki i niech sprawdzi jak sie zachowuje. Czasami drobne zmiany o ktorych Pan wspomina sa do zaakceptowania, a czasami podowuja dyskomfort.
    Ale oczywiscie, kazdy ma prawo do swojej decyzji i wyboru takiej drogi jaka mu odpowiada.

    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 14 sierpnia 2006, 23:16

    Ja robie np. tak... jak jestem zainteresowany innymi soczewkami, robie sobie w?a?nie dopasowanie u specjalisty... jak mi "le??" to spisuje sobie ich parametry i kupuje. Je?eli podczas tego 40minutowego dopasowania wychodzi, ?e czy to materia?, czy krzywizny nie pasuj?. To p?ace za wizyte i wiem, ?e z tymi soczewkami mam da? sobie spok??j... wychodzi mnie to taniej ni? zakupienie po "opakowaniu na ka?de oko"

    Narazie korzystam z dw??ch rodzaj??w: O2Optix i Dailies allday comfort, czasami jeszcze z Acuvue, ale w nich nie mog? tak d?ugo wytrzyma?.
    pozdrawiam
    markowski
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości