ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Problemy Nowicjuszki:(
  • Gusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 03 maja 2006, 22:23
    Lokalizacja: Kielce

    Problemy Nowicjuszki:(

    autor: Gusia » 03 maja 2006, 22:27

    Witam,
    to m??j pierwszy post na forum:)
    ot??? mam pewien problem... w pi?tek zakupi?am soczewki, pocz?tkowo w ogole balam dotknac sie oka,ale to juz przeszlosc:) po dw??ch godzinach staran uda?o mis ie zalozyc soczewki. Problem pojawils ie wieczorem,,nie moglam ich zdjac,poprosu nie moge ich uchwycic, ja nie wiem jak te ksiazeczki wsyztskie to opisuja,wydaje sie takie proste..a tu NIC! :( i meczylam to oko, wkoncu pojechalam do szpitala na dyzur i okropnie niemila pani doktor zdje?a mi je i na dodatek okazalos ie ze mam zapalenie spojowek;( Jutro bede robila drugie podejscie, czy Wy tez mieliscie az takie problemy ze zdejmowaniem?
    Pozdrawiam
    Aga:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 maja 2006, 22:30

    Gusia pisze:dodatek okazalos ie ze mam zapalenie spojowek ;(Jutro bede robila drugie podejscie, czy Wy tez mieliscie az takie problemy ze zdejmowaniem?
    Przy schorzeniach oka nie nalezy nosic soczewek!!!

    ps. a to nie miala Pani szkolenia zakladania i sciagania soczewek? To powinno zawierac pierwsze badanie pod katem soczewek kontaktowych.
  • Gusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 03 maja 2006, 22:23
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Gusia » 03 maja 2006, 22:35

    LEMUR pisze:
    Gusia pisze:dodatek okazalos ie ze mam zapalenie spojowek ;(Jutro bede robila drugie podejscie, czy Wy tez mieliscie az takie problemy ze zdejmowaniem?
    Przy schorzeniach oka nie nalezy nosic soczewek!!!

    ps. a to nie miala Pani szkolenia zakladania i sciagania soczewek? To powinno zawierac pierwsze badanie pod katem soczewek kontaktowych.
    Mia?am i w gabienecie uda?o mi sie zdj?c,ale w domu juz nie moglam sobie poradzic..
    A co do schorzen - tote? od pi?tku nie zakladalam ich, dopiero jutro ;)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 maja 2006, 22:36

  • Gusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 03 maja 2006, 22:23
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Gusia » 03 maja 2006, 22:43

    Prezjrzalam juz te w?tki wczesniej;) Chyba wyprobuje te metode z zsuwaniem do wewnetrznego k?cika oka..moze sie uda
  • Marys
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 grudnia 2006, 12:11
    Lokalizacja: wawa

    autor: Marys » 17 grudnia 2006, 12:21

    niestety tez mam problem, choc nie do konca jestem nowicjuszka...
    generalnie soczewek uzywam od pol roku, jednakze bardzo sporadycznie.
    wspominane przeszkolenie przeszlam, choc trudno tak to nazywac. lekarka kazala mi po prostu sprobowac wlozyc i zjac soczewke. jakos to poszlo
    natomiast dzis mam konkretny problem.
    od 3 dni nosze codziennie soczewki - dzienne. po prostu rozwalily mi sie okulary
    wczoraj po raz kolejny zalozylam soczewki, oczywiscie z drobnymi problemami. wieczorem zabralam sie do zdejmowania. i jedna poszla bez problemow, drugiej do teraz nie moge zdjac...
    oko jest leciutko zaczerwienione. chcialbym uniknac wyprawy np. na ostry dyzur. dzis niedziela, wiec raczej pozamykane sa optyki.
    czy ktos ma jakas porade??
    generalnie w zaden sposob nie moge chwycic soczewki. jedynie kiedy odcigam powieke, metoda szczypcy, to czuje, ze kontakt sie odczepia...ale czy taka zabawa nie szkodzi?
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 17 grudnia 2006, 18:35

    z tego co mnie przeszkolili to, ?eby mie? jak najwi?cej miejsca na manewry w?asnie nale?y odchyli? powieki najlepiej razem z rz?sami. I tu pojawia si? mn??stwo metod:

    - metoda szczypiec? palcem wsakzuj?cym i kciukiem zbli?amy si? do oka i staramy si? umie?ci? tak by dotyka?y brzeg??w soczewki i potem palce zbli?amy do siebie by uchwyci? marszcz?c? si? soczewk?. I my?l?, ?e ta metoda raczej nie powinna szkodzi? oczywi?cie je?eli zachowamy wszystkie zalecenia odno?nie higieny.

    - zsuwanie na brzeg oka (d??? lub bok) i chwytamy metod? szczypiec marszcz?c? si? powiek?

    - wiele innych metod opatentowanych przez u?ytkownik??w

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 17 grudnia 2006, 22:51

    Pami?tam, ?e tak samo mia?am problem ze zdj?ciem soczewek pierwszego dnia...
    Zawsze stosowa?am i stosuj? metod? 'szczypiec' (kto wymy?li? tak? nazw??), kt??r? przedstawi? wolbashi.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Marys
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 grudnia 2006, 12:11
    Lokalizacja: wawa

    autor: Marys » 18 grudnia 2006, 23:42

    Po dlugich boja udalo sie i wczoraj 2 razy i dzis. Powiem szczerze,ze strasznie sie mecze. Zakladanie w miare ok.
    Na szczescie od srody wracam do okularow :D
    Niemniej dziekuje za wszystkie rady.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 19 grudnia 2006, 14:32

    Marys nie poddawaj si?, im cz??ciej b?dziesz to robi? tym lepiej b?dzi Ci wychodzi?. Pono? eksperci bez lusterka umiej? :D warto zauwa?y?, ?e im cz??ciej b?dziesz mia?a mo?liwo?? za?o?enia i zdj?cia tym lepiej dla ciebie, gdy? przezwyci??ysz sw??j l?k przed wsadzaniem sobie paluch??w w oko ;) oraz by? mo?e opracujesz w?asn? metod? :D

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 19 grudnia 2006, 16:31

    wolbashi pisze:Pono? eksperci bez lusterka umiej? :D
    Nie trzeba by? ekspertem, ?eby umie? zdj?? soczewki bez lusterka... Kiedy? u strasznie g?upiej okulistki, jak by?am to kaza?a mi zdj?? soczewki, bo inaczej nie mog?a zrobi? badania dna oka. Oczywi?cie nie da?a mi ?adnego lusterka, a ja nie chc?c marnowa? czasu poprostu zdj??am bez problemu.
    Jednak wol? nie wymy?la? i robi? to z lusterkiem.. ;)
    Skaleczeni milczeniem...
  • prezes
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 września 2006, 12:29
    Lokalizacja: DÂ?browa G??rnicza
    Kontakt:

    autor: prezes » 23 grudnia 2006, 13:52

    tak czytam i nie moge uwierzy?, nigdy nie mia?em problem??w ze zdejmowaniem soczewek, a przez wiele lat robilem to codziennie i to zawsze bez lusterka. Kiedy? przez d?u?szy czas nawet zak?ada?em bez lusterka, te? sie da :)
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 23 grudnia 2006, 18:41

    ja dopiero czekam na swe soczewki st?d te moje niepotwierdzone wiadomo?ci, wida? bez lusterka tez si? da :) i nie tylko eksperci :) ciesz? si?, ?e rozwiali?cie me w?tpliwo?ci.

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Magda_k_f
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 grudnia 2006, 02:22
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Magda_k_f » 30 grudnia 2006, 02:41

    a ja mam tak? fajn? gumow? "przyssawke" ?ciskam j? przyk?adam lekko do soczewki w tym czasie puszczam zacisk i soczewka "sama" wychodzi :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 grudnia 2006, 09:24

    Magda_k_f pisze:a ja mam tak? fajn? gumow? "przyssawke" ?ciskam j? przyk?adam lekko do soczewki
    oj zupelnie porada nie do tematu... tego typu przyssawki uzywa sie do soczewek TWARDYCH a pytanie dotyczy miekkich :gwizd:
  • Magda_k_f
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 grudnia 2006, 02:22
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Magda_k_f » 30 grudnia 2006, 19:06

    peut-etre . w kazdym b?d? razie gdyby nie to to bym tych soczewek nie wyje?a :P a miekkich nie moge za?orzyc bo mi sie nie mieszcz? :(
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości