ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Soczewki, płyny itp...
  • _Maciek_
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 29 kwietnia 2006, 17:00
    Lokalizacja: MMZ

    Soczewki, płyny itp...

    autor: _Maciek_ » 29 kwietnia 2006, 17:43

    Witam

    Mam kilka pytan dotyczacych przechowywania soczewek:
    1. Czemu nie nalezy myc pojemniczka woda? Mam plyn AMO Complete i po przemyciu nim pojemnika plyn "krystalizuje sie" i zostawia bialy osad...
    2. Czy do przechowywania najlepiej jest uzywac plynu takiej samej firmy co soczewki?
    3. Jak to jest z uwodnieniem soczewki - im wieksze tym lepsze? Zawsze wydawalo mi sie ze tak, ale po zmianie soczewek z Acuvue Advance (47%) na B&L SofLens (66%) nie dostrzegam zadnej roznicy. Poza tym teraz mysle nad soczewkami NIGHT&DAY ktore maja uwodnienie 24% i zastanawiam sie czy nie beda wysuszac oka...
    4. Aha co do kontaktow miesiecznych, 24H, to ktore lepiej kupic B&L PureVision czy Ciba Vision NIGHT&DAY? Osobiscie sklanialbym sie do tych pierwszych, ale czekam na opinie, sugestie.

    Z gory dziekuje.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:24 przez _Maciek_, łącznie zmieniany 1 raz.
    Pozdrawiam,

    Maciek
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 22 lutego 2007, 11:46

    Ad.1 Poprostu lepiej tego nie robic a je?eli wydaje ci si? , ?e pojemnik jest brudny to albo go zmie? albo poprostu umyj ten pojemniczek p?ynem do soczewek.
    Ad.2 Tak z tego co wiem to nie wolno trzyma? raz w takim p?ynie a w innym my?.Bo jednak r??znia sie sk?adnikami.
    Ad.3 Ja te? nie zauwa?m w tym r??znicy.
    Ad.4 Ja wybra?abym te drugie bo jako? nie mam zaufania do B&L.ale to tylko moja sugestia.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 lutego 2007, 14:06

    Ad1 bo w wodzie sa rozne zwiazki ktore nie sprzyjaja soczewce ktora jest przeciez bardzo delitatna. Przeciez plynem mozna umyc soczewki w dokladnia taki sam sposob jak woda. Nie warto az tak oszczedzac :P
    A2. Mysle ze nie jest to regul? mozesz spokojnie czyscic soczewki Bausha plynem od CibaVison Pamietaj tylko ze plynow nie wolno mieszac !! Jezeli skonczyl ci sie jeden plyn musisz uzyc nowego pojemniczka na soczewki nie wolno korzystac ze starego :)
    Ad3 uwodnienie to nie wszystko bardzo wazne jest dk/t bo to ile dostarczasz oku tlenu to chyba najwaznieszy aspekt. Soflens ma 32 dk\t natomiast Acuvue 86. Poza tym produkt J&J przeznaczony jest to przedluzonego noszenia poniewaz jest to soczeweka silikonow-hydrozelowa no i "ma" ten Hydraclear ktory podobno zapobiega wyszuszaniu oka(osobiscie nie wiem o co w tym chodzi :P )
    Ad4 wiekszosc osob pewnie poleci ci CibeVison i jej Optixy N&N ktore maja lepsze parametry ale i cene. Ciba pozwala na lepsze dopasowanie poniewaz produkowana jest w roznych DIA i BC PureVision jesli sie natomiast nie myle tylko w jedej. Nie oznacza to jednak ze soczewka Bausha jest zla, trudno mowic o tym co jest lepsze bo cos moze okazac sie odpowienie dla jednaj osoby a dla drugiej nie dlatego tym niech zajmie sie twoj okulista :)

    Btw nie przeginaj z noszeniem soczewek nawet tych 24h :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 lutego 2007, 15:36

    woozie pisze:bo w wodzie sa rozne zwiazki ktore nie sprzyjaja soczewce ktora jest przeciez bardzo delitatna
    bardziej chodzi o bakterie...

    Pojemniczek do soczewek powinien byc wyrzucony jak skonczy sie plyn, nie powinno sie go uzywac nie wiadomo jak dlugo. Dlatego do wiekszosci plynow dolaczany jest pojemniczek.

    Woozie dobrze napisal, ze nie trzeba korzystac z plynu i soczewek jednego producenta - jest to tylko zalecenie, bo wiadomo kazdy zna najlepiej swoj produkt. Natomiast kazde plyny sa inne, maja mniej lub wiecej konserwantow, jednych moga uczulac innych nie...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 lutego 2007, 17:32

    bardziej chodzi o bakterie...
    no z ust mi to wyjales :P ale w takim razie ktos powie to moge zagotowac wode i zabic zarazki :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 lutego 2007, 17:40

    woozie pisze:ale w takim razie ktos powie to moge zagotowac wode i zabic zarazki
    wiem, ze wiesz ze tak nie bedzie :)

    ale pisze do tych co moze nie, producent i zaden specjalista nie zaleca mycia pojemniczka ani soczewek jakakolwiek substancja poza plynem do pielegnacji soczewek kontaktowych.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 lutego 2007, 17:51

    dziwne mi ani raz nie przyszlo na mysl zeby myc soczewki woda :P nawet przegotowana
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 lutego 2007, 20:18

    woozie pisze:dziwne mi ani raz nie przyszlo na mysl zeby...
    ooo... nie chcialbys poznac tego co ludzie wymyslaja :P
    az boje sie pisac, aby ktos nie odebral tego opacznie i jeszcze gotow zastosowac sie :cenzura: :ups:
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości