ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
zdejmowanie soczewek
  • Caroline
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 25 marca 2006, 17:49
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    zdejmowanie soczewek

    autor: Caroline » 25 marca 2006, 18:11

    Spos??b ?ci?gania soczewek, kt??rego nauczy?a mnie okulista (z?apa? oko tak,jakbym chcia?a je wyciagn??)nie poskutkowa?.. podra?ni?am oko, przez 3 dni by?o czerwone, bo dotyka?am ga?ki palcem zbyt d?ugo, zanim uda?o mi si? j? w ko?cu wydoby?. Opracowa?am sw??j spos??b: dotykam palcem wskazujacym ?rodka soczewki i przesuwam do wewnetrzej kraw?dzi oka, gdzie sie marszczy i bez problemu wyskakuje, nie musz? przy tym dotyka? ga?ki ocznej :) mam pytanie, czy mozna wyciagac soczewki na rozne spodoby,czy jest jakis sposob, ktory moze uszkodzic soczewke i nie powinno sie go praktykowac?
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 marca 2006, 13:09

    Pani sposob to jeden z wielu mozliwych, ja osobiscie soczewke przesuwam do zewnetrznego kacika - od gory i dolu jakby lekko sciskam soczewke, przec co srodek odchodzi od rogowki - mrugne - ulega splaszczeniu i po otwarciu oka prawie jest na powiece - wtedy wystarczy juz tylko lekko opuszkami palcow ja wyciagnac.

    Prosze przede wszystkim postepowac tak aby nie narazic oka na uszkodzenia oraz soczewki... spokojnie, delikatnie i myslac to co sie robi a bedzie ok!
    :spoko:

    Mysle, ze nie jeden uzytkownik tutaj sie jeszcze wypowie o swoich metodac uzytkowania soczewek. Natomiast bardzo waznym jest aby kazdy uzytkownik przestrzegal terminow wizyt kontrolnych. Przewaznie takie wizyty (konsultacje) sa bezplatnymi. A brak przestrzegania czy higieny itp jezeli doprowadzi do jakiegos podraznienia czy infekcji - wtedy zegnajcie soczewki... (przynajmniej na czas leczenia)
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 05 kwietnia 2006, 10:23

    Wszystko tak fajnie wygl?da jak si? to czyta. Ja jednak nie mog? si? przem??c aby dotkn?? oka a co dopiero umie?ci? na nim soczewk? kontaktow?. By?em na doborze, za?o?y?a mi okulistka, sci?gn??a r??wnie?. Jednak samemu mi nie wychodzi, skorzysta?em z oferty ?e do badania soczewki miesi?czne otrzyma?em (2sztuki), chyba pozostane przy okularach - na jaki? czas :) Poza tym us?ysza?em, ?e mam jaskr? i tym bardziej narazie soczewki odpadaj?. Wiem, ?e w bardzo szczeg??lnych przypadkach mo?na korzysta? z jednodniowych. Jednak okazuje si?, ?e zbyt du?o nowych rzeczy zacz??o si? dzia?: soczewki, jaskra itp. Czas podj?? walk? :)
    pozdrawiam
    markowski
  • marii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 listopada 2005, 17:23
    Lokalizacja: warszawa

    autor: marii » 05 kwietnia 2006, 13:19

    M??j spos??b zk?adania soczewek:

    G?owa mocno przyci?ni?ta do klatki piersiowej, wzrok "spode ?ba" skierowany ku g??rze, soczewk? wk?adam na wskazuj?cy palec prawej r?ki, czasami zalewam palec sztycznymi ?zami lub zwyk?ym p?ynem piel?gnacyjnym, mo?esz te? wcze?niej zakropli? sztuczne ?zy do oka, ?eby soczewka mia?a lepszy po?lizg. Potem wrzucam soczewk? na ga?k? oczn?, zamykam na chwil? i soczewka jako? w?lizguje si? na oczko :)

    My?l? , ?e po paru pr??bach proces zak?adania soczewek powinien zako?czy? si? sukcesem :)
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 23 stycznia 2007, 23:14

    a ja mam taki problem. dlugo nosilam soczewki acuvue 2 , potem advance i zdejmowanie soczewek to dla mnie sekunda. chcialam jednak zmienic soczewki na optix i zrezygnowalam bo nie umialam ich sciagac. Teraz znowu zmienilam soczewki- na oasys i znowu ten sam problem. dzisiaj meczylam sie godzine zeby je sciagnac. Chcialabym nosic te soczewki bo wiem ze sa duzo lepsze, ale niestety z moch obserwacji wynika ze czym soczewki lepsze tym trudniej sie je sciaga, bo wtedy tak jakby bardziej plywaja one po oku. czy ktos tez tak moze ma??? i co ja mam zrobic???
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 stycznia 2007, 23:27

    ja na razie mialem kontakt z 3 rodzajami soczewek Advance Optima i Softlens i mimo iz kazda sciaga sie troche inaczej nie moge powiedziec zeby np Advance ktory jest lepszy od dwoch wymienionych soczewek Bausch&Lomb sprawil mi az takie problemy zebym musial z niego rezygnowac :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 24 stycznia 2007, 11:57

    Hej ja tez nosilam Acuve teraz nosze Optixy i nie mam problemu z ich sciaganiem jak nie moge jej sciagnac na d??? oka to poprostu odrazu ja "szczypie" i odrazu schodzi:)
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 24 stycznia 2007, 18:44

    To pewnie jestem jedyna ktora tak ma...ale ja na prawde predzej oko sobie wydlubie zanim to sciagne
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 stycznia 2007, 20:02

    eva dasz rade nie przejmuj sie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 29 stycznia 2007, 15:38

    Po ciezkim tygodniu meczarni ze sciaganiem soczewek oasys okazalo sie ze dalam rade i to tylko kwestia wprawy i przyzwyczajenia:)co prawda acuvue 2 lepiej sie sciaga ale jest ok:)a juz chcialam zrezygnowac..:)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 stycznia 2007, 17:01

    hehe co cie nie zabije to cie wzmocni ;P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości