ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Średnica soczewki
  • Caroline
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 25 marca 2006, 17:49
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    Średnica soczewki

    autor: Caroline » 25 marca 2006, 17:59

    Od niedawna nosz? miekkie soczewki iWear. Najpierwsz nosi?am jednodniowe, kt??re by?y praktycznie nieodczuwalne, poprostu rewelacja. Teraz przesz?am na soczewki miesi?czne o ?rednicy 14,4 (jednodniowe maja 13,8 ). Mam pytanie, czy za duza ?rednica soczewki mo?e powodowa? dyskomfort? Na jakiej zasadzie okulista dobiera rozmiar, je?eli wogole dobiera? Wiem, ?e wiekszo?? soczewek ma ?rednic? 14 lub 14,2 i nie wiem czy te 14,4 nie sa za duze gdyz wystaja troche poza rog??wk?, czy to ma duze znaczenie? Wiem, ze do soczewek miesiecznych trudniej sie przyzwyczaic, gdyz sa wieksze i grubsze. Czy wy takze odczuwaliscie je na poczatku?I czy tez wystaja sporo poza rogowke?
    Pozdrawiam!
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:53 przez Caroline, łącznie zmieniany 1 raz.
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 marca 2006, 13:00

    Jezeli mowimy tylko o parametrach soczewki to na "ulozenie sie" wplyw ma nie tylko krzywizna ale rowniez i srednica soczewki. Przy przejsciu na inny rodzaj soczewek powinna Pani skonsultowac to np. podczas wizyty kontrolnej ze specjalista.
    Jezeli specjalista najpierw uznal ze na poczatek beda lepsze jednodniowe z przygotowaniem do miesiecznych to chyba specjalista dokonal niezbednego dopasowania itp juz do tychze soczewek... dlatego idzie sie na wizyty wlasnie do specjalistow, a klient i tak analizuje cyferki na opakowaniu nie znajac zaleznosci pomiedzy srednica a krzywizna :?
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości