ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Nowe problemy z oczami
  • slevlog
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 marca 2006, 18:31
    Lokalizacja: Opole

    Nowe problemy z oczami

    autor: slevlog » 12 marca 2006, 18:36

    Witam

    Potrzebuj? pomocy. Ostatnio moja wada wzroku zacz??a si? pog??bia?. Mia?em stabiln? przez 4-5 lat a teraz straci?em w ci?gu roku oko?o jeden dioptrii na ka?de oko. Ostatnio zauwa?y?em pewn? rzecz. Moje oczy nie toleruj? praktycznie innych soczewek jak Acuvue 2 Johnsona. Tylko w nich widze poprawnie, w pozosta?ych 3-4 linie gorzej i nie da si? w nich funkcjonowa? przy tych samych mocach. A teraz jak zak?adam now? soczewk? moje widzenie za ka?dym razem jest inne, coraz gorsze. W tych soczewkach w kt??rych widzia?em dobrze w poprzednim miesi?cu, teraz nie da si? widzie?. Dosta?em jakiego? uczulenia? Nikt nie potrafi tego rozwi?za?, a nie bardzo mi si? u?miecha chodzi? w okularach z -6 D. Jakie? wskaz??wki, pomys?y?

    I jak jeszcze s?dzicie, czy warto robi? pe?n? korekcj? czy korekcj? komfortow?? W moim przypadku wydaje mi si?, ?e nie jest mi dane widzie? w pe?ni ostro i jak skoryguj? w pe?ni to m??j wzrok sypie si? dalej.

    Pozdrawiam i prosz? o podpowiedzi
  • Wojtek Nowak
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 15
    Rejestracja: 10 sierpnia 2005, 10:53

    Witam

    autor: Wojtek Nowak » 13 marca 2006, 10:09

    Co do r???nego widzenia w r???nych soczewkach? hmm zastanawia?bym sie nad u?o?eniem danych soczewek czy s? dla ciebie odpowiednie. Cz?sto gdy soczewka jest zbyt lu?na lub zbyt ciasna daje takie problemy.
    Po drugie zastanawia mnie stwierdzenie "W tych soczewkach w kt??rych widzia?em dobrze w poprzednim miesi?cu, teraz nie da si? widzie?."
    Mo?e powiniene? zrobi? sobie badania na poziom cukru, cz?sto w zaburzeniach gospodarki cukrowej s? znaczne skoki wady refrakcji.
    A co do korekcji wad refrakcji oczywi?cie komfortowa, ale d??enie do korekcji pe?nej wady refrakcji, tylko taki spos??b zapewnione jest prawid?owe widzenie obuoczne.
    Pozdrawiam
    Wojtek
  • slevlog
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 marca 2006, 18:31
    Lokalizacja: Opole

    problem

    autor: slevlog » 13 marca 2006, 21:31

    Problem tkwi raczej nie w post?puj?cej wadzie (ale zrobie sobie jutro badanie), tylko w tym, ?e jedna soczewka ule?y mi si? na oku, a dnia nast?pnego zak?adam now? po miesi?cu i widze w niej zdecydowanie gorzej. I ju? si? to nie poprawia. Widze, ?e mam co? w rodzaju awersji na soczewki. A do tej pory by?o wszystko ok.
  • Wojtek Nowak
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 15
    Rejestracja: 10 sierpnia 2005, 10:53

    To dziwne

    autor: Wojtek Nowak » 14 marca 2006, 08:45

    Ale i tak warto zrobi? badania.
    Pozdrawiam
    Wojtek
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości