ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Super soczewki jednodniowe, masakra w dwutygodniowych
  • pamciaramciam
    Posty: 0
    Rejestracja: 19 listopada 2021, 13:41

    Super soczewki jednodniowe, masakra w dwutygodniowych

    autor: pamciaramciam » 19 listopada 2021, 13:48

    Cześć,
    mam dość nietypowy problem. Nigdzie, na żadnych forach nie znalazłam, o tym wzmianki.
    Od dziecka nosze okulary - mam ich dość. Chciałam przejść na soczewki.
    Mam astygmatyzm, więc soczewki toryczne. Dostałam próbne na 5 dni Acuvue Moist, świetna ostrość, widoczność, kompletnie ich nie czułam. Wiec postanowiłam - biorę! Acuvue moist to jedynie jednodniowe soczewki. a więc drogie.
    Powiedziano mi, że dwutygodniowe są identyczne, ale to już seria Acuvue Oasis.
    No i jest kiepsko, ostrość kiepska, widoczność kiepska. Najgorzej przy komputerze i telefonie, ale ogółem też nie jest tak dobrze, jak przy testowych. Pisałam do optyka, u którego dobierałam. Powiedział, żebym zrobiła sobie przerwe na 2/3 dni i spróbowała ponownie. Boje się, że to jednak nic nie da. Nie rozumiem o co tu chodzi, testowe jednodniowe bajka, dwutygodniowe lipa...
    Dodam, że jedyną kwestią, która je różni, to BC - w testowych było 8.5, w dwutygodniowych 8.6.
    Czy na prawdę tak niewielka różnica, może sprawiać tak dużą w widzeniu?
    Proszę, o jakąkolwiek pomoc.
    Soczewki jednodniowe to bardzo duży koszt :/ A na prawdę już za przeproszeniem rzygam okularami i miałam nadzieje na soczewki.
  • douglas
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 16 lutego 2022, 11:13
    Kontakt:

    Re: Super soczewki jednodniowe, masakra w dwutygodniowych

    autor: douglas » 03 sierpnia 2022, 18:16

    Soczewki jednodniowe to niestety wielki koszt za wielki luksus.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 9 gości