ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Przejście z soczewek na okulary - problemy z widzeniem.
  • domeczegg
    Posty: 0
    Rejestracja: 05 czerwca 2021, 18:44

    Przejście z soczewek na okulary - problemy z widzeniem.

    autor: domeczegg » 05 czerwca 2021, 19:02

    Hej!
    Jestem posiadaczem soczewek od 4 dni. Z soczewkami wszystko w porządku, ale jak wracam do domu po pracy to zdejmuje soczewki i chodzę w okularach, między innymi dlatego, że korzystam sporo z laptopa/telefonu i telewizora i w soczewkach oczy szybciej się męczą niż w okularach. I po tej zmianie z soczewek na okulary pojawia się problem. Nie mogę jakby ''zfocusować'' widoku. Jak skupie wzrok w jednym miejscu to jest okej, jak tylko zacznę ruszać oczami, mam wrażenie, że kręci mi się głowie, albo wszystko kręci się wokół mnie, po prostu uczucie 1:1 jakbym był pijany... Widzę niewyraźnie, muszę mrużyć oczy. Doradzano mi żebym używał naprzemiennie soczewek z okularami. W razie gdyby coś się stało z soczewkami, warto też mieć te okulary. No ale jak je mam założone no to jest kiepsko. Bałbym się nawet wsiąść za kółko w takim stanie. Co jest nie tak? Soczewki mam miesięczne póki co, L -5,5 z cylindrem -0,75 oś 160 a P -6,5. Szkła na okularach mam jedne już chyba ze dwa lata (wiem, powinny być wymienione), ale wada się nie powiększa. Moc L -5,75 cylinder -1,25 oś 160 a P -6,75.
  • paulinatomas
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 lutego 2019, 00:59

    Re: Przejście z soczewek na okulary - problemy z widzeniem.

    autor: paulinatomas » 06 czerwca 2021, 00:39

    domeczegg pisze: 05 czerwca 2021, 19:02 Z soczewkami wszystko w porządku, ale jak wracam do domu po pracy to zdejmuje soczewki i chodzę w okularach, między innymi dlatego, że korzystam sporo z laptopa/telefonu i telewizora i w soczewkach oczy szybciej się męczą niż w okularach.
    To bardzo rozsądne. W soczewkach oczy wysychają, są podatne na różne podrażnienia etc... Córa też tak robi, gdy tylko jest w domu - zawsze zakłada okularki. Rogówka jest dzięki temu bardziej natleniona.
    domeczegg pisze: 05 czerwca 2021, 19:02I po tej zmianie z soczewek na okulary pojawia się problem. Nie mogę jakby ''zfocusować'' widoku. Jak skupie wzrok w jednym miejscu to jest okej, jak tylko zacznę ruszać oczami, mam wrażenie, że kręci mi się głowie, albo wszystko kręci się wokół mnie, po prostu uczucie 1:1 jakbym był pijany... Widzę niewyraźnie, muszę mrużyć oczy. Doradzano mi żebym używał naprzemiennie soczewek z okularami. W razie gdyby coś się stało z soczewkami, warto też mieć te okulary. No ale jak je mam założone no to jest kiepsko. Bałbym się nawet wsiąść za kółko w takim stanie. Co jest nie tak? Soczewki mam miesięczne póki co, L -5,5 z cylindrem -0,75 oś 160 a P -6,5. Szkła na okularach mam jedne już chyba ze dwa lata (wiem, powinny być wymienione), ale wada się nie powiększa. Moc L -5,75 cylinder -1,25 oś 160 a P -6,75.
    Prawdopodbnie masz o wiele za słabe szkła w okularach. Przerabiałyśmy to. Okulary muszą być mocniejsze o ok. -0,75 D. Sam moment pierwszego założenia soczewek zawsze skutkuje też osłabieniem wzroku - bo soczewek nie możesz ściągnąć w ciągu dnia, a czytasz w nich także z bliska i oko się dopasowuje. Jesteś jakby niewolnikiem soczewek, gdzie normalnie czasami zdjąłbyś okulary, aby dać oczom odpocząć.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość