ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Do góry nogami
  • bluedead
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 stycznia 2021, 19:55

    Do góry nogami

    autor: bluedead » 13 stycznia 2021, 20:27

    Dzień dobry
    Tytuł mojego tematu nie jest przypadkowy, niestety po zmianie okularów widzę dobrze, gdy mam założone okulary do góry nogami, ale po kolei.
    Do tej pory nosiłem okulary o następujących parametrach
    OP: sfera -1,5, cylinder: -0,5, oś: 150
    OL: sfera: -1,5, cylinder -0,5, oś: 180
    Niestety wzrok mi poleciał i od okulisty dostałem receptę jak niżej
    OP: sfera -3 cylinder: -0,75, oś: 100
    OL: sfera: -3 cylinder -0,75, oś: 0
    Co być może istotne z realizacja recepty nie zwlekałem, w zasadzie zostało ona zrealizowana w tym samym tygodniu, powoli przechodzę do mojego problemu. Chodzę w okularach już 6 dzień i mam problem z widzeniem na prawe oko. Tak, czytałem, ze trochę zajmuje az oczy przyzwyczaja się do nowych szkieł, szczególnie gdy miała miejsce znaczna zmiana, ale to co mnie niepokoi to fakt, iz problem z moim prawym okiem znika gdy założę okulary na odwrót. W moim przypadku nie ma znaczenia czy patrze z bliska czy z daleka na jakiś obiekt/tekst, zwyczajnie nie osiągam takich efektów jak ma to miejsce gdy mam okulary założone do góry nogami, chodziłem rzecz jasna do tej pory normalnie, czyli z okularami na nosie, dopiero dziś wpadłem na pomysł by spróbować je odwrócić. Oprócz nie dość ostrego widzenia prawemu oku towarzyszy pewien dyskomfort. I tak, mam zamiar udać się do optyka u którego zamówiłem okulary, nie zrobię tego od razu gdyż znajduje się on w innym mieście, ale najpierw chciałbym się zapytać kogoś kto się zna tutaj.
    Czy według Państwa możliwe jest przy tych moich opisywanych okolicznościach zwyczajne pomylenie szkieł na oko lewe i prawe? Czy to możne tłumaczyć te moje problemy?
    Z góry dziękuję za odpowiedz
  • bluedead
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 stycznia 2021, 19:55

    Re: Do góry nogami

    autor: bluedead » 14 stycznia 2021, 21:42

    Nie widzę możliwości edycji, ale źle podałem moje nowe osie. Oko prawe os 180, oko lewe os 0.
    Czy przy takich osiach prawdopodobnym jest widzenie na odwrót?
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 14 gości