ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Okulary z astygmatyzmem, ostrzejsze widzenie po bokach
  • patrykk1797
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 października 2020, 12:09

    Okulary z astygmatyzmem, ostrzejsze widzenie po bokach

    autor: patrykk1797 » 09 października 2020, 12:15

    Cześć, wczoraj odebrałem swoje pierwsze okulary z astygmatyzmem. Moje poprzednie okulary miały tylko sfery L -2.50 P-2.25. Nowe mają P -2.25 oś -0.5 pryzma 90 L -2.25 oś -0.5 pryzma 45. Po założeniu nie miałem większych problemów z kręceniem w głowie itp. Jednak Dziwne dla mnie jest to, że jak patrzę kątem okularów to widzę idealnie, a środek jest lekko niewyraźny jakby brakowało czegoś. U optyka przy doborze widziałem wszystkie najmniejsze literki z planszy a nawet fakturę ściany. Ogólnie widzę lepiej, niż w poprzednich, jednak mam wrażenie, ze mogłoby być wyraźniej. Jest to kwestia przyzwyczajenia, czy jednak źle dobranych kątów lub coś innego?
  • paulinatomas
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 lutego 2019, 00:59

    Re: Okulary z astygmatyzmem, ostrzejsze widzenie po bokach

    autor: paulinatomas » 18 października 2020, 00:13

    Witaj, to chyba normalny objaw. Gdy córka założyła swoje pierwsze okulary redukujące astygmatyzm ze szkłami o mocach OP -3,5 D, cyl. 175st. -0,5 / OL -3,75 D, cyl . 180st. -0,75, też miała wrażenie, że widzie ogólnie ostrzej ale jakoś trochę "dziwnie", inaczej. Nawet na parę dni wróciła nawet do starych okularów. Jednak po dwóch tygodniach konsekwentnego noszenia nowych przyzwyczaiła się i wszystko było dobrze (przynajmniej na jakiś czas, bo niecały rok później wada powiększyła się i były potrzebne dużo mocniejsze szkła). Ważne, żeby się stopniowo przyzwyczajać w patrzeniu w dal i podczas czytania z bliska.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości