ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Nowe okulary - szkła asferyczne
  • Piotrek1983
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 czerwca 2020, 15:45

    Nowe okulary - szkła asferyczne

    autor: Piotrek1983 » 22 czerwca 2020, 15:50

    Dzień dobry,

    chciałbym uzyskać poradę w temacie nowych okularów.

    Miesiąc temu odebrałem nowe okulary. Na codzień noszę raczej soczewki kontaktowe, okulary zakładam popołudniami, po powrocie z pracy, głównie aby odciążyć oczy po całym dniu pracy przed komputerem. Okulary noszę jednak już od ponad 20 lat. Moja wada to -4,5 oraz -5,0, oraz cylinder 0,5 w jednym oku. Do tej pory miałem zawsze szkła sferyczne.

    U optyka dałem namówić się na szkła asferyczne z indeksem 1,67, Essilor Crizal Sapphire UV.

    Mam kilka pytań:
    - czy te szkła blokują niebieskie światło komputera? Z informacji u optyka wynikało, że blokują tymczasem we wszystkich opisach szkieł nie widzę takiej informacji.
    - czy te szkła zmieniają lekko kolory na żółty? Pokazywano mi takie szkła w innych okularach i tam nie zmieniały one barwy na żółte, w moich okularach barwa jest lekko zmieniona. Zdecydowanie bardziej jest to odczuwalne przy świetle naturalnym, dużo mniej przy sztucznym.
    - mam problem z widzeniem. Patrząc idealnie na wprost obraz jest delikatnie rozmazany, dopiero podnosząc głowę do góry, czyli patrząc dolną częścią szkła obraz jest wyraźny. U optyka powiedziano mi, że oko musi przyzwyczaić się do nowych szkieł. Nie są to moje pierwsze okulary, wiem że oko przyzwyczaja się do nowych okularów ale tutaj w porównaniu do poprzednich okularów nie było zmiany mocy ani innych parametrów. Zmiana polega jedynie na szkłach asferycznych vs poprzednie szkła sferyczne. Podczas wizyty był robiony pomiar pupilometrem. Czy jest ryzyko, że szkła zostały źle zamontowane i stąd bierze się niewyraźny obraz?

    Będę wdzięczny za wszelkie komentarze na ten temat.
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] i 10 gości