ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Pierwsze okulary - problem
  • shax89
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 maja 2020, 21:42

    Pierwsze okulary - problem

    autor: shax89 » 15 maja 2020, 21:49

    Dzień dobry. Chciałbym zaczerpnąć porady - nie znam nikogo ze znajomych z podobnym problemem. Od 11 lat noszę soczewki kontaktowe OL -3.50 OP -3.00. Zdecydowałem się na laserową korekcję wzroku. Dostałem informację, że do badania kwalifikującego muszę przez 3 tyg zrezygnować z noszenia soczewek. Dziś. tj. 15.05.2020 odebrałem swoje pierwsze okulary OL -3.5 OP -3.0 bez cylindrów., bez astygmatyzmu. Pierwsze wrażenie jak miałbym się przewrócić. Czuję się jak pijany, kręcąc głową mam wrażenie jakby przedmioty po bokach się przekaszały/pływały. Ostrość jest bardzo dobra widzę wszystko tylko mam wrażenie poruszającego się obrazu po bokach i na dole, dodatkowo przedmioty stały się mniejsze. Dla przykładu podam obecną sytuację podczas pisania tego teksu patrząc w ekran monitora - gdy patrzę prosto w przód wszystko wydaje się OK, przy podniesieniu głowy do góry i patrzeniu na dolną krawędź monitora - monitor jakby był odchylony/pochylony w dół. gdy skręcam głową w lewo - monitor z prawej strony się "kurczy, zwęża i na odwrót gdy skręcam w prawą stronę. Przy opuszczeniu głowy w doł i patrząc przez górną cześć soczewki na wprost wszystko jest OK. Czytałem o jakiś adaptacjach, pani w salonie zaproponowała to samo, żebym przez weekend ponosił okulary a jeżeli dalej będę się źle czuł to od poniedziałku coś będziemy myśleć. Okulary były stosunkowo tanie - mają mi posłużyć tylko te 3-4 (wizyta kwalifikująca na 5 czerwca - od dziś równo 3 tyg) tygodnie do czasu laserowej korekcji wzroku - aczkolwiek przy takich doznaniach nie wiem czy tak łatwo będzie to wytrzymać. Czy jest szansa na ustabilizowanie się obrazu ? Czy odpowiedzialne za stan rzeczy są złe soczewki ? Proszę o porady. Z góry serdecznie dziękuję !!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Pierwsze okulary - problem

    autor: optometrysta.pl » 18 maja 2020, 10:58

    Jest to spowodowane różnicą wynikającą z noszenia soczewek a okularów. "Powiększeniem" okularowym, odległością soczewek okularowych vs soczewek kontaktowych od oka, aberracjami itp...

    Noszenie i korzystanie z soczewek non-stop nie jest wskazane. Zawsze zalecane jest zamienne korzystanie okulary vs soczewki kontaktowe. Gdyby było korzystane zamiennie taki efekt prawdopodobnie nie byłby zauważony
  • shax89
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 maja 2020, 21:42

    Re: Pierwsze okulary - problem

    autor: shax89 » 18 maja 2020, 12:39

    Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że z czasem to ustąpi ? Byłem dziś jeszcze u konkurencji. Przebadali mi wzrok - mocowo wszystko się zgadza, nawet mogłoby być o 0.25 dioptri więcej w okularach. Udało się jednak wyłapać dużą rozbieżność w odległości źrenicy. Okazuje się że nie mam symetrycznie rozłożonych źrenic, a w szkłach przypisali mi 33.5 dla obu oczu. Zdecydowałem się na wymianę samych szkieł - jutro zobaczymy czy coś to poprawi. Stwierdzili także, że być może i to nie pomoże i po prostu oko/mózg będzie musiał dostosować się do nowej sytuacji - i z czasem minie.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości