ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Źle wykonane badanie wzroku w szpitalu
  • adi999123
    Posty: 0
    Rejestracja: 20 października 2019, 00:27

    Źle wykonane badanie wzroku w szpitalu

    autor: adi999123 » 20 października 2019, 00:44

    Witam.
    Od dłuższego czasu zbierałem się żeby kupić pierwsze okulary. W końcu postanowiłem zbadać wzrok i zrobiłem to u okulisty w szpitalu. Byłem zupełnie zielony w tej kwestii i myślałem, że okulista zrobi to badanie najlepiej. Teraz już wiem, że najlepiej zrobi to optometrysta. Niestety pani w szpitalu nie poinformowała mnie o tym, że jej wyniki są mało wiarygodne i powiedziała, żebym kupił sobie okulary.
    Pojechałem więc do salonu optycznego wybrałem oprawki, następnie pani ze sklepu optycznego poprosiła mnie o wyniki moich badań i zamówiła odpowiednie soczewki. Po odebraniu gotowych okularów okazało się, że jedno oko widzi przez nie dosyć dobrze, a drugie widzi chyba nawet gorzej niż bez okularów. Dodatkowo cały czas podczas noszenia okularów mam w nim dziwne wrażenie. Zapłaciłem u optyka za okulary, ponieważ pani tam pracująca powiedziała, że to normalne, muszę się do nich przyzwyczaić, itp. Ponosiłem je chwilkę i powiedziałem sobie, że naprawdę z nimi jest coś nie tak i poszedłem do optometrysty, który zrobił mi badanie wzroku. Ku mojemu zdziwieniu wyszły zupełnie inne wyniki. Zamiast -0.75 i -0.5 wyszło -1 i - 0.75, ale to by mogło być jeszcze do przeżycia. Jednak okazało się też, że w oku które widzi przez okulary w miarę dobrze jest zły rodzaj soczewki - sfera zamiast cylindra, a w oku prawym - tym, które najbardziej odrzuca te okulary jest zupełnie inny cylinder i pani optometrystka robiąca to badanie jasno stwierdziła, że szkła, które posiadam obecnie są źle dobrane.
    Teraz pytanie. Kto w tej sytuacji zawinił?:
    1) lekarz, który nie poinformował mnie, że badania są niewiarygodne i jest do tego niekompetentny oraz że powinienem zbadać się u optometrysty, bo jego badaniu nie należy ufać
    2) pani optyk, która jest też optometrystką - właścicielka salonu, u której kupowałem okulary i która mnie obsługiwała, ponieważ na pewno zdawała sobie sprawę, że badanie u okulisty szpitalnego jest niewiarygodne i nie zaproponowała swojego badania, które zresztą mają darmowe tylko zamówiła dla mnie szkła w ciemno oraz nie poczyniła żadnych przymiarek szkieł czy na pewno są dla mnie odpowiednie?
    Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Wydałem 510 zł i dalej nie mam okularów oraz straciłem bardzo dużo czasu. Kto jest odpowiedzialny za to co się stało? Kogo mogę próbować pociągnąć do odpowiedzialności.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Źle wykonane badanie wzroku w szpitalu

    autor: optometrysta.pl » 21 października 2019, 08:51

    Nie wiem czy można podchodzić do jednego specjalisty, który wydał receptę, podbił oraz podpisał się pod wynikiem, że jego wyniki są niewiarygodne.

    Jeżeli zostały wykonane okulary zgodnie ze sztuką oraz zgodnie z receptą należy wrócić do specjalisty na podstawie którego badania były wykonane badania. Nie wiem też dlaczego niby ktoś w salonie ma podważać czyjeś wyniki i "poprawiać" każdą jedną receptę - chyba nie na tym ma to polegać.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości