ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Okulary relaksacyjne
  • Patrycja
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 września 2019, 19:47

    Okulary relaksacyjne

    autor: Patrycja » 25 września 2019, 17:40

    Witam, proszę o pomoc. U okulisty przed zakropleniem oczu okreslili mi wade na O.P -1, O.L.- 0,75, Cyl -0.50, AX 163, VD 60. Po zakropleniu wyszło O.P +0.75 O.L. +0.50. Okulista kazał mi zakupic okulary tylko i wyłacznie na +, komentujac ze oczy akomoduja mi jak u dzieci. Dodam, ze badanie było robione rok temu gdy mialam 38lat. We wrzesniu tego roku udalam sie do optometrysty w salonie, wystawil zalecenie na O.P. +0.5 , O.L. +0.25 i -0.25. Zalecono mi okulary relaksacyjne na te wartosci tak jakby nie uwzgledniajac wogole badania u okulisty. Po zakupie okularow zaleconych przez optometryste boli mnie głowa, czuje napiecię w oczach, jest mi mdło jak przy chorobie lokomocyjnej. Probowalam przyzwyczaic sie noszac je tydzien. Czy to mozliwe ze przy tak malej wadzie jaka mam zebym miala az tak mocne objawy nie do zniesienia? I jakie wlasciwie powinnam miec okulary + czy +i -? Okulista i optometrysta przekazuja mi sprzeczne informacje. Czy jesli zakupie tylko + to wtedy kierowac sie wada okreslona u okulisty czy u optometrysty( mniejsza o 0.25 na kazdym oku przy +)?
  • Patrycja
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 września 2019, 19:47

    Re: Okulary relaksacyjne

    autor: Patrycja » 25 września 2019, 17:59

    Dodam, ze to moje pierwsze okulary. Wczesniejsze proby doboru szkiel minusowych przez wiele lat meczyly mnie ogromnie bo nie czulam zeby powodowaly poprawe wzroku na tyle zebym zdecydowala sie na zakup okularow.Dopiero rok temu po raz pierwszy zakroplono mi oczy i zalecono +. Na codzien bardziej odczuwam problem z odleglosciami posrednimi i przy komputerze, niz przy czytaniu czy dali.
    [/quote]
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Okulary relaksacyjne

    autor: mexx » 26 września 2019, 12:15

    Myślę, że skutecznie nikt Pani na tym i żadnym innym forum nie pomoże, ponieważ taka pomoc byłaby możliwa wyłącznie po sprawdzeniu poprawności montażu soczewek, a być może (i to jest najbardziej prawdopodobne) dopiero po przeprowadzeniu pełnego badania optometrycznego.
    Chcąc w ogóle coś wyjaśnić, trzeba trochę uzupełnić to co Pani pisze.
    1. Czy miała Pani okulary do dali z soczewkami dodatnimi przepisanymi przez lekarza, a jeżeli tak, to jak Pani w nich widziała?
    2. Jakie soczewki relaksacyjne są zamontowane w okularach (moc do dali i dodatku do bliży)?
    3. Czy w tych okularach z soczewkami relaksacyjnymi widzi Pani źle w dal, czy do bliży? A może i w dal i do bliży?
    4. W jaki sposób okulista ustalił wadę minusową? To było badanie przez czytanie znaków na tablicy, czy tzw. badanie komputerowe?
  • wielislaw1337
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 maja 2019, 10:18
    Kontakt:

    Re: Okulary relaksacyjne

    autor: wielislaw1337 » 11 października 2019, 13:30

    Lepiej iść od razu do lekarza ;)
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości