ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Powiększony i podniesiony obraz w każdych okularach przeciwsłonecznych
  • Colorful
    Posty: 0
    Rejestracja: 07 września 2019, 11:37

    Powiększony i podniesiony obraz w każdych okularach przeciwsłonecznych

    autor: Colorful » 07 września 2019, 11:52

    Dzień dobry. Nigdy nie nosiłem okularów, ale ze względu na pracę, która wiąże się z przebywaniem na dworze w godzinach o największym nasłonecznieniu postanowiłem zakupić okulary przeciwsłoneczne. Niestety miałem już trzy pary, które zmuszony byłem oddać. Problem za każdym razem polegał na tym, że obraz widziany przez okulary był zniekształcony, a dokładniej powiększony i najczęściej przesunięty do góry. Wiązało się to z tym, że jazda na rowerze, która jest nieodłącznym elementem pracy była niewygodna, a wręcz niemożliwa. Nie czułem się pewnie na drodze, wszystko wydawało się być inne niż w rzeczywistości, co oczywiście spowodowane było zniekształceniami. Domyślam się, że te zniekształcenia są efektem kształtu szkiełek, które są dość mocno wygięte - wybierałem modele typowo sportowe, rowerowe - również zbliżone kształtem do tych strzeleckich. Przy okularach nieco bardziej wyprostowanych problem stawał się mniej uciążliwy, jednak nadal zostawał. Obawiam się, że ta cała sytuacja może być spowodowana jakąś nadwrażliwością na zmiany. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Czy istnieją jakieś okulary, które będą przyciemniać obraz ale bez jego zmieniania?
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości