ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Szkła pryzmatyczne
  • gomi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 30 października 2006, 14:38
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    Szkła pryzmatyczne

    autor: gomi » 30 października 2006, 15:31

    Witam serdecznie wszystkich forumowicz??w.
    M??jemu 10-letniemu synowi okulista przepisa? okulary ze szk?ami pryzmatycznymi (20 - jednakowe dla obu oczu).
    Wcze?niej walczyli?my z tzw okiem leniwym. Obecnie widoczno?? lewego i prawego oka jest prawid?owa, ale zauwa?yli?my, i? lewe oko czasmi, sporadycznie troszeczk? zezuje do wewn?trz i st?d nasza kolejna wizyta u okulisty. Lekarz stwierdzi? ?e r??wnie? prawe oko ma tendencj? do zeza, chocia? my (rodzice) jako? nie obserwowali?my tego na codzie?.
    Okulary ze szk?ami pryzmatycznymi utrzymuj? ca?y czas oczy syna w tzw spi?ciu (zez do wewn?trz). Wygl?da to bardzo nieciekawie i troch? nas to niepokoi gdy? zastosowanie tych szkie? znacznie uwypukla wad?. Dodam tak?e, i? syn nosz?c te okulary wyra?nie si? m?czy, mru?y oczy i odnosi si? wra?enie jakby mu "podci?to skrzyd?a". Spodziewali?my si?, i? szk?a b?d? wymusza? prawid??w? prac? ga?ek ocznych - r??wnoleg?? prac? oczu, a nie pot?gowa? objawy.
    Czy mo?e kto? m??g?by wyja?ni? (ew. wskaza? link) na czym tak naprawd? polega kuracja z zastosowaniem szkie? pryzmatycznych. Szuka?em sieci, ale opr??cz stwierdzenia, i? jest taka metoda, nigdzie nie wyja?nia si? jej zasad. I chocia? optyka nie jest mi obca, to w dziedzinie okulistyki jestem ignorantem, st?d by? mo?e moje niezasadne w?tpliwo?ci.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:02 przez gomi, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 16 gości