ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Duży index, reklamacje.
  • Shinobi
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 kwietnia 2019, 00:44

    Duży index, reklamacje.

    autor: Shinobi » 04 kwietnia 2019, 00:54

    Dzień dobry. Otóż przy wymianie oprawek, polecono mi by wybrać index 1.67 i asferyczne szkła gdyż będzie to bardziej estetyczne. Teraz dowiaduje się, że tak wysoki index powoduje aberacje i zniekształcenia obrazu, przez liczbę abbego o której dowiedziałem się przypadkowo w internecie, gdzie w salonie mówiłem, że zależy mi na jak najlepszych właściwościach optycznych, a później estetycznych.

    Teraz mam pytanie, jeśli faktycznie okaże się, że dane soczewki będą tragiczne, będzie to podstawa reklamacji? Za same szkła wydałem ponad 1000zł.

    Essilor sepphire UV index 1.67
    OL SF +1.50 CYL -1.50 160°
    OP SF +2.00 CYL -2.00 5°
    Grubość oprawki ~1mm
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Duży index, reklamacje.

    autor: optometrysta.pl » 04 kwietnia 2019, 08:54

    Ja nie rozumiem przy tych wartościach zamawiania czegokolwiek poza podstawowym indeksem 1.5 (zależy od oprawki - ewentualnie w systemie recepturowym), ale żeby 1.67 i jeszcze asferę? Oby torebki zostały wydane ;-)
  • Shinobi
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 kwietnia 2019, 00:44

    Re: Duży index, reklamacje.

    autor: Shinobi » 04 kwietnia 2019, 13:51

    Dlatego pytam co mogę z tym zrobić, bo w salonie zaproponowali mi właśnie takie rozwiązania jako najlepsze do tych oprawek, które są dosyć duże i cieńkie.

    Teraz okazuje się, że wystarczył index 1.50 i zwykłe sferyczne?! To aż 800zl różnicy w cenie. Zostałem naciągnięty.

    Czy jest jakakolwiek szansa, by to wyjaśnić i odzyskać chociaż część pieniędzy? Bo szkła będę musiał wymieniać ponownie...
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości