ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Zbyt mocne szkła
  • lupineczka
    Posty: 0
    Rejestracja: 07 grudnia 2018, 22:19

    Zbyt mocne szkła

    autor: lupineczka » 07 grudnia 2018, 22:39

    Witam. Mam duży problem. Od roku noszę okulary do dali. Na początku była to wada jedynie -1 na obu oczach i nosiłam wtedy szkła -0.75.Jednak po kilku miesiącach zauważyłam że mało co dają. Udałam się więc pare dni temu do okulisty. Okazało się że wada wzrosła aż do -2 na jednym oku a na drugim do -2.5. Wypisała mi nowe szkła. -1.5 i -1.75. szkła do dali, bez cylindrów. Dziś odebrałam okulary i nie dam rady w nich chodzić. Boli mnie głowa, mam lekkie mdłości. Jak patrzę np na podłogę albo coś co jest z bliska to wybrzusza mi obraz, zniekształca. Jedyny plus to taki że widzę w nich super wieczorem jak kieruje autem. Ale noszenie w dzień to tragedia...czy to normalne ? Podobno oczy muszą się przyzwyczaić, ale ja w to nie wierzę. Wydaje mi się że okulistka przepisała mi za mocne szkła. Bo jak miałam pierwsze okulary to po ich założeniu wszystko było idealnie. Co robić w takiej sytuacji ? Nie ma szansy na jakiś zwrot pieniędzy czy coś ? Pomocy :( Nie mam już pieniędzy żeby zmienić teraz szkła.

    Aha i dodam że kilka lat temu w karcie ucznia miałam wypisany astygmatyzm, a jak byłam u okulistki właśnie rok temu to powiedziała że nie mam. Czy to możliwe żeby sam się zniwelował ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Zbyt mocne szkła

    autor: optometrysta.pl » 08 grudnia 2018, 11:31

    W takiej sytuacji należy zgłosić się w miejsce wykonania badania oraz okularów i znaleźć przyczynę problemu. Czy wina leży po stronie badania czy wykonania okularów i tam dochodzić swoich roszczeń, chyba że oba miały miejsce w tym samym salonie.
    Nie, zwrot pieniędzy nie przysługuje od razu, zawsze sprzedawca ma prawo do naprawy ewentualnego błędu czy np. wymianie szkieł na swój koszt (jeżeli wina montażu). Jeżeli błędnego badania to proszę kierować do osoby wykonującej badanie. Gdy badanie i zakup okularów był w jednym miejscu zapewne łatwiej będzie uzyskać znalezienie błędu jak i ewentualne jego naprawienie celem uzyskania komfortu widzenia.
  • lupineczka
    Posty: 0
    Rejestracja: 07 grudnia 2018, 22:19

    Re: Zbyt mocne szkła

    autor: lupineczka » 08 grudnia 2018, 20:15

    A ile może mniej więcej kosztować wymiana szkieł ? Ewentualnie jednego, jest wgl taka możliwość ? Z jakimi kosztami się liczyć ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Zbyt mocne szkła

    autor: optometrysta.pl » 08 grudnia 2018, 20:24

    nie wiem, to pani wie ile płaciła za komplet szkieł zamówionych ^)
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości