ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Szkła Hoya?
  • Lena819
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 września 2018, 10:13

    Szkła Hoya?

    autor: Lena819 » 04 października 2018, 11:12

    Witam. Mam pytanie z innej beczki i nie wiem czy będzie możliwa na nie odpowiedz ale warto spróbować? Chcę wyrobić okulary progresywne. W moim mieście (niedużym) jest ok 10 optyków. Byłam w trzech i cena szkieł u każdego jest inna. Dodam,że poprosiłam o szkła firmy Hoya z takim samym antyrefleksem czyli najlepszym oraz taki sam progres.Moje pytanie to czy optycy pracujący na takich samych katalogach mogą mieć inne ceny w nich-oczywiście bez zniżki? Czy skoro pracują na identycznych to ceny w katalogach mogą być różne? I skąd będę miała pewność,że biorąc u najtańszego optyka mam wstawione najlepsze szkła o które prosiłam?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Szkła Hoya?

    autor: optometrysta.pl » 04 października 2018, 11:56

    Ceny katalogowe a ceny sprzedaży to dwie różne ceny. Mogą mieć cennik bez cen sugerowanych a wpisane swoje. Oczywiście, że może być taka sytuacja i często ma miejsce, gdyż politykę cenową, rabaty i inne ustala sobie salon samodzielnie.

    Co do tego aby mieć pewność. To w przypadku firmy Hoya z którą również współpracujemy zawsze do progresywnych wydaje ICH certyfikat (w formie wizytówki) na której są dane klienta, dane salonu oraz wartości zamówienia wraz z nazwą produktu, do tego proszę zaznaczyć, że chce pani torebki po soczewkach, niektóre salony je wyrzucają. My dodatkowo dajemy naszym klientom pełen odpis na naszych kartach klienta gdzie jest dokładnie napisane: firma i model soczewek do tego konstrukcja soczewki progresywnej wraz z jej uszlachetnieniami. Torebki w 90% nie są brane przez klienta.
  • Lena819
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 września 2018, 10:13

    Re: Szkła Hoya?

    autor: Lena819 » 09 października 2018, 10:04

    Dziękuję za wyjaśnienie i teraz wiem,że mogę ubiegać się o certyfikat szkieł oraz opakowania po szkłach,które są dowodem na to jakie soczewki zostały wstawione :nerd:
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości