ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
nowe okulary asferyczne - dyskomfort
  • sly86
    Posty: 0
    Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 12:06

    nowe okulary asferyczne - dyskomfort

    autor: sly86 » 30 sierpnia 2016, 12:22

    Witam
    Okulary nosze odkad pamietam. Jakis czas temu moje 7 letnie okulary sie skrzywily i postanowilam je wymienic- i tutaj zaczely sie schody
    Poszlam do lekarza ktory przepisywal mi stare szkielka, niestety mial zepsuta maszyne do badania i sprawdzil recznie czy wada sie pogorszyla. Szkla przepisal o tej samej mocy ale rozstaw zrenic wyszedl inny (wadliwa maszyna) i powiedzial zeby optyk sprawdzil na swojej maszynie wg starych szkiel. Poszlam do optyka mowie jak jest, sprawdzil i mowi ze roznice sa niewielkie. Mam wade +9 na obu oczach i cylinder 0,5 pani doradzila mi szkla asferyczne ktorych wczesniej nie mialam bo beda ladniej wygladac przy tej wadzie. Za pare dni odbieram okulary i zonk okazalo sie ze pani nie skupila sie na osiach tylko na mocach szkiel i teraz musze doplacic polowe wartosci szkiel (300zl) bo firma zrobila wg recepty. Ok zgodzilam sie bo to tylko pieniadze a ja chce poprostu dobrze widziec. Niestety po odebraniu naprawionych osi nadal cos jest nie tak, obraz po bokach jest mocno rozmazany, jak jade autem to nie widze wyraznie znakow po bokach drogi ani nawet tablic rejestr aut jadacych przede mna. Nie znam niestety indeksu moze jest za wysoki? Nie wiem co robic. Okulary kosztowaly mnie w tej chwili juz 1200zl !!!!! Boje sie tam isc zebym znowu nie musiala doplacac. Moze ktos mi doradzi co zrobic w takiej sytuacji
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości