ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
aberracja w nowych okularach - co zrobić?
  • zuzia
    Posty: 0
    Rejestracja: 02 marca 2015, 19:02
    Lokalizacja: kraków

    aberracja w nowych okularach - co zrobić?

    autor: zuzia » 02 marca 2015, 19:10

    Witam :) Tak jak w temacie. Zmieniłam okulary na nowe (wada OP -4, OL -3,5 przy czym wcześniejsze okulary takie same wady miały). Od kiedy założyłam je na nos, dystorsja beczkowa (tak, od dziś wiem już co to jest) jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami.
    W żadnych innych okularach nie miałam takiej sytuacji, że obiekty wyginają mi się w kształt beczki. Nie jestem w stanie w nich funkcjonować, pieką mnie oczy.
    Byłam dziś u optyka w tej sprawie, zanim poczytałam trochę na ten temat. Poinformował mnie on, że z okularami i z jego robocizną wszystko jest ok, dając mi do zrozumienia, że mam tak żyć z takimi kształtami. Powyginał noski i zauszniki, na pierwszy rzut oka obraz był normalny, ale jak wyszłam z salonu optycznego to to była już całkiem inna bajka.

    Moje pytanie brzmi czy przy wadzie -4 i -3,5, soczewki ASF 1,6 są odpowiednim wyborem? Czytałam, że przy asferycznych i tak cienkich aberracje się zdarzają a mnie o tym okulista nie poinformował gdy wybierałam szkła, tylko mówił, że będą na pewno cieńsze od "tych tańszych", więc oczywiście się zgodziłam.

    Czy szkła wymienię tylko i wyłącznie na swój koszt czy jest to również wina optyka? Proszę o pomoc bo jestem zielona w tym temacie :) Przepraszam za chaotyczny post, ale wydałam 500zł na oprawki i soczewki, które się do niczego nie nadają...
    Dziękuję i pozdrawiam!
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 8 gości