ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Okulary asferyczne około +6.00
  • abcabc
    Posty: 0
    Rejestracja: 06 lutego 2015, 23:08
    Lokalizacja: Wlkp.

    Okulary asferyczne około +6.00

    autor: abcabc » 11 kwietnia 2015, 15:41

    Witajcie,
    zaczynam rozglądać się za nowymi okularami, stare mam od 15 lat i już się "znosiły". W starych okularach szkła mam +6.00 na obu oczach. Przed wykonaniem nowych przejdę badanie okulistyczne, ale podejrzewam, że wartości pozostaną zbliżone/takie same.

    Interesują mnie szkła asferyczne. Czy warto też rozważać podwójnie asferyczne?

    W jednym z salonów zaproponowano mi szkła Hoya 1.74 - co sądzicie?

    Proszę o porady, przyznaję, że jestem zielony w kwestiach technicznych, związanych z optyką.

    Zależy mi na jak najlepszym doborze okularów, które mają służyć długie lata.

    Dziękuję i pozdrawiam!

    [ Dodano: 11 Kwiecień 2015, 15:41 ]
    Cześć ponownie,
    zdecydowałem się na zakup okularów z soczewkami asferycznymi o indeksie 1.74. Wada wzroku w badaniu wyszła +5.5 na obu oczach.

    Okulary odebrałem z salonu, ale pojawił się problem. Ostry, wyrazisty obraz jest tylko w centralnej części szkieł. Gdy popatrzę na przykład trochę w prawo lub lewo to obraz staje się zamazany. Jest to niestety nie do zaakceptowania. Owszem, szkła są fajne, bo cienkie, ale nie wyobrażam sobie męczyć się z tymi rozmazanymi bokami.

    Zgłosiłem to w salonie, powiedzieli, że czasem u klientów pojawia się tego typu problem i u jednych jest on kwestią przyzwyczajenia do nowych szkieł, a u innych niestety trzeba wymienić szkła na takie, które mają niższy indeks (na szczęście zwracają różnicę ceny szkieł). Szczerze mówiąc obawiam się, że w moim przypadku będzie to kwestia niedoskonałości szkieł, jakoś trudno mi to sobie wyobrazić, żeby ten rozmazany obraz po bokach zaniknął z czasem.
    I tutaj moje pytanie do znawców tematu. Czy jeśli będzie trzeba wymienić szkła to jakie lepiej wybrać? Czy przy indeksie 1.6 nie będzie już tego efektu rozmazanych boków? Czy może wybrać zupełnie nie pocieniane? Dodam, że okulary stosuję głównie po domu. Poza domem chodzę w soczewkach kontaktowych.
    Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości