ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Problem z okularami - zauszniki zbyt szerokie.
  • goode
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 czerwca 2008, 09:39
    Lokalizacja: Polska

    Problem z okularami - zauszniki zbyt szerokie.

    autor: goode » 11 czerwca 2008, 09:48

    Witam

    Kupi?em u?ywane okulary przeciws?oneczne.

    Niestety pojawi? si? pewien problem.
    Okulary zje?d?aj? mi z nosa.
    Szeroko?? okular??w przy oprawkach wynosi 14cm, ale ju? przy zausznikach szeroko?? wzrasta do 16cm - s? dla mnie zbyt szerokie. Czy to normalne ? Nie powinno by? tak, ?e okulary maj? identyczn? szeroko?? w ka?dym miejscu ?
    Nie chc? nic sugerowa?, ale okulary maj? ze 20lat wi?c mog?y si? wyrobi?.
    Dodam, ?e same zauszniki nie zawijaj? si? na ucho, s? do?? proste co pot?guje spadanie okular??w.

    Je?li tak jest, to czy istnieje jaka? mo?liwo?? regulacji ?
    Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2008, 20:21 przez goode, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 czerwca 2008, 10:41

    A czy maj? regulowane noski? Mam do?? w?ski nos i zje?d?aj? mi z niego wszystkie, kt??re takich nie maj?, niezale?nie od szeroko?ci.
  • goode
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 czerwca 2008, 09:39
    Lokalizacja: Polska

    autor: goode » 11 czerwca 2008, 13:25

    Niestety nie da si? nic wyregulowa?.
    Je?li chodzi o nos. Jak za?o?? okulary to pozostaje niewielka, pusta przestrze? mi?dzy g??rn? cz??ci? nosa a ?rodkow? cz??ci? okular??w w miejscu gdzie powinien by? nos - m??wi?c pro?ciej, nos nie styka si? z oprawk? w tym miejscu.
    Osobi?cie w?tpi? by tu le?a?a przyczyna, ale tak naprawd? trudno to stwierdzi?.

    Da?em je paru osobom - te? nie bardzo chcia?y trzyma? si? na nosie.
    Najgorzej jest jak jad? rowerem b?d? id? szybszym krokiem, lekkie wstrz?sy powoduj? osuwanie si? okular??w. Nie wspominam ju? o zawi?zaniu but??w czy nawet lekkim pochyleniu g?owy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 czerwca 2008, 20:23

    po pierwsze: linki do aukcji sa wycinane - regulamin!

    a wracajac do tematu, wybierajac okulary z tworzywa wazne jest aby je po prostu przymierzyc, nie powinno byc tej opisanej przestrzeni na nosie, powinny opierac sie cala powierzchnia, wtedy przy dlugotrwalym noszeniu nie beda powodowac ucisku.

    Zauszniki akurat maja takie ze rowniez powinny byc dopasowane, jezeli twoje ucho jest na tym 'zgrubieniu' to niestety nie da sie ich dogiac prawidlowo.

    Nietrafiony zakup jednym slowem
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości