ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Wygięcie zauszników
  • daaag
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 czerwca 2008, 14:35
    Lokalizacja: opolskie

    Wygięcie zauszników

    autor: daaag » 10 czerwca 2008, 14:43

    Mam nowe okulary, w kt??rych lewy zausznik uciska mnie w okolicach ucha. Zauwa?y?am, ze optyk wygia? go za bardzo. Czy jest jakis spos??b zebym go wyprostowa?a odrobine sama czy musze isc z tym do optyka? Mieszkam na wiosce i nie wiem kiedy bede miec mozliwosc a przeszkadza mi to... :/
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:38 przez daaag, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 czerwca 2008, 16:11

    Jasne, ?e mo?esz to zrobi? sama, tylko ostro?nie, ?eby? nie po?ama?a. Ile ja si? namanipulowa?am w ?yciu, to hoho ;)
  • daaag
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 czerwca 2008, 14:35
    Lokalizacja: opolskie

    autor: daaag » 10 czerwca 2008, 16:41

    Tylko, ze te zauszniki sa plastikowe (zapomnialam wczesniej napisac) i nie chca sie wygiac tak ?atwo. A jak robi to optyk? Podgrzewa? Czy co?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 czerwca 2008, 16:50

    Ostatnio mia?am zauszniki (t? plastikow?, wygi?t? cz???) za d?ugie i optyk przy mnie zdj??, obci??, za?o?y? ponownie i zagi??, wi?c nie u?ywa? ?adnego sprz?tu, tylko si?y. Mog?am to zrobi? sama, ale si? ba?am. Je?li masz wygi?? te? ko?c??wk? okular??w, czyli t? metalow? cz???, to lepiej nie kombinowa? samemu. Plastik mo?na po?ama?, bo jest tani jak barszcz, ale z oprawk? gorzej, wszelkie manipulacje na w?asn? odpowiedzialno??...
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 10 czerwca 2008, 18:50

    Ja ju? dwa razy z?ama?am zausznik, manipuluj?c sama mo?esz p??j?? w moje ?lady. Ja przynajmniej mia?am pow??d do kupienia sobie nowych oprawek, ale je?li nie chcesz nara?a? si? na niespodziewany wydatek - lepiej zostaw t? spraw? optykowi, on to zrobi podgrzewaj?c plastik. Tak b?dzie bezpieczniej.
  • daaag
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 czerwca 2008, 14:35
    Lokalizacja: opolskie

    autor: daaag » 10 czerwca 2008, 19:30

    W sumie to lepiej samemu nic nie kombinowac. Zastanawiam sie czy to ze caly czas cos mnie gniecie w okularach (raz zausznik, to znowu nosek) nie bedzie zwiazane z tym, ze jestem po prostu odzwyczajona do okularow? Przez 2 lata nosilam soczewki, a teraz z powodu infekcji oka musze pochodzic w okularach i po prostu NIE MOGE ich zniesc... Ciezko mi, niewygodnie, po porstu ZLE!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 czerwca 2008, 19:34

    kwestia przyzwyczajenia.

    regulacje zostawilbym specjaliscie... jezeli nastepnym razem udasz sie na regulacje, przeznacz sobie jakas godzinke na chodzenie po miescie... po regulacji zobaczysz czy cos jeszcze Ci przeszkadza i za jednym wyjazdem bedziesz mogla jeszcze cos podregulowac.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości