ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
okulary na specjalne zamówienie..
  • dexter
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 maja 2008, 17:19
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    okulary na specjalne zamówienie..

    autor: dexter » 30 maja 2008, 18:20

    Witam :)
    Na wst?pie pozdrawiam wszystkich forumowicz??w. Mam pytanie skierowane do optyk??w, czy jest mo?liwo?? zam??wienia okular??w w specjalnych oprawkach ( nie wiem jaki materia? konkretnie : guma, silikon itp..) w kt??re mo?liwe by?oby wprawienie szkie? korekcyjnych by s?u?y? mog?y do uprawiania sportu. np. koszyk??wki, itd czy k?pieli morskiej??. Wiadomo jakim problemem jest pobyt na pla?y je?li nie mo?na p?ywa? widz?c ?wiat ostro. Widzia?em kiedy? koszykarza NBI w takich okularach, oprawki s? elastyczne wi?cej wstawiaj?c w nie plastik mamy komfort i nie nara?amy si? na uszkodzenia jak w przypadku tradycyjnych oprawek kt??re zupe?nie si? do tego nie nadaj?.. .
    pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:37 przez dexter, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 maja 2008, 18:27

    U mojego optyka na biurku stoj? oprawki p?ywackie, w kt??re mo?na w?o?y? szk?a korekcyjne :) Wzbudzaj? sensacj? u wszystkich przychodz?cych tam dzieciak??w.
  • dexter
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 maja 2008, 17:19
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: dexter » 30 maja 2008, 19:35

    ale czy dost?pne np. dla mnie , sezon si? zaczyna..
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 maja 2008, 19:48

    Co dok?adnie masz na my?li?

    Wpisz w Google "okulary p?ywackie optyczne".
    Na jednej z pierwszych stron znalaz?am przyk?adow? cen?: 104,90z? za oprawki, 38,45z? za jedno szk?o o mocy -1,5-(-5). 200z? za ca?o??, nie jest ?le :)
    Na innych stronach taniej. Stabilne okulary robi Speedo, maj? sklep na stronie.
    My?l?, ?e u ka?dego optyka b?d? r??wnie? dost?pne.
    Ostatnio zmieniony 30 maja 2008, 19:55 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 30 maja 2008, 19:52

    Nom takie okularki s? og??lnodost?pne (zar??wno sztywne wygl?daj?ce jak przeciws?oneczne, jak i typu flexi do p?ywania), sam si? kiedy? nimi interesowa?em :)
    Ale tak jak m??wisz - bardziej na zam??wienie ze wzgl?du na ma?? popularno??. No i nie ka?dy optyk mo?e si? zajmowa? ich dystrybucj?...
    \
  • dexter
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 maja 2008, 17:19
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: dexter » 30 maja 2008, 22:15

    Malla pisze:Co dok?adnie masz na my?li?
    bym m??g? w nich zanurkowa? a potem wynurzy? g?ow? i widzie? ostro brzeg a nie zastanawia? si? w kt??r? stron? p?yn??. Przy minus 3,4 i wi?cej wiadomo ile i jak wida?.. .
    Mam szk?a cylindryczne (P: sfera -1,75 Cylinder -3,0 o? 2 st. , L: sfera -3,0 Cylinder -1,5 o? 3st. )
    chodzi o zam??wienie szkie? i wstawienie ich w tak? oprawk? bo chyba gotowych nie ma dla takiej wady?, dobrze przy tym jak to szk?o jest fotochromowe co mo?na doceni? zw?aszcza na bardzo nas?onecznionych pla?ach..
    pozdrw.

    ps. znalaz?em na tej stronie kilka, czy kto? poleci kt??re? z nich ?

    [pkt.6 - regulamin] - armani

    [ Dodano: 31 Maj 2008 12:11 ]
    pro?ba do optyk??w je?li tacy s?, podam dok?adnie z recepty swoj? wad? by?cie mi doradzili jakie okulary mam zam??wi?. Zdecydowa?em si? na speedo, tam jest skala szkie? jakie mo?na dobra?, dodam link i mam nadziej?, ?e nie zostanie usuni?ty bo nie chc? zam??wi? nieodpowiednich, mam nadziej?, ?e znajd? zrozumienie?? (--).
    teraz z recepty jeszcze raz,
    oko P :-1,75 Sfera, -3,0 Cylinder, ax 2 stopnie
    L :-3,0 Sfera, -1,75 Cylinder, ax 3 stopnie

    jeszcze odczyt z opakowa? po zam??wionych szk?ach (essilor):
    jedno:
    S: -4,50 / -3,00 C: +1,5/ -1,5 ; drugie: S: -4,75 C: +3,0


    pozdrawiam .
    Ostatnio zmieniony 31 maja 2008, 15:34 przez dexter, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 31 maja 2008, 15:33

    Musz? przeprosi? ale niestety musimy trzyma? si? tego, ?eby nie umiesza? ?adnych link??w do sklep??w internetowych, aukcji i innych ofert handlowych

    Co do podanego modelu - te okularki koryguj? tylko kr??tkowzroczno?? a Ty masz jeszcze dodatkowo stosunkowo du?y astygmatyzm. wi?c poprawa komfortu widzenia b?dzie niewielka...
    Musisz uda? si? do optyka i tam zapyta? o okulary sportowe (na basen) z korekcj? sfery i cylindra. A najlepiej poka? jeszcze recept?... pozdrawiam :)
    \
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości