ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Wada wzroku...
  • piotrek_ND
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 29 maja 2008, 20:39
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    Wada wzroku...

    autor: piotrek_ND » 29 maja 2008, 21:05

    Witam mam pewien problem ale zaczne od pocz?tku.Wi?c maj?c 12 lat by?em z klas? na badaniu wzroku komputerowego wysz?o iz mam wade na lewe oko +4,5 a na prawe +3,5.. Przepislai mi okulary do czytania.Teraz mam 19 lat k?opot??w ze wzrokiem du?ego nie mam normalnie czytam, bez ok??lar??w s?abiej widze troch? tylko na lewe oko... Postanowi?em i?c do okulisty aby przpisa?a mi soczewki... Zrobi?a mi takie badanie ?e musia?em czytac litery na prawe oko widzia?em wszystki eopr??cz dw??ch ostatnich kolum na prawe opr??cz 3 ostatnich... Za?o?y?a mi takie jakie? dziwne okulary wk?ada?a tam chyba wszystkie soczewki(czy szk?a jak to tam sie zwie) i niestety zamiast widziec lepiej to widzia?em raz dobrze a raz rozmazane jakies takie typka si? troche wkurzy?a bo nie mia?a ju? cierpliw??i.. Na prawe oko za?o?y?a mi jakie? tam szk?a i widzia?em w miare dobrze ale jak zak?ada?a na lewe to wszystko mia?em takie jakies rozmazane .. jak w?o?y?a mi szk??a o grubos?i denka od s?ojika to az mnie g?owa rozbola?a... Nie wiem czy z moim wzrokiem jest cos nie tak czy ja ne widze przez szk?a ;p Zrobi?a mi badanie komputerowe i na tej podstawie wk?ada?a mi szk?a ... potem zakropi?a mi atropina i z nowy zrobi?a badanie...(w pierwszym badaniu widzia?em naki krzy?yk w drugi by?a droga jakas ) robi?a mi badanie wzroku takim u??dzonkiem ?e ?wieci?a ?wiat?em po oku i patrza?a si? przez jagby lupe czy co?... powiedzia?a ?e nie ma si?y do mnie i kaza?a przyj?c za tydzien... Co o tym sadzicie chyba nie mam objaw??w jaksry widze w miare normalnie mam troche wi?krza wade jedynie na lewe oko.... Jaskra chyba jest wykluczona bo mia?em nadaniem 3 mesi?ce temu takim urz?dzenie co ci szczela w oko strumieniem powietrza i wyniki by?y ok .... :( Pomieszczenie by?o takie przyciemnione mo?e to mo?e dlatego... ja sobie robi?em na komputerze test z cyferkami to na prawe idzia?em wszystko opr??cz pierwszej kolumny a na lewe to nie widzia?em dobrze dw??ch ostatnich ..... Jelsi jakie spowazne b?edy ortograficznemam to nie bijcie jeszcze dzia?aj? krople z atropin? i s?abo widze;p :placze:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 29 maja 2008, 23:07

    Czy dodawa?a Ci ci?gle mocy plusowej, czy tak?e cylindrycznej? Masz wydruk z komputera?
    Jak si? okaza?o, ?e mam ma?y astygmatyzm, to nie widzia?am na tablicy tak ostro, jak na nieastygmatycznym, te? kr??tkowzrocznym oku mimo niebotycznie grubych szkie? minusowych w tych wielkich, metalowych goglach, kt??re lekarze nak?adaj?. A wystarczy?o doda? 0,5D mocy cylindrycznej...
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 29 maja 2008, 23:46

    Tak jak pisze Malla, to mo?e by? astygmatyzm... Jak patrzy?e? na krzy?yk to wszystkie jego ramiona widzia?e? tak samo ostro? Okulistka powinna na to wpa??, chyba ?e przek?ama?e? wyniki :P
    piotrek_ND pisze:Co o tym sadzicie chyba nie mam objaw??w jaksry widze w miare normalnie mam troche wi?krza wade jedynie na lewe oko.... Jaskra chyba jest wykluczona bo mia?em nadaniem 3 mesi?ce temu takim urz?dzenie co ci szczela w oko strumieniem powietrza i wyniki by?y ok
    Jaskry nie masz, to co "strzela" w oko strumieniem powietrza to tonometr bezdotykowy s?u??cy do pomiaru ci?nienia wewn?trzga?kowego - jak jest wysokie to mo?e zwi?ksza? ryzyko choroby
    piotrek_ND pisze:Jelsi jakie spowazne b?edy ortograficznemam to nie bijcie jeszcze dzia?aj? krople z atropin? i s?abo widze;p
    Bywa?o gorzej :mrgreen:
    \
  • piotrek_ND
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 29 maja 2008, 20:39
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: piotrek_ND » 30 maja 2008, 08:35

    Malla pisze:Czy dodawa?a Ci ci?gle mocy plusowej, czy tak?e cylindrycznej? Masz wydruk z komputera?
    Jak si? okaza?o, ?e mam ma?y astygmatyzm, to nie widzia?am na tablicy tak ostro, jak na nieastygmatycznym, te? kr??tkowzrocznym oku mimo niebotycznie grubych szkie? minusowych w tych wielkich, metalowych goglach, kt??re lekarze nak?adaj?. A wystarczy?o doda? 0,5D mocy cylindrycznej...
    Wydruku z kompa nie mam... bo zabra?a lekarka i kaza?a mi przyj?? za tydzie?... nie mam poj?cia jakie mi szk?a wk?ada?a...ale mi si? wydaje ze same plusy bo chyba kierowa?a si? wynikami z komputera tego;p Mam pytanko je?li mia?bym astygmatyzm to czy s? soczewki takie do tego z tworzywa sztucznego ?



    Co do badania z krzy?ykami chyba nie widzia?em wszystkie ostro ... zrobi?em sobie w domu na kompie te? taki test z tymi krzy?ykami jak patrze sie w ?rodek to co najmniej 2-3 kreski s?abiej widze....(robi?em to po kroplach z atropin?)... Teraz jak patrze si? n ate promienie to wszystko ok ;]

    Lekarka co? m??wi?a ?e moge miec oczy niedowidz?ce czy co? ale ja normalnie wszystko widze umiem przeczyta? do?? drobne pismo.... Nie mam na codzie? a? takich wielkich problem??w z oczami.....
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 30 maja 2008, 11:30

    Jasne, ?e s? takie szk?a.

    Jest co? takiego jak niedowidzenie, kt??rego nie da si? skorygowa?. Ludzie nie zdaj? sobie sprawy z tego, ?e je maj?, nieraz ostro k???c?c si? z lekarzem, ?e szkie? dobiera? nie potrafi.

    Test z promieniami jest nie do ko?ca odpowiedni, ja w nim widz? za ka?dym razem inaczej, raz wszystko, raz pozioma grubsza... Mo?e to kwestia monitora.

    Dobrze, ?e kaza?a Ci przyj?? za tydzie? i nie sp?awi?a z byle czym - tylko pami?taj, ?eby dobrze si? wyspa? i nie katowa? przed wizyt? oczu na kompie.

    Gratuluj? bezproblemowego czytania mimo szkie? +4!
  • piotrek_ND
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 29 maja 2008, 20:39
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: piotrek_ND » 30 maja 2008, 14:12

    Malla pisze:Jasne, ?e s? takie szk?a.

    Jest co? takiego jak niedowidzenie, kt??rego nie da si? skorygowa?. Ludzie nie zdaj? sobie sprawy z tego, ?e je maj?, nieraz ostro k???c?c si? z lekarzem, ?e szkie? dobiera? nie potrafi.

    Test z promieniami jest nie do ko?ca odpowiedni, ja w nim widz? za ka?dym razem inaczej, raz wszystko, raz pozioma grubsza... Mo?e to kwestia monitora.

    Dobrze, ?e kaza?a Ci przyj?? za tydzie? i nie sp?awi?a z byle czym - tylko pami?taj, ?eby dobrze si? wyspa? i nie katowa? przed wizyt? oczu na kompie.

    Gratuluj? bezproblemowego czytania mimo szkie? +4!
    Wizyte mam dopiero na 15 a przedtem szkola.... postaram nie katowac tak wzroku....
    Wiesz z moja wad? widze normalnie w ?wietle dziennym ale jak juz w nocy przy ?wietle to troche go?ej..... ja mia?em cos takiego jak mi zak?da?a te szk?a to raz widzia?em ostro araz zamzanie nie wiem czemu tak si? dzia?o;p moze rzeczywi?cie mam astygmatyzm...
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość