ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Moc szkieł korekcyjnych
  • smipus
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 29 maja 2008, 12:58
    Lokalizacja: Op

    Moc szkieł korekcyjnych

    autor: smipus » 29 maja 2008, 13:23

    Witam!
    Moje pytanie pewnie 99,9% os??b to ewentualnie czytaj?cym wyda si? dziwne, a wr?cz ?mieszne, za co z g??ry przepraszam :oops:
    Mam astygmatyzm, na szcz??cie wad? uda?o si? skorygowa? do zaledwie 0,5. Niby nic, ale po oko?o dw??ch latach zacz??o mi to przeszkadza?. Dosta?em wtedy okulary o mocy OL +0,25 D; OP +0,5 D, -0,5 CYL/70 st.
    Teraz po dw??ch latach poszed?em znowu do okulisty, w badaniu komputerowym (wiem, ?e jest ono tylko pomocne) wysz?o OL +0,25; OP +0,5, ale okulista da? mi na OL +0,5. Patrz?c na tablic? w +0,25 wydawa?o mi si?, ?e s? w porz?dku, ale te +0,5 w sumie te? mog?yby by?, aczkolwiek mniej ostro w nich widzia?em (mog?yby by? minimalnie s?absze, ale taki wyb??r niestety nie jest mo?liwy, bo z tego co wiem w UE i PL stopniuje si? dioptrie co 0,25 a w Stanach chyba co 0,12 czy cos...
    Moje pytanie jest nast?puj?ce, czy ta r???nica pomi?dzy +0,25 a +0,5 mo?e mie? jakie? negatywne konsekwencje, czy te? moje oko w jakim? tam czasie dostosuje si? do tego +0,5?
    Z g??ry dzi?kuj? za odpowied?.
    Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:37 przez smipus, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 maja 2008, 14:13

    Faktycznie w US sa moce co 0,12

    Ale czasami wrazliwosc ukladu wzrokowego nie jest w stanie odroznic co jest lepsze o 0,25 a czasami o 0,5dptr...

    Tez sie nie przejmuj, jezeli bedziesz odczuwal dyskomfort przed dluzszy czas (tydzien, dwa) zglos sie w miejsce gdzie bylo przeprowadzane badanie i wyjasnij. Czasami zmeczenie i inne czynniki powoduja drobne roznice pomiedzy wynikami badan.
  • kachakonkret
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 31 maja 2008, 20:36
    Lokalizacja: olsztyn

    autor: kachakonkret » 31 maja 2008, 20:50

    Okulista pomyslil sie i na recepcie zapisal mi zamiast -1,5 to -1, czy jesli poprosze, optyk zrobi mi okulary -1,5, czy musze ponownie udac sie na prywatna wizyte do okulisty, podobno za gapowe sie placi.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 maja 2008, 21:02

    kachakonkret pisze:Okulista pomyslil sie i na recepcie (...) czy musze ponownie udac sie na prywatna wizyte do okulisty, podobno za gapowe sie placi.
    tak jezeli sie pomylil to powinien ktos ten blad/pomylke naprawic. Optyk wykonal zgodnie z recepta wiec idz do okulisty wyjasnic sprawe w jak najkrotszym terminie.

    oraz pytanie na jakiej podstawie twierdzisz ze sie pomylil?
  • kachakonkret
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 31 maja 2008, 20:36
    Lokalizacja: olsztyn

    autor: kachakonkret » 31 maja 2008, 21:13

    Nie zrobilam jeszcze tych okularow, zastanawiam sie tylko, czy jesli poprosze optyka, to moze mi zobic mocniejsze szkla. Twierdze i wiem, ze sie pomylil, bo obecnie nosze -1, okulista zmienil mi na -1,5 i najwidoczniej pomylil sie wypisujec recepte. Nie mam mozliwosci udania sie do tego samego okulisty, bo nie badalam wzroku w miejscu zamieszkania
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 31 maja 2008, 21:39

    Raczej nie powinna? mie? problem??w u optyka. Najcz??ciej przy zak?adach optycznych jest mo?liwo?? zbadania wzroku, na dodatek (w wi?kszo?ci zak?ad??w), je?li kupujesz w danym optyku okulary, to badanie jest gratis. Warto by?oby skorzysta? z takiej promocji i sprawdzi? wzrok jeszcze raz, to na pewno nie zaszkodzi, a pozwoli si? upewni?, czy na recepcie jest b??d, czy te? nie.
  • kachakonkret
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 31 maja 2008, 20:36
    Lokalizacja: olsztyn

    autor: kachakonkret » 31 maja 2008, 21:53

    Dziekuje za odpowiedz!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 czerwca 2008, 10:43

    Daisy, proste, sprytne i m?dre wyj?cie zaproponowa?a? :)
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości