ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1
okulary BEZ OPRAWEK i ich wytrzymałość
  • aga.az
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 02 maja 2008, 17:31
    Lokalizacja: torun

    okulary BEZ OPRAWEK i ich wytrzymałość

    autor: aga.az » 02 maja 2008, 17:37

    Witam!

    Mam dylemat, bo bed?c u optyka spodobaly mi si? okulary bez oprawek.... dwa szkielka noski itd... niestety....optyk wyra?nie odradza? mi kupna tego rodzaju okularow....twierdzi?, ze bede ci?gle miala z nimi problemy tj. srubki beda sie dkrecac szkolo bedzie sie scierac az w koncu moze doprowadzic to do peklniecia szkla...z kolei drugi optyk zaproponowaql mi te oto okulary z mocniejszego szkla (poliweglan czy cos takiego) i nic nie wspominal o jakichs negatywach...i co tu robic...? naprawde sa urodziwe...ale nie wiem czy warto je kupic. co na ten temat sadzicie...?
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:37 przez aga.az, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 maja 2008, 18:06

    Du?o zale?y od rodzaju szkie?, jako?ci oprawek i wykonania, ale na pewno s? mniej trwa?e, bardziej czu?e od zwyk?ych "ramek". Jestem w nieco innej sytuacji. Mam do?? tanie oprawki - "?y?ki" z otwartym do?em od 3 miesi?cy i ju? mi si? troszk? powykrzywia?y w wyniku manipulacji noskami, dobrze ?e optyka mam po drugiej stronie ulicy ;] Mierzy?am je w tym samym czasie co jakie? zestresowane dziecko 8-letnie pod okiem mamy i pani siedz?ca obok z dzieckiem nieco starszym powiedzia?a, ?e zrobi?a mu takie jako pierwsze i po 2 miesi?cach zako?czy?y sw??j ?ywot, a nie mia?y tylko dolnej ramki i po?owy bocznej! Ty dzieckiem nie jeste? i wiesz jak si? obchodzi? z okularami, wi?c nie ma co panikowa?, je?li Ci si? podobaj? :tak: Moja kuzynka ma takie jak Ty chcesz i s? ca?e i zdrowe od paru dobrych lat! Wed?ug mnie wygl?daj? troch? dziwnie, bo wprawdzie z daleka nie wida? nic na oczach (ewentualnie kolor pow?oki, np. antyrefleksyjnej lub zmian? wielko?ci obrazu przy wi?kszej wadzie), ale jednak mostek nad nosem, noski i zauszniki rzucaj? si? w oczy, odbijaj? ?wiat?o. Troch? nienaturalnie to wygl?da i dlatego wybra?am ods?oni?te tylko od do?u. Jak? masz w og??le wad?? Je?li ma??, to si? nie zastanawiaj d?ugo, je?li akurat taki model wpad? Ci w oko :)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 02 maja 2008, 18:43

    We? jeszcze pod uwag? swoj? wad? - je?li jest dosy? ma?a to szk?a bez oprawek s? wyra?nie grubsze ni? z oprawkami, bo musz? by? wytrzyma?e w miejscach do kt??rych s? przykr?cone mocowania.
    Z dobrymi "oprawkami" i dobrymi plastikami nie b?dziesz mie? problem??w :) a je?li optyk m??wi ?e ?rubki b?d? si? odkr?ca? to widocznie jemu si? odkr?caj? :D id? do innego :)
    \
  • aga.az
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 02 maja 2008, 17:31
    Lokalizacja: torun

    autor: aga.az » 02 maja 2008, 19:11

    :) no tak. nie jestem dzieckiem:) ale te okulary beda napewno konkretnie eksploatowane, bo nosze je na co dzie? . moja wada to -1.75 dioptrii i -1 cylinder i -1,75 dioptrii i cylinder -0,75...Obecnie mam terqaz oprawiki mocno wyrazne...i skomplikowane, bo maja dodatkowo zylke:D chce teraz jakies delikatne... byl czas, ze mialam oprawki skladajace sie z drucika tylko u g??ry delikatnego i dookola zylka... bylasm z nich bardzo zadowolona...ale przez 3 lata uzytkowanioa jednak stracily swoj pierwotny kszta?t... mimo tego nie narzekalam...a teraz korci mnie strasznie wziasc te cuda bez niczego...
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 02 maja 2008, 20:01

    nie jest tak zle, jezeli nosisz okulary przez caly dzien, jesli rano je zalozysz i wieczor zdejmiesz to jest duzo lepiej w porownaniu do sytuacji, kiedy je ciagle zakladasz i zdejmujesz, dlatego okulary tego typu odradzamy w przypadku okularow do czytania.
    Jesli chcesz delikatne, to mozesz je sobie zakupic, ale musisz wziasc pod uwage, ze latwiej je zniszczyc niz ktorekolwiek inne.
    W kazdym wypadu doradzam soczewki z trivexu (jest jeszcze bardziej wytrzymaly niz poliweglan), dostawcy daja u niego gwarancje przeciw rozbiciu. I jesli srubki sie odkrecaja, to mozna je zalepic specjalnym lepidlem (ale to nie jest wskazane u poliweglanu, ktory potem moze latwiej popraskac, w przypadku trivexu mozna srubki zalepic - przynajmiej tak twierzda dostawcy)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 maja 2008, 20:33

    Masz ma?? wad?, ale pogrubia j? cylinder, wi?c my?l?, ?e grubo?? szkie? b?dzie odpowiednia - b?d? zapewnia? odpowiedni? stabilno?? i nie b?d? wygl?da? jak denka (nie jestem optykiem, tylko twierdzam "na oko"). Z tych dw??ch optyk??w zdecydowanie wybierz drugiego ;) Mia?a? ju? wprawk? z poprzednimi okularami - moje gratulacje, 3 lata bez usterki to du?o! A po co mie? okulary d?u?ej? Mo?e facet, ale... kobieta? :aniolek:
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 02 maja 2008, 21:53

    tylko dla uzupelnienia: sam cylinder nie zupelnie zapewni wieksza grubosc, w podanym wypadku placi (minusowa dioptria i minusowy cylinder), ze jesli os cylindra jest 180 stopni, to zwiekszenie grubosci cylindrem jest zupelnie male, poniewaz cylinder jest orientowany pionowo (tzn. najgrubsze miejsce na gorze i na dole, gdzie najgrubsze miejsca sa oszlifowane). Jesli natomiast jest os 90 stopni, to napewno pogrubi szkla, poniewaz najgrubsze miejsce bedzie po bokach. Przy osiach skosnych juz nie jest tak latwo ustalic, jak bardzo szkla beda pogrubione przez cylinder.
  • aga.az
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 02 maja 2008, 17:31
    Lokalizacja: torun

    autor: aga.az » 03 maja 2008, 10:05

    z tego co widze, na recepcie jest os 90 stopni... wiec zaczynam sie przekonywac:D tylko wazne zadanie przede mna...musze znalezc optyka, ktory wykona mi porzadnie te okulary..
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 03 maja 2008, 10:40

    jesli jest: -1.0 cyl -1.0 o? 90 stopni to szklo jest z boku tak samo grube jak -2.0 D
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 04 maja 2008, 09:54

    aga.az ja mam takie w?asnie okulary i powiem tak:
    Je?eli masz twarz do kt??rej nie pasuj? ?adne oprawki to kup takie okulary, bo s? naprawde ?adne i ma?o widoczne. Ja je kupi?am w?a?nie z tych wzgl?d??w.
    Prawda jest taka, ?e rzeczywi?cie ?rubki si? odkr?caj?, a co za tym idzie- szk?a si? "chwiej?" :-D . Bardzo ?atwo jest zniszczy? takie okulary, s? delikatne. Szybko si? te? brudz?.
    I na koniec: g???wnym minusem okular??w bez oprawek jest to, ?e nic nie zas?ania brzeg??w szkie? przez co (je?li masz du?? wade) wychodz? tak zwane bryle :smutny: . W takim przypadku zam??wisz szk?a z indexem i b?d? wygl?da? lepiej.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 04 maja 2008, 10:51

    Moje dwie znajome mia?y w?a?nie takie oprawki, jedna z nich mia?a zauszniki i noski metalowe- ci?gle odkr?ca?y jej si? ?rubki, druga- ca?kowicie przezroczyste (silikonowe)- p?k?o szk?o (oczywi?cie plastikowe, niestety nie wiem z jakiego materia?u). Obie w tej chwili przesz?y na oprawki z ?y?k?. Mimo to, takie oprawki te? mnie kusz?.
  • aga.az
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 02 maja 2008, 17:31
    Lokalizacja: torun

    autor: aga.az » 04 maja 2008, 10:55

    wlasciwie duzo opraw mi pasuje....tyle tylko, ze chciaslam miec okulary niewidoczne... i te bez opraw wpadly mi w oko....bo w koncu prawie w ogole ich n ie widac...jesli nie to bede musiala szukalc dalej....juz sama nie wiem :maruda:
  • Artel19
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 16
    Rejestracja: 26 kwietnia 2008, 21:29
    Lokalizacja: Lw??wek Â?lÂ?ski

    autor: Artel19 » 04 maja 2008, 12:27

    Ja te? chcia?bym nosi? takie oprawki. jednak po przeprowadzeniu wywiadu te? nie wiem. M??j kuzyn mia? takie. On ma nadwzroczno?? (w przeciwie?stwie do mnie) i lubi? je ?ci?ga? pomimo, ?e ma on wad? wrodzon? i musie je nosi? ca?y czas. Po trzech miesi?cach straci?y kszta?t. Wi?c mnie zniech?ci? do nich. Ale fajnie by by?o takie mie? :spoko: Znaj?c mnie nie wytrzyma?y by miesi?ca. :tak: Ale jak kto? o nie dba to nie ma problemu.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 04 maja 2008, 13:45

    Ja mam swoje od sierpnia 2007 i narazie nic szczeg??lnego sie nie dzieje. Nosi?am je ca?y czas (przez jakie? 5 miesi?cy) dop??ki nie za?o?y?am soczewek. Teraz zak?adam je sporadycznie.
    Ale naprawde takie okulary nie s? problemem. Trzeba tylko na nie uwa?a? i dba? o nie. Co prawda niezbyt na nie uwa?a?am, raz nawet zgniot?y si? w kieszeni mundurka, ale teraz nie mam z nimi problemu. Co do wyboru to nie mia?am innej opcji, bo tylko takie oprawki, a w?a?ciwie to same szkie?ka mi pasowa?y. :spoko:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Artel19
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 16
    Rejestracja: 26 kwietnia 2008, 21:29
    Lokalizacja: Lw??wek Â?lÂ?ski

    autor: Artel19 » 04 maja 2008, 19:00

    Ja mam pe?ne oprawki. Chcia?bym mie? takie bez i mo?e kupi?. Ale w?a?nie o to chodzi, ?eby o nie dba?. Jak wiadomo, ?e okulary b?d? ekstremalnie obci??one to si? nie op?aca, bo si? szybko zniszcz?. Ale jak si? dba to oczywi?cie bardzo si? op?aca :tak: Ja te? mam problemy z doborem oprawek, bo ?adne nie pasuj?. Do tych co mam jako? przywyk?em (na razie) :spoko:
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 24 maja 2008, 18:21

    Ja mam takie okulary od oko?o 2 lat, co prawda nie nosz? ich zbyt cz?sto(nosze soczewki), ale nic si? z nimi nie dzieje, ?adne ?rubki si? nie odkr?caj?. Nie jestem pewna, ale chyba s? to w?a?nie te poliw?glanowe. Wada jest taka sama jak u Ciebie i te? z ma?ym cylindrem, wi?c mog? Ci powiedzie?, ?e nie wygl?daj? one ?le, to znaczy mo?e wida? troch? bardziej ni? w oprawkach, ?e szko?o jest grubsze, ale nie rzuca to si? tak w oczy. Ja kupi?am je, ?eby by?y jak najmniej widoczne i chocia? nie lubi? okular??w jestem z nich zadowolona.
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 27 maja 2008, 12:54

    Problem czasami pojawia si? z dok?adnym czyszczeniem, bo w miejsca wok??? ?rubek czasem trudno dotrze? (cho? to te? zale?y od oprawy).
    Druga wa?na rzecz: Je?li ?rubki si? poluzuj? i szk?a si? rozchwiej? mo?e si? nieznacznie zmieni? o? cylindra. Ale to ju? kwestia wykonania.
    Oprawy tego typu s? produkowane z r???nych tworzyw lub te? stop??w metali. Warto zapyta? optyka z czego one s? i jakie s? w?a?ciwo?ci tego materia?u, bo ka?dy ma swoje plusy i minusy (nawet tytan).
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości