ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
szkła w wyższym indeksie - trochę konkretów
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    szkła w wyższym indeksie - trochę konkretów

    autor: nati » 15 kwietnia 2008, 20:47

    Witam wszystkich!
    Przegl?dam forum w poszukiwaniu wiadomo?ci na temat soczewek okularowych w wy?szym indeksie. Interesuj? mnie tak?e informacje typowo techniczne, typu materia?y z kt??rych si? je wykonuje (i nie typu, ?e szk?o i plastik), spos??b wytwarzania, aberracje... ale tak?e nowo?ci :)

    Mo?e kto? chcialby podzieli? si? swoj? wiedz?? Mo?e jakie? linki (nawet do stron obcoj?zycznych)?

    Z g??ry dzi?kuj? i pozdrawiam :)

    [ Dodano: 15 Kwi 2008 09:20 ]
    Zapomnaia?am jeszcze wspomnie? o por??wnaniu wla?ciwo?ci fizycznych :)
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:42 przez nati, łącznie zmieniany 1 raz.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 kwietnia 2008, 21:52

    Przecie? tutaj jest du?o o tym, tylko nie zawsze s?owo-klucz w wyszukiwarce zadzia?a, bo informacje s? podawane "przy okazji" w innych postach. Masz do odrobienia jakie? zadanie domowe? :>
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 17 kwietnia 2008, 09:46

    Owszem temat sie przewija. Ale informacje typu "te sa ciensze i fajniejsze a te kosztuja chyba 70 zl bo tamte to moze z 300" to raczej nie to, co chcialabym wiedziec. Moze sa i tacy ktorym te informacje wystarcza. :spoko:
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • JW
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 24 lutego 2008, 22:41
    Lokalizacja: Portsmouth

    autor: JW » 03 lipca 2008, 01:04

    Polecam stron? Optometry Today (wystarczy wpisa? w Google i otrzymasz link), a nast?pnie nalezy wybra? zak?adk? Articles i przeszuka? baz? pod k?tem soczewek (lens, dispensing, lens materials). Artyku?y dost?pne za darmo w j?zyku angielskim.

    JW
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości