ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
pytanie o szkła i makulopatię
  • arletkaab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 18:46
    Lokalizacja: sieradz

    pytanie o szkła i makulopatię

    autor: arletkaab » 09 kwietnia 2008, 18:48

    Witam
    Mam pewne pytanko... Mianowicie czy je?li okulista wypisa? mi w recepcie na okularki, ?e szk?a maj? by? fotochromy to optyk zrobi takie czy mo?e to w jaki? spos??b pomin?? i zrobi? mi okularki z normalnymi szkie?kami? zorientowa?am si? niestety ju? za p???no i nie mam jak tak wr??ci? do tego okulisty. A druga sprawa - czy te "fotochromy" to szk?a bardzo przyciemniane?

    Oraz druga sprawa, cho? nie wiem czy akurat pasuj?ca do tego forum...
    Lekarz podczas badania stwierdzi? u mnie astygmatyzm lewego oka, natomiast nast?pnego dnia ten sam lekarz powiedzia? ?e moje oko nie reaguje na cylindry i dlatego nie mam ju? raptem astygmatyzmu ale za to stwierdzi?, ?e mam makulopatie...
    Na czym ta makulopatia dok?adnie polega?

    dodam, ?e na oko prawe mam +0,25 a na oko lewe +0,5
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:30 przez arletkaab, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 kwietnia 2008, 19:24

    Co do zalecen na recepcie a realizacja...

    powiem tak. Swietoscia sa przepisane moce - tutaj sie nie dyskutuje. Czasami okulisci zalecaja/zapisuja np. jak w Twoim przypadku fotochrom - jednak nie musisz sie na niego decydowac.
    Soczewki fotochromowe sa rozne, szklane / plastikowe.
    Najnowsze plastikowe sa praktycznie prawie biale w pomieszczeniu i bardzo szybko przyciemniaja sie pod wplywem UV - sa drozsze ale i komfort wiekszy. Szklo zawsze bedzie mialo te przybarwienie brazowe / szare - w zaleznosci od wersji. Napewno powinnas zdecydowac sie na powloke antyrefleksyjna!
    O tych najlepszych soczewkach mozesz poczytac w Naszym poradniku
    Transitions - http://www.optometria.info.pl/bielawski ... ransitions

    Co do akceptacji cylindra - czasami tak bywa - sprawa indywidualna. Nie mozna raz miec astygmatyzm a dzien pozniej go nie miec :D

    Makulopatia - to krotko piszac zmiany naczyniowe - przecieki barwnika w plamce (makulopatia cukrzycowa)
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości