ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Nowe okulary kilka pytan :)
  • Maslana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 17:50
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    Nowe okulary kilka pytan :)

    autor: Maslana » 09 kwietnia 2008, 17:59

    Witam jestem tu nowy wi?c dzie? dobry wszyskim :)

    Mam do?c powa?n? wade wzroku (-) OP -5,0 OL -4,5 kiedys mia?em -1,5 oraz -2,0 wzrok pogorszy? si? dosc znacznie w przeci?gu 7 lat gdy? duzo czasu sp?dzam przed PC
    Kiedy otrzyma?em nowe okulary poczu?em si? dosc dziwnie wszysko wydaje si? byc strasznie blisko,wszystko wydaje si? byc wypuk?e. Po jakim? czasie odczuwam b??le g?owy
    Wi?c moje pytanie brzmi czy jest to normalne (znaczy si? oko przyzwyczaja si? do nowych szkie? ) i po jakim? czasie b?de ju? widzia? normalnie i b???e g?owy ust?pi? ? na badanie kontrolne mam si? udac za 4 tygodnie.

    2.Pytanie brzmi czy jest jeszcze sens nosic okulary z tak? wad? ? czy mo?e kupic soczewki ?
    3.Oraz czy moja wada dyskwalifikuje mnie do kursu na prawo jazdy ?

    Z g??ry dzi?kuje za odpowiedzi :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 kwietnia 2008, 18:31

    Najpierw musz? Ci? ochrzani?, ?e tak p???no uda?e? si? do lekarza - niedokorekcja mo?e sprzyja? pog??bianiu wady, wi?c jak chcesz widzie? dobrze i nie traci? paru dioptrii rocznie (wiem, wiem, lekko przeginam), to badaj si? jak tylko zauwa?ysz, ?e co? jest nie tak!

    Mam podobn? wad?, mo?esz bez problemu zdawa? z ni? na prawko, musi by? tylko dobrze skorygowana (w obecnym stanie nie za bardzo) :tak:

    Sprawd?, czy przypadkiem nie pojawi? si? u Ciebie astygmatyzm i na recepcie nie masz informacji o cylindrze/osi. Gdy dodano mi cylinder -0,5D, ?wiat sta? si? na jaki? czas mocno dziwny. Z tego co piszesz, zmieni?e? wad? z -2 na -5, to du?a zmiana (pami?tam, ?e sama czu?am mocno zmian? z -2 na -4). Czy masz szk?a pocieniane? Za par? dni si? oka?e, czy to kwestia przyzwyczajenia. Nie zak?adaj przez ten czas starych okular??w. A jak co? b?dzie nie tak (to te? jest mo?liwe), to... wiesz gdzie i?? :)

    Jest to wada, kt??ra mo?e wygl?da? niepozornie w okularach - moje szk?a, mocniejsze od Twoich, w najgrubszym miejscu maj? jakie? 3-4mm. Mam te? soczewki i zach?cam do ich wypr??bowania, ale nie jestem do nich do ko?ca przekonana.
  • Maslana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 17:50
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: Maslana » 09 kwietnia 2008, 18:58

    Dzieki za szybk? odpowiedz :spoko:

    Co do recepty


    Do dali OP -5,0 - -
    Do Bli?y OL -4,5 Cylinder : -0,5 O?: 170

    :help:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 kwietnia 2008, 23:43

    Czyli masz jednak szk?o cylindryczne! St?d wra?enie wypuk?o?ci. Na pewno dziwnie Tw??j ?wiat wygl?da, zw?aszcza ?e drugie szk?o masz zwyk?e. Musisz si? przyzwyczai?. Z pierwszym cylindrem wyl?dowa?am z pretensjami u optyka ("nie b?d? tak widzie?"!), my?la?am ?e zabij? si? na prostym chodniku, ale cierpliwie mnie zby?. Czasem zdarzaj? si? b??dy przy doborze lub monta?u, ale to w ko?cu Ty wybra?e? t? moc szkie?, czytaj?c znaczki na tablicy i w niej widzia?e? wtedy najlepiej. G?owa do g??ry! Gdy zwi?kszy?am cylinder, pomog?o mi patrzenie w dal. Gdy patrzy?am do bli?y, dostawa?am bia?ej gor?czki. Teraz ju? jest ok :spoko:
  • Maslana
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 17:50
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: Maslana » 12 kwietnia 2008, 14:06

    No ju? jest znacznie lepiej chociaz dalej troche dziwne to uczucie kiedy si? idzie i wydaje si? ?e chodnik ma si? ko?o nosa :P
    Najgorzej wchodzic po schodach mozna si? ?atwo wy?ozyc :boks: :mrgreen:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 kwietnia 2008, 21:30

    Te? przez to przechodzi?am ;] Spokojnie, Tw??j m??zg b?dzie potrafi? wyprasowa? wszelkie chodniki. Mimo ?e nie zwracam na co dzie? na to uwagi, nadal pod?oga wydaje mi si? nieco wypuk?a, gdy o niej pomy?l?, ale testowa?am ju? buty na obcasie na stromych schodach i jest ok.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości