ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Jeden dzień widziałem jakbym nie miał wady...
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    Jeden dzień widziałem jakbym nie miał wady...

    autor: Wicko » 02 kwietnia 2008, 14:08

    Witam.
    Jak to mo?liwe, ?e mam wad? 1.25 (albo 1.5) i jednego dnia widzia?em znacznie bardziej wyra?nie, ni? normalnie?
    Wychodz? ze szko?y (nie mia?em soczewek) i ze zdziwieniem zauwa?am, ?e potrafi? przeczyta? do?? oddalony ode mnie tekst itd.
    Nie widzia?em tak ostro jakbym nie mia? wady, ale jakby zosta?a ona du?o zmniejszona..

    To by? pierwszy czy drugi dzie? po po tym, jak po pijanemu wyj??em PureVision z oka i odstawi?em na st???. Oczywi?cie p???niej ju? ich nie zak?ada?em. Pisz? o tym, bo mo?e to ma jaki? wp?yw na to zjawisko hm?

    Cz?sto si? takie co? zdarza?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:33 przez Wicko, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Inka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 25
    Rejestracja: 07 marca 2008, 00:25
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    autor: Inka » 02 kwietnia 2008, 14:58

    Nie przejmuj si?.Jak zaczynasz pi? w wieku 15 lat,to mo?e za jaki? czas wcale nie b?dziesz potrzebowa? soczewek.............................. tylko bia?? lask? :devil: (?artowa?am)
    Pozdrawiam

    Ewelina
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 02 kwietnia 2008, 16:02

    to wog??le mozliwe? Ja widze odrobine lepiej jak jest bardzo s?oneczny dzie? i sie wyspie i wog??le mam doby humor, ale co? takiego nigdy mi sie nie przytrafi?o. Du?o bym dala a taki jeden dzie? :tak:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 kwietnia 2008, 16:13

    Ja jak wypij?, to mi si? najpierw troch? wzrok wyostrza ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 kwietnia 2008, 23:19

    dobre oswietlenie(sloneczny dzien, lampy itp) + solidny sen i zaraz po przebudzeniu i jakis czas po nim widzimy znacznie lepiej niz pod koniec dnia czy tez nawet po kilku godzinach od wstania z lozka. Przy duzych wadach nie jest to moze tak widoczne bo ze tak powiem i tak wszystko jest "rozmazane", oko juz tak nie walczy z ustawianiem ostrosci jak gdy ma sie to -1 czy -1,5. Sam tak mialem ale to sie powoli zaciera wraz z wzrostem wady. Nie wykluczone ze alkohol tez mial jakis wplyw na to ale tego nie jestem pewny. W kazdym razie nie ludz sie bo % oczu nie wyleczysz i z dala od "mety" bo mozesz sobie, jak ktos juz napisal, zafundowac biala laske ;P i nie mam tu na mysli 90-60-90 :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 05 kwietnia 2008, 21:53

    Spokojnie, pij? du?o, DU?O mniej, ni? inni w moim wieku :) Napisa?em to, tak jak m??wi?em, tylko po to, by rozwia? w?tpliwo?ci. W ko?cu, id?c za wikipedi?, nie tylko na metabolizm ma wp?yw.

    Dzi?ki za wyja?nienie ;) Nie powiem, bo pospa?em sobie wtedy b?ogo.. Cho? niby tylko 8 godzin, to i tak wi?cej, ni? standardowe 5.
  • Sani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 5
    Rejestracja: 04 marca 2008, 23:31
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Sani » 07 kwietnia 2008, 23:47

    Ja te? tak mam czasami :) Potrafi? skupi? wzrok i wtedy przez chwil? wszystko widz? wyra?nie :D Moja wada to -1.00
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 kwietnia 2008, 23:54

    Sani pisze:Potrafi? skupi? wzrok i wtedy przez chwil? wszystko widz? wyra?nie
    a co wtedy robisz? napewno mruzysz oczy... a tym samym jedyne co robisz to to samo co w aparacie robiac zdjecie - mruzac oczy, zmniejszasz szpare powiekowa robiac tym samym mniejszy otwor przez ktory wplywa swiatlo... zwiekszasz tym samym glebie ostrosci i tyle.
  • Sani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 5
    Rejestracja: 04 marca 2008, 23:31
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Sani » 08 kwietnia 2008, 01:05

    Nie mru?? oczu, a wr?cz przeciwnie - szerzej otwieram. I widz? wyra?nie dop??ki nie mrugn?, bo wtedy wszystko wraca do normy. Ma kto? podobnie? I czy potrafi kto? wyja?ni? czym to jest spowodowane? Ja my?l?, ?e w tym momencie siatk??wka wraca na swoje miejsce (takie, jakbym nie mia?a wady)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 kwietnia 2008, 10:51

    Jak mia?by wygl?da? "powr??t siatk??wki na swoje miejsce"? Wiesz, jak wygl?da siatk??wka?
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 16 gości