ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
LACRIMAL
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    LACRIMAL

    autor: Sol » 31 marca 2008, 07:29

    Mam zamiar kupi? krople LACRIMAL. I mam pytanie: czy mo?na je wkrapla? jak jest na oku soczewka? Pozdrawiam
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    Re: LACRIMAL

    autor: Debian » 31 marca 2008, 10:07

    W internecie znalaz?em instrukcj? do tych kropel - trzeba zdj?? soczewki.
    Instrukcja Lacrimal pisze:Przed u?yciem nale?y usun?? mi?kkie soczewki kontaktowe. Soczewki mog? by? ponownie za?o?one po up?ywie co najmniej 30 minut po zakropleniu.
    Mo?esz kupi? systane kt??re maj? takie samo dzia?anie a mo?na stosowa? gdy soczewki s? na oku.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 marca 2008, 20:08

    Sol pisze:Mam zamiar kupi? krople
    wystarczy zapytac aptekarza a zawsze zapoznac sie z instrucja w aptece. czesto nie jest taka instrukcja czytana o czym dowodzi fakt uzywania plynow do pielegnacji soczewek po otwarciu dluzej niz zaleca producent
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 01 kwietnia 2008, 13:18

    Kupi?am, zapayta?am, przeczyta?am i ju? wiem. Nie mo?na. Ale mi wystarczy jak rano zapuszcz? poniewaz nie mam problemu z sucho?ci? wielkiego.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 kwietnia 2008, 17:35

    Warto ju? w aptece przejrze? ulotk?, bo czasem farmaceucie mo?e si? co? pomyli? (w ko?cu to nie lekarz) i okazuje si?, ?e nie mo?na stosowa? kropli na soczewk?, tak jak on twierdzi?. Sol, masz mo?e problem z porann? sucho?ci? w por??wnaniu do okresu, zanim zacz??a? nosi? soczewki?
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 01 kwietnia 2008, 20:40

    W por??wnaniu do wcze?niejszego okresu to faktycznie mam wi?ksz? sucho??, ale przyznaj? nie jest tragicznie.
  • Inka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 25
    Rejestracja: 07 marca 2008, 00:25
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    autor: Inka » 01 kwietnia 2008, 23:54

    Ja polecam krople Starazolin "Wskazane s? przy objawowym leczeniu stan??w,kt??rym towarzyszy obrz?k i przekrwienie spoj??wek, wywo?anych czynnikami fizycznymi takimi jak: kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, blask s?oneczny, p?ywanie. Tzw. zm?czeniu oczu wskutek d?ugiego czytania lub ogl?dania telewizji, d?u?szego prowadzenia samochodu noc?. Alergicznym zapaleniu spoj??wek."
    Te? nie wolno ich stosowa? z soczewkami na oku,ale mo?na je zak?ada? ju? po 15 min.
    Ja stosuj? je szczeg??lnie wieczorem,po d?ugim siedzeniu przed monitorem.Odpowiadaj? mi bardziej ni? Visine,poza tym s? ta?sze.I oczywi?cie tak jak ze wszystkim,nie mo?na przesadza?.
    (oczywi?cie Lakrimal ma inne zastosowanie,ale pisz? to przy temacie kropli)
    Pozdrawiam

    Ewelina
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości