ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
wypukly obraz??
  • karroollinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 06 stycznia 2008, 18:46
    Lokalizacja: chelm

    wypukly obraz??

    autor: karroollinka » 23 marca 2008, 23:21

    hmm..od ponad 2 mies nosze soczewki wada -4 bylam u okulisty i przypisal mi szkla do okularow -3,5 bo mowi ze narazie wtych sobie poradze.do tej pory nosilam stare okulary(rzadko tylko wieczorem) z szklami -2,5 a w dzien soczewki.ale wczoraj wykupilam nowe szkla(-3,5)


    1)
    i jakos dziwnei widze tak jakby obraz byl wypukly i jak patrze np na bok szafy to wydaje sie takjakby wygiety a nie prosty.co to moze oznaczac??

    2)
    i z wady -2,5(okulary) przeszlam odrazu na -4(soczewki) w [nazwa regulamin].czy to nie za duza zmiana?
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 24 marca 2008, 00:44

    i jakos dziwnei widze tak jakby obraz byl wypukly i jak patrze np na bok szafy to wydaje sie takjakby wygiety a nie prosty.co to moze oznaczac??
    Sp??jrz mo?e na recept? na kt??rej masz przepisane nowe szk?a, czy nie s? one przypadkiem cylindryczne?
    i z wady -2,5(okulary) przeszlam odrazu na -4(soczewki) w [nazwa regulamin].czy to nie za duza zmiana?
    Je?eli tak wykaza?y badania (a by?y one rzetelnie wykonane) to znaczy,?e tak niestety pogorszy? ci si? wzrok.
    od ponad 2 mies nosze soczewki wada -4 bylam u okulisty i przypisal mi szkla do okularow -3,5 bo mowi ze narazie wtych sobie poradze.
    Cho? z tego zdania wnioskuj?,?e okulista do kt??rego chodzisz stosuje "niedokorekcj?" kt??ra nie u?atwia ?ycia a mo?e powodowa? b??le g?owy a nawet os?abienie wzroku. Czy okulista kt??ry przepisa? ci soczewki -4 i szk?a -3,5 to ta sama osoba?
  • Erika1987
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 04 lutego 2007, 15:39
    Lokalizacja: Lublin

    autor: Erika1987 » 24 marca 2008, 13:07

    Podobnie jak Ty (tylko ja mam wi?ksz? wad?:p) nosi?am soczewki jakie trzeba, wieczorami okulary s?absze o wiele, a ostatnio w?a?nie te? zrobi?am o takiej mocy jak trzeba. No (i nawet nie pierwszy raz) mia?am takie wra?enie zniekszta?cenia obrazu patrz?c przez boki szkie? nowych okular??w... Wydaje mi si? oczy po prostu musz? si? przyzwyczaic do takiej mocy w okularach (bo soczewki to po prostu inna jakosc widzenia), bo mi po paru dniach przesz?o i ju? jest ok;)
  • mańka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 15 marca 2008, 13:46
    Lokalizacja: warszawa

    autor: mańka » 24 marca 2008, 13:21

    Mam pytanie czy szk?a, kt??re sobie kupi?a? nie s? pocienione lub asferyczne.
    Przy soczewkach okularowych wyp?aszczonych i wra?liwych oczach zdarza si? tak, ?e np. drzwi mog? si? zaokr?gla? itp. Zobacz jakie masz szkie?ka i je?li takie to optyk powinien zmieni? na proste szkie?ka sferyczne i wtedy nie b?dzie problemy. Chodzi?a? w soczewkach kontaktowych wi?c jeste? przyzwyczajona do tego ?e widzisz wszystko na co spojrzysz. im wi?ksz? moc b?dziesz mia?a w okularach tym pole widzenia b?dzie ograniczone do centralne punktu(je?li masz tak wra?liwe oczy).
    Oczywi?cie to tylko moja opinia.
    Pozdrawiam
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 24 marca 2008, 19:07

    Mysle, ze jest to kwestia przyzwyczajenia sie.
    Wiem, ze mielismy klientke, ktora takze przez dluzszy czas nosila wylacznie szkla kontaktowe i chciala zakupic takze okulary. Miala -3D, wiec zaoferowalismy plasty indeks 1.6 asferyczny i klientka nie mogla sie przyzwyczajic, majac ten sam problem (widziala wypukly obraz), wiec probowalismy zmienic szkla na indeks 1.5 sferyczny, jednak, kiedy okulary wyprobowala, to stwierdzila, ze nie widzi roznicy. Wziela okulary ze soba i juz nie przyszla, wiec nie wiem, czy sie przyzwyczaila czy tez nosi nadal szkla kontaktowe.
    Ale wlasnie przy tym probowalem takze patrzec przez swoje okulary bokami szkiel (mam -2,75D) i oczywiscie jest zauwazalna deformacja obrazu przy brzegach (ta deformacja jest oczywiscie wieksza ze wzrastajaca moca szkiel), jednak bez specjalnego zwracania uwagi na te deformacje, ich nie dostrzegam (jestem chyba do nich przyzwyczajony).
    Wiec jest mozliwe, ze jesli ktos nosi przez dluzszy okres szkla kontaktowe a potym wyprobuje mocniejsze okulary, to moze dostrzegac deformacji obrazu, ktora nie nastepuje w szklach kontaktowych (i ktora jest wieksza niz w starych slabszych okularach).
    Ale to tylko moje domysly, w kazdym wypadku moze byc zupelnie inaczej.
  • karroollinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 06 stycznia 2008, 18:46
    Lokalizacja: chelm

    autor: karroollinka » 25 marca 2008, 16:58

    [. Czy okulista kt??ry przepisa? ci soczewki -4 i szk?a -3,5 to ta sama osoba?[/quote]


    nie soczewki -4 przepisali mi [nazwa regulamin] a jak nosilam okulary to chodzilam do mojego okulisty i dalej tam chodze.soczewki musialam przypisac w [nazwa regulamin] bo moj okulista sie tym nie zajmuje
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 25 marca 2008, 23:14

    Z tego co wiem, to szybciej spodziewa?abym si? odwrotnej kolejno?ci, tzn szkie? -4 a soczewek -3,5. Szczerze m??wi?c to ja poprosi?abym o konsultacj? jeszcze jednego okulist?, troch? si? dziwi?,?e w [nazwa regulamin] nie poinformowali ci? jak? moc szkie? powinna? nosi? (ja dosta?am taka informacj?), co do powiedzenia "musisz si? przyzwyczai?" podchodzi?abym ostro?nie, je?li po tygodniu nie b?dzie poprawy proponuj? kolejn? wizyt? u specjalisty.
  • Ewam
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 03 maja 2008, 12:15
    Lokalizacja: M-c

    autor: Ewam » 03 maja 2008, 12:39

    Mam ten sam problem, i z tego powodu przesz?am na soczewki kontaktowe.Teraz zakupi?am zn??w okulary, bo du?o czasu sp?dzam przed komputerem, jednak widz? przez nie tragicznie wypukle i zaokr?glone linie.... wszyscy mi m??wi?, "?e musz? si? przyzwyczai?" ale ja dzi?kuje, wracam do soczewek. Widzenie 'w dal' mo?e s? i ok. jednak patrz?c na komputer, ksi??k? itp. m?cz? mnie strasznie.

    Soczewki mia?am : (przepisane rok temu)
    OP Sfera: -3,75, Cyl -0,75, O? 170,
    OL Sfera: -3,25, Cyl -0,75, O? 10

    Okulary: (przepisane tydzie? temu)
    OP Sfera: -4,5, Cyl -0,75, O? 175,
    OL Sfera: -4,5
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 04 maja 2008, 22:10

    Ewam, nie dziwi? si? Tobie, ?e widzisz krzywe linie, bo do tej pory na obu oczach mia?a? soczewki toryczne, a teraz kto? przepisa? Ci w okularach jedn? soczewk? sferyczn? (oko lewe) jedn? cylindryczn?(oko prawe), st?d ten dyskomfort. Z tego, co si? orientuj?, to raczej ma?o prawdopodobne,?eby nagle z jednego oka znikn?? Ci astygmatyzm. Na Twoim miejscu posz?abym jeszcze raz do okulisty wyja?ni? t? spraw? (je?li to b??d okulisty , mo?esz sk?ada? reklamacj?)
  • Artel19
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 16
    Rejestracja: 26 kwietnia 2008, 21:29
    Lokalizacja: Lw??wek Â?lÂ?ski

    autor: Artel19 » 04 maja 2008, 22:43

    Daisy pisze:Z tego, co si? orientuj?, to raczej ma?o prawdopodobne,?eby nagle z jednego oka znikn?? Ci astygmatyzm.
    No rzeczywi?cie! Co? nie tak.
    Daisy pisze:Na Twoim miejscu posz?abym jeszcze raz do okulisty wyja?ni? t? spraw? (je?li to b??d okulisty , mo?esz sk?ada? reklamacj?)
    Zgadzam si? z Daisy. Lepiej to wyja?ni?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 maja 2008, 11:31

    Szokujecie mnie... tzn. Wasi/Nasi lekarze...

    W [nazwa regulamin] dobieraj? mocniejsze soczewki ni? okulary, by dokona? namiastki korekcji astygmatyzmu. Chyba ?e na stanie nie maj? pary o mniejszej mocy, co si? nieraz w mniejszych salonach zdarza. Ja dosta?am w ten spos??b za du?? krzywizn?, "do ?wicze?" (nie uwa?am tego za dobre wyj?cie). Stawiam ?e Karolinka ma albo szk?a cylindryczne, albo pocieniane (co jest obecnie standardem, bo ka?dy chce takie przy podobnej wadzie). Przyda?yby nam si? dane z recepty na okulary (najlepiej nowej i starej) oraz wydruk z komputera w [nazwa regulamin] (mo?na tam p??j?? i poprosi? o wydrukowanie z bazy danych lub przepisa? po prostu).

    Ewam, ja te? si? nie dziwi?, ?e ?le widzisz w okularach, kt??re s? mocniejsze, zapewne pocienione, na dodatek na lewym oku chyba niedobrze dobrane. Widzisz na ka?de oko nier??wno, nie dziwi? si? dyskomfortowi przy czytaniu. Zapewne nie zap?aci?a? ma?o za okulary, wi?c lepiej to wyja?ni? u okulisty. Poza tym skoro powi?kszy?a Ci si? wada prawie o 1D, to siad?oby te? odpowiednio zmodyfikowa? moc w soczewkach.
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości