ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Źle dobrane szkła?
  • Valg
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 27 lutego 2008, 08:41
    Lokalizacja: Krak??w

    Źle dobrane szkła?

    autor: Valg » 27 lutego 2008, 09:10

    Witam
    Od wczoraj po do?? d?ugiej przerwie zacz??em nosi? okulary. Jednak patrz?c przez nie komfort widzenia wog??le sie nie zwi?kszy?. Obraz zdaje sie p?ywa?. A na odleg?o?? widze gorzej ni? bez okular??w. Dodam ?e przy zas?oni?ciu kt??rego? z oczu widze ca?kiem dobrze. ?le widze tylko przy patzreniu prze oba szk?a. Nie wiem czy to kwestia ?le dobranych szkie? czy adaptacji oka.

    Moje szk?a
    OP +2,5
    OL 0
    Szk?a z antyrefleksem.


    PS: Nie mam przy sobie recepty wi?c nie mam wszystkich danych
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:31 przez Valg, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lutego 2008, 21:15

    osoba mlodego wieku o przepisanych dodatnich soczewkach z takim objawami, ze "wydaje mi sie ze bez okularow widze gorzej" czesto swiadczy o spazmie akomodacyjnym - miesnie caly czas ma napiete, po to sa przepisane dodatnie soczewki aby te miesnie rozluznic i poczatkowo moze tak byc ze w okularach jest gorzej, za jakis czas bedzie tak samo bez jak w okularach a dopiero pozniej nastapi okres w ktorym zdecydowanie w okularach jest lepiej - to typowe dla mlodych "nadzwrocznych"

    Ale jezeli masz watpliwosci oczywiscie udaj sie na konsutlacje w miejsce dokonania badan.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 lutego 2008, 21:43

    LEMUR pisze:to typowe dla mlodych "nadzwrocznych"
    z gory przepraszam za off-top :P ale...to zabrzmialo jak w takich filmach o zwierzakach ktore czesto leca na TVP1 i 2 w niedziele przed poludniem.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości