ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
cylindry - błąd optyka?
  • hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 25 lutego 2008, 00:06
    Lokalizacja: Mazury

    cylindry - błąd optyka?

    autor: hilary » 25 lutego 2008, 00:14

    witam !
    Nosz? okulary od wielu lat a kilka dni temu odebra?em nowe okularki z zak?adu optycznego. Mam wra?enie, ?e nie widz? do?? ostro i og??lnie mam pewien dyskomfort przy noszeniu tych nowych szkie?. Sprawdzi?em opakowania od szkie?, kt??re dosta?em od optyka i por??wna?em je z recept? - zauwa?y?em, ?e na recepcie na oboje oczu ma przypisany cylinder - 0,5, natomiast na opakowaniu od szkie? mam napisane cylinder+ 0,5. Czy to mo?e by? przyczyna moich odczu? odno?nie nowych szkie?? Zamierzam ta spraw? wyja?ni? u optyka ale to troch? potrwa bo mieszkam w innym mie?cie i dlatego prosz? Was o pomoc.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:31 przez hilary, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 lutego 2008, 00:33

    Nie, nie musi byc to problemem.

    Prosze uzytkownikow forum aby pisali DOKLADNIE co maja przepisane i opisali problem

    Juz bylo pisane -
    nawet niedawno na forum - http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=855 -
    ze dana soczewke mozna zapisac z cylindrem dodatnim i ujemnym i bedzie to ta sama soczewka!

    powodem dziwnego uczucia moze byc przepisana piewszy raz korekcja cylindryczna
  • hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 25 lutego 2008, 00:06
    Lokalizacja: Mazury

    autor: hilary » 25 lutego 2008, 08:40

    Ok, juz pisz? co mam przepisane:

    OP sfera -4,5, cylinder -0.5, o? 180 st.
    OL sfera -3,75, cylinder -0.5, o? 175 st.

    M??j problem z widzeniem w nowych szk?ach sprowadza si? do tego, ?e przedmioty (a zw?aszcza litery np. w telewizji, lub inne detale sa rozmyte a w zasadzie posiadaj? co? w rodzaju "mglistej obw??dki")

    Wykluczam to, ?e przyczyn? gorszego widzenia jest przepisanie pierwszy raz korekcji cylindrycznej, poniewaz takie szk?a nosz? juz od kilku lat.
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 25 lutego 2008, 16:29

    OP sfera -4,5, cylinder -0.5, o? 180 st.

    jest to samo, co: sfera -5,0, cylinder +0,5, o? 90 st

    OL sfera -3,75, cylinder -0.5, o? 175 st.

    jest to samo, co: sfera -4,25, cylinder +0,5 o? 85 st.
  • hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 25 lutego 2008, 00:06
    Lokalizacja: Mazury

    autor: hilary » 25 lutego 2008, 17:09

    Dzi?ki za odpowied?. Mog? zatem za?o?y?, ?e zmiana cylindr??w z - na + nie stanowi w moim przypadku problemu? Troch? jestem poirytowany tym, ?e widz? kiepsko w nowych szk?ach i dla pewno?ci za kilka dni id? do optyka,kt??ry zrobi? mi okularki a dodatkowo zapisa?em sie na wizyt? u okulisty (tego samego, co przy ostatnim badaniu) Mo?e znajdziemy jakie? rozwi?zanie. Dodatkowo dzi? (nosz?c nowe szk?a) odczuwam lekki b??l w oczodo?ach + b??l g?owy :(
    A mo?e problem tkwi w osiach? Na starej recepcie mam OP 8 st. a na nowej 180 st. Wielka r???nica! Poprzednio nie mia?em takich problem??w i przy pierwszym za?o?eniu tamtych okular??w mia?em rewelacyjne odczucie, ?e ca?y ?wiat "widz? na ostro" :)
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości