ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1
Soczewka przestała się przyjmować
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    Soczewka przestała się przyjmować

    autor: fenris » 23 lutego 2008, 23:58

    Nosz? (nosi?am) soczewki kontaktowe od 5-6 lat i wszystko by?o ok, opr??cz delikatnej sucho?ci oka. W ubieg?ym roku zmieni?am soczewki z Acuvue Advance na Acuvue Oasis. W styczniu tego roku lewa soczewka przesta?a si? przyjmowa?, a mianowicie: po 1-2-3 godzinach od za?o?enia soczewka leci w g??r? tak, ?e d??? soczewki nie wystaje poza d??? t?cz??wki, tak jak powinien. Poprostu soczewka leci mi prawie pod powiek? g??rn?. Jest to straszny dyskomfort, wiadomo. Zazwyczaj kiedy to si? dzia?o by?am poza domem, wi?c ?ci?ga?am soczewk? po kilku godzinach od tego zdarzenia, a wcze?niej bardzo si? m?czy?am. Po zdj?ciu soczewki, tworzy si? dziwny ?luz w oku, takie jakby grube niteczki ?luzu (ci?gn?ce si? po ca?ym oku :smutny:) i czuj? co? pod g??rn? powiek? (jakby co? mi tam siedzia?o) - po kilku godzinach od zdj?cia soczewki dyskomfort znika. Kupi?am nowe soczewki, ?eby wykluczy? "zepsucie si?" starych, ale i to nie pomog?o. Kilka razy pr??bowa?am i dzieje si? to samo.
    Od tamtej pory chodz? w znienawidzonych przez siebie okularach, w ko?cu (po miesi?cu) doczeka?am si? na wizyt? u okulisty - nie wynik?o nic. Z oczami wszystko ok, zapalenia nie ma, pod powiekami nic nie ma, czysto. Jedynie oczy s? bardzo suche i mo?liwe, ?e przez to soczewka si? nie przyjmuje. Nawil?am oczy p?ynem GenTeal i nic - dalej ten sam problem. Okulistka powiedzia?a r??wnie?, ?e mog? spr??bowa? zmieni? szk?a kontaktowe na innej firmy. Osobi?cie my?l?, ?e oko mi poprostu choruje. Od stycznia raz dzia?o si? to r??wnie? z prawym okiem, ale po chwili przesz?o. Tak?e problem jest ju? jedynie z lewym.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:44 przez fenris, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 24 lutego 2008, 00:23

    C???... mo?na jedynie opiera? si? na domys?ach: moim zdaniem odpowied? masz w temacie... Oasis maj? w materiale soczewki "nowocze?niejsz?" wersj? ?rodka nawil?aj?cego Hydraclear znanego z Advance, wi?c to mo?e by? przyczyn? - poprostu oko przesta?o go tolerowa? pomimo ?e w Advance by?o ok ;)

    Wiesz, takich powod??w mo?e by? du?o (nawil?acz, materia?, nawil?acz + materia?, sk?ad ?ez + nawil?acz itp) nigdy nie mo?na by? w 100% pewnym co jest tego przyczyn?... no chyba ?e poddasz si? jakim? szczeg???owym badaniom. Wi?c, rozwi?zanie wydaje si? jedno: skoro to nie przez zapalenie, to zmie? soczewki.
    Tylko lepiej b?dzie jak zostaniesz przy silikonowo-hydro?elowych np. AirOptix :)
    \
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 00:30

    Widz?, ?e Oasis maj? 8,4 krzywizny, a Air Optix 8,6. ?rednica podobna, wi?c ok. Ale nie wiem co to ta krzywizna - czy wszystko b?dzie ok, je?li kupi? je sobie sama z takimi mocami jakie mia?am przy Oasis? U?ywa?am od pocz?tku Acuvue.
    Do Air Optix p?yn Opti Free?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 24 lutego 2008, 00:44

    Ja Ci nie mog? zagwarantowa?, ?e b?dzie ok :D AirOptixy poda?em tylko jako przyk?ad :) r??wnie dobrze mo?esz spr??bowa? nosi? np. PureVision, cho? wydaje mi si? ?e dla Ciebie AirOptixy b?d? delikatniejsze ;) krzywizn? si? nie przejmuj - r???nica minimalna a i tak to tylko parametr a nie gwarancja u?o?enia soczewki na oku.
    W?a?nie problem jest tylko z moc? soczewki... ludzie narzekaj? ?e w AirOptixach widz? s?abiej - jakby moce by?y inaczej przeliczane ;) trzeba kupi? o minimalnie wy?szej mocy.
    Jak? moc masz w Oasis?
    OptiFree - jak najbardziej :)
    \
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 00:47

    Mam w Acuvue:
    P: -6,00
    L: -5,75
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 24 lutego 2008, 00:56

    Ja spr??bowa?bym doda? -0,25:
    P: -6,25
    L: -6
    Oczywi?cie je?li nie chcesz dobiera? na swoj? r?k? to mo?esz skonsultowa? to z okulistk?, no ale za?o?y? sama soczewki przecie? umiesz, a po tygodniu (je?li wszystko b?dzie ok) i tak musisz i?? w celu zbadania u?o?enia i zachowania si? soczewki na oku.
    \
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 01:11

    Szczerze m??wi?c NIKT NIGDY nie m??wi? mi o tej kontroli po tygodniu...
    Skoro to mo?e mi pom??c (zmiana soczewek) to warto jednak spr??bowa?.
    Dzi?ki i dobranoc ;)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 24 lutego 2008, 12:49

    Nie chcia?bym si? powtarza?, ale te oasys to jakas czarna owca, fenris zobacz sobie moj post o acuvue oasys, ja sie wlasnie 3 tydzien meczie w okularach i jeszcze 3 musze sie pomeczyc,, a to wszystko przez oasys ktore tak swietnie nawilzyly mi oko :...: jestem bardzo ciekaw jak pojde do okulisty 20 marca czy wszystko wroci do normy... mam ochote zabic tego kto wyprodukowal te soczewki,a tak z ciekawosci przegladalem inne fora internetowe, rowniez te zagraniczne, i znalazle dosc duzo zlych opinii na temat tych soczewek, mysle ze J&J wypuscil na rynek kolejny niewypa?, tak jak w advanced mozna bylo najppierw spac a potem sie z tego wycofali, mysle ze to samo niedlugo bedzie z oasys...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 24 lutego 2008, 13:06

    Hej,
    Armani ma racje w AirOptixach nieco gorzej sie widzi niz w soczewkach J&J ja w?a?nie tak mia?am wydaje mi sie ze to z powodu nieco innego materia?u, kt??ry w AirOptix jest nieco grubszy!!
    Co do Acuvue Oasis to juz tyle z?ych rzeczy si eo nich naczyta?am ?e chyb anigdy nawet nie spojrze na nie :p
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 13:33

    No to fajnie, zepsu?abym sobie oczy przez jakie? trefne soczewki.
    asiaczek1987 - a czy Ty te? wzi??a? sobie nieco wy?sze sfery w Air Optix?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 lutego 2008, 14:22

    zaakochany pisze:mam ochote zabic tego kto wyprodukowal te soczewki,
    zakochany hamuj ty sie troche :) wiem ze nie lubisz tych soczewek i prawdopodobnie przez nie masz teraz problemy ale postaraj sie nie umieszczac w przyszlosci takich komentarzy. Musze Ci jednak przyznac racje ze bardzo duzo ludzi(w tym i ja sam) narzeka na nowe soczewki J&J wiec chyba cos w tym jest.



    fenris podobnie jak armani radze zmienic soczewki na AirOptix, PureVision albo Biofinity. Te ostatnie moze byc trudno dostac ale z tego co pisze zakochany, ktory raczej tez ma wrazliwe oczy, soczewki daja niezle rade. Mozesz tez pomyslec na zmiana plynu na np AoSept. Optifree jest owszem swietny ale zawiera duzo konserwantow wiec dla twoich oczu moze okazac sie niezbyt dobry ale oczywiscie to nie jest regula. Kup startery i wyprobuj. Co do tych soczewek jezeli kupisz na wlasna reke to idz do okulisty zeby sprawdzil czy wszystko z nimi ok tzn czy ukladaj sie jak trzeba, nie uciskaja, nie sa zbyt luzne itp. Najlepiej by jednak bylo gdybys poszla do okulisty (tego ktory ma duzy wybor soczewek a nie tylko te od J&J) i powiedziala ze chcesz sprawdzic czy mozesz nosic te a te soczewki i zeby ci takie zaaplikowal. Z AirOptix "problem" jest rzeczywiscie taki ze moce trzeba dobierac nieco wyzsze bo material jest hmm dosc specyficzny, trudno jednak powiedziec czy ma to byc -0.25 czy -0.5. Wybierajac AirOptix wybierasz teoretycznie najzdrowsze soczewki jakie sa dostepne na rynku wiec to dobry wybor, cena wprawdzie lekko odstrasza ale mysle ze zdrowie jest tego warte. Btw bylas tylko u jednego okulisty z tym problemem ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 14:37

    By?am u jednej okulistki od soczewek i okular??w i u drugiej pa?stwowej od wszystkiego.
    Ta od soczewek powiedzia?a, ?e nie zmieni mi soczewek, dop??ki pa?stwowa (ta, kt??ra mo?e wydawa? recepty) nie wyleczy mi oczu (powiedzia?a, ?e mam zapalenie); natomiast pa?stwowa stwierdzi?a, ?e nic mi nie jest i mam zmieni? soczewki. K???ko si? zamyka :)

    Czy ten p?yn AoSept jest r??wnie? wielofunkcyjny (do pojemniczka, do czyszczenia) i czy kto? wie gdzie mo?na go dosta? we Wroc?awiu?
    My?l?, ?e wezm? AirOptix, jednak z tego co pami?tam, to u "mojego" okulisty (tam gdzie w ramach badania ma si? darmow? par? i p?yn) nie by?o mojej mocy soczewek do wypr??bowania.

    Edit:
    Jeszcze mam pytanko, bo zauwa?y?am, ?e PureVision i Biofinity s? do ci?g?ego noszenia przez miesi?c. Czy dla dobra oka nale?y je zdejmowa? na noc czy nie nale?y si? tym przejmowa??
    W sumie z takimi "ci?g?ymi" by?by dla mnie wi?kszy komfort, ale co? mi si? wydaje, ?e to ?rednio zdrowe.
    Nie wiem, kt??re mam wzi??. Kt??re najbardziej polecacie?
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 24 lutego 2008, 14:53

    Na poczt?tku nosi?am takie jak J&J ale po pewnym czasie stwierdzilam z ejednak bede nosila o -0,25 mocniejsze soczewki i teraz juz wszystko widze super :)
    Co do Pure Vision i Biofinity owszem s? do noszenia ci?g?ego r??wnie?, ale z twoj? dolegliwo?ci? radzi?abym jednak zdejmowa? soczewki, zreszta to chyba nie jest az taki problem dla ciebie co?? to zajmuje pare sekund a oko odpoczywa, oddycha i regeneruje sie podczas snu bez "nak?adki" ;) o wiele lepiej ni? z ni?. Jednym s?owem jest to o wiele zdrowsze dla twoich oczu :)
    Pozdrawiam :)

    p.s acha Pure Vision dopiero zaczne nosi? mam zamiar je wyprubowa? natomiast o Biofinity pytaj zaakochanego :) on wszytsko o nich wie :)
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 15:12

    No w sumie masz racj?, to nigdy nie by? dla mnie problem ze ?ci?ganiem soczewek, ale od kilku tygodni mam d?ugie pazury tak?e problem dopiero si? zacznie :D
    Biofinity w sumie na [nazwa - regulamin] s? ca?kiem tanie, ale je?li to maj? by? soczewki na d?u?ej, to chyba lepiej AirOptixy, bo mog? je wsz?dzie dosta?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 lutego 2008, 15:43

    fenris pisze:Biofinity w sumie na [nazwa - regulamin] s? ca?kiem tanie
    uprzedze Lemura :P nie wklejaj przypadkiem zadnych oferta z [nazwa - regulamin] lub innych sklepow tutaj na forum bo regulamin tego zabrania :) a tak od siebie powiem zebys uwazala u kogo kupujesz na [nazwa - regulamin] oszusci tez sie zdarzaja. Ajj i jedno moje niedopatrzenie mowiac o AirOptix mialem na mysli AirOptix Night and Day ale oczywiscie zwykle AirOptix tez sa bardzo dobre. Co do tych night&day to asiaczek dobrze napisala szanujemy oczy i sciagamy na noc jesli to nie jest problemem :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 15:52

    To w wypadku Air Optix po co mie? te na noc, je?li s? normalne? Czy ca?odniowe (ale ?ci?gane na noc) s? lepsze od dziennych?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 lutego 2008, 16:10

    fenris pisze:po co mie? te na noc, je?li s? normalne? Czy ca?odniowe (ale ?ci?gane na noc) s? lepsze od dziennych?
    One nie sa takie same, sa z innego materialu. Duzo osob posiada Night&Day a korzysta normalnie (sciagajac na noc).
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 24 lutego 2008, 16:12

    Oczywi?cie ?e s? lepsze, a ?ci?gaj?c je z oczu na noc jeszcze bardziej dbasz o oczy, na forum byly takie przypadki ?e po badaniu u okulisty stwierdzi? on ?e oko wygl?da jakby wog??le osoba nie nosi?a soczewek bo oko by?o tak wypocz?te :)
    Jedyna przeszkoda jaka stoi przed noszeniem ich to tylko cena (jak dla mnie) bo s? oczywi?cie dro?sze od zwyk?ych dziennych, ale te zwyk?e Air Optix te? od biedy czasem mo?esz nie ?ci?gn?c z oka na noc i nic sie nie stanie, bo maj? one du?a przepuszczalno?? tlenow? mimo ?e nie s? do noszenia ca?odziennego
    Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 16:16

    OK, ju? rozumiem w czym rzecz. Tak?e poszukam tych N&D.
    Po Oasisach mam czerwone, przekrwione, piek?ce oczy - ca?e w ?y?kach :/ My?la?am, ?e to normalne przy d?u?szym noszeniu soczewek, ale poczyta?am i to jednak wina tych paskudnych Oasis??w. Sama je chcia?am, bo po Advance'ach mia?am przesuszone oko i my?la?am, ?e pomog?. B??d.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 24 lutego 2008, 17:21

    Oasys to najgorsze soczewki z jakimi mialem do czynienia, odradzam wam! Siedze w soczewkach juz kilka lat, wszystkie mialem na oczach i jedno wiem, tylko N&D AirOptix!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 lutego 2008, 17:52

    fenris pisze:Po Oasisach mam czerwone, przekrwione, piek?ce oczy - ca?e w ?y?kach
    a najgrosze ze niewiele z tym mozna zrobic :/ ja sie zreflektowalem w pore i zmienilem Oasys na Purevision ktore nosze tylko w trybie dziennym te zylki o ktorych piszesz nieco zbladly ale nie zniknely calkowicie. Odkad nosze PV nie zauwazylem zeby ich ilosc sie zwiekszyla dobrze ze i tak jest ich dosc malo :) .

    Zadam takie pytanie tutaj nie bede zakladal nowego tematu. Kiedy nosze soczewki te naczynka krwionosne sa praktycznie niedostrzegalne oczy sa bielutkie natomiast kiedy je(soczewki) sciagne naczynka staja sie blyskwicznie widoczne. Czyzby to bylo spowodowane tym iz po zdjeciu soczewek dociera do nich nagle znacznie wiecej powietrza ktore naczynka tak lapczywie je pochlaniaja :P ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 24 lutego 2008, 18:41

    fenris pisze: Tak?e poszukam tych N&D.
    Z tego co wiem, to tu mo?esz zosta? przy mocach z Oasis ;)
    Oczywi?cie N&D s? soczewkami lepszymi ni? standardowe AirOptix, ale s? one nawet dwukrotnie dro?sze...
    \
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 24 lutego 2008, 18:47

    woozie, to samo pytanie mnie nutruje, od 3 tyg prawie 4 nie mialem soczewek na oczach, i tez mam ciagle duzo czerwonych zylek ktore nie chca zniknac, a uzywam kropli visine ktore obkurczaja naczynia krwionosne na noc. hmm...kiedy nosilem soczewki, ostatnie 4miesiace biofinity ale tez wczesniej air optix to oczy by?y bielsze, szczerze mowiac to nie wiem dlaczego, ale jestem ciekaw o co chodzi. Tak wi?c dolaczam sie do pytania.
    Ps: jesli chodzi o biofinity, mozna poczytac w moim poscie"kiedy biofinity" duzo na ich temat, chociaz na [nazwa - regulamin] sa one dostepne, chociaz nie we wszystkich mocach, i wiem ze w kilku gabinetach okulistycznych w Polsce m.in. wroc?aw, warszawa, pozna?, to tak w internecie to nie mam pojecia. Dystrybutor firmy Szymanek.com jest na urlopie do konca Lutego, wiec mysle ze w marcu bede wiedzial date kiedy zostana wprowadzone na rynek, oraz kiedy zostanie wprowadzone rozszerzenie mocy. Jest mi rowniez wiadomo ze jeszcze w 2008 roku maja pojawic si? biofinity toric.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 21:06

    Mi okulistka poradzi?a krople do oczu GenTeal - jako nawil?acz i na to przekrwienie. Powiedzia?a, ?e krople firm "soczewkowych" (B&L itd) nie s? dobre, lepsze s? apteczne.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 lutego 2008, 21:15

    fenris pisze:Powiedzia?a, ?e krople firm "soczewkowych" (B&L itd) nie s? dobre, lepsze s? apteczne.
    Ciekawe czy powiedziala ze wiele "aptecznych" nie mozna stosowac bezposrednio na soczewke?
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 24 lutego 2008, 23:15

    Ale mi chodzi o apteczne, kt??re mo?na stosowa? na soczewk?, o takich rozmawia?y?my.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 lutego 2008, 23:23

    a wiesz o tym ze niektore firmy, ktore produkuja soczewki sa uznanymi firmami farmaceutycznymi...
    np Ciba Vision to sekcja soczewkowa firmy Novartis

    A Twoje GenTeal wlasnie produkuje Novartis - tak samo jak krople AQuify, ktore sa przeznaczone do uzytkownikow soczewek :P

    I co Ty na to?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 lutego 2008, 01:56

    Lemur co z moim pytaniem :gwizd: ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 25 lutego 2008, 07:37

    LEMUR - akurat o AQuify nie wiedzia?am :)
ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości