ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1
Soczewki kolorowe
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    Soczewki kolorowe

    autor: Wicko » 19 lutego 2008, 18:33

    Witam.
    Ogl?da? kto? High School Musical 2? G???wny bohayer, Troy, ma tam takie fajnie nasycone, niebieskie oczy.

    To wygl?da tak fajnie, ?e a? sztucznie :)
    Te? chc? takie mie?, przynajmniej od czasu do czasu, i jestem na etapie wybierania odpowiednich soczewek.

    Mam br?zowe oczy. Do?? jasne.

    Kto? poleci jakie? szczeg??lne soczewki? Oczywi?cie mus?a by? 3-tonowe, ?eby zamieni? br?zow? t?cz??wk? w jasnoniebiesk?.

    Przez ten durny regulamin znowu nie mog? poda? po prostu linka do aukcji, wi?c..
    S? jakie? soczewki Discon, 3 miesi?czne;
    Zeiss Colours,
    Freshlook Radiance.

    Kt??re ?adniej pokoloruj? mi oko?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 lutego 2008, 21:58

    ja bym wybral Freshlook a tych 3 miesiecznych wogole bym nie bral pod uwage. Pamietaj ze w takich soczewkach lepiej nie chodzic dlugo a juz wogole o spaniu to lepiej zapomniec, nie maja one bowiem tak dobrych parametrow jak "zwykle soczewki".
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 lutego 2008, 22:10

    Wicko pisze:Kt??re ?adniej pokoloruj? mi oko?
    to zalezy od naturalnego koloru, dla soczewek Freshlook na naszej stronie jest orientacyjny pogladowy material
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... =freshlook
    na samym dole strony, ktora sie wyswietli
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 19 lutego 2008, 23:17

    Dzi?ki ;)
    Mam je zamiar nosi? jakie? 6h dziennie, od 8 do 14, w szkole :)

    Dlatego wzi??em pod uwag? 3-miesi?czne, bo nie b?d? ich zak?ada? codziennie, jak PureVision..

    Co do tych pogl?dowych materia???w to ja bardzo dzi?kuj? za przeklejone komputerowe wzorki :)
    Mia?em nadziej? na jakie? zdj?cia prawdziwe, ale trudno to znale??..

    EDIT:
    Ah, Freshlook nie zmieniaj? koloru oczu, przynajmniej tak to widz?..
    Freshlook Radiance to kolorowe soczewki kontaktowe, kt??re za pomoc? efektu opalizuj?cego nadaj? oczom blask, jednocze?nie nie zmieniaj?c ich naturalnego koloru. Efekt jest widoczny u wszystkich os??b bez wzgl?du na odcie? t?cz??wki.
    1-tonowe? 2-tonowe?

    Ja potrzebuj? 3-tonowych ;)

    [ Dodano: 20 Lut 2008 12:53 ]
    Oooo... To jest to!
    http://pl.youtube.com/watch?v=WeZhRClRQ ... re=related

    "Natural Touch" lub ewentualnie (lepiej?) "Expressions" od Cooper Vision. Mo?na to dosta? w Polsce?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 lutego 2008, 15:42

    Wicko pisze:"Natural Touch" lub ewentualnie (lepiej?) "Expressions" od Cooper Vision. Mo?na to dosta? w Polsce?
    z cooper vision jest bardzo ciezko w Polsce nawet ze zwyklymi soczewkami korygujacymi wady. No ale kto szukaj po necie moze gdzies beda.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 21 lutego 2008, 16:12

    Wicko pisze:Ah, Freshlook nie zmieniaj? koloru oczu, przynajmniej tak to widz
    tak, Freshlook nie zmieni? Ci koloru oczu. W dodatku naj?adniejsze kolory s? dost?pne TYLKO w 6-pakach, wi?c trzeba p?aci? na 3 miesi?ce z g??ry.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 23 lutego 2008, 09:23

    Freshlooki s? w trzech wersjach, F. Radiance - podkre?lenie z dodaniem blasku, FR Colors - do ca?kowitej zmiany koloru (nawet ciemnych br?zowych) oraz FR. Colorblends do zmiany ka?dego koloru oczu, ale zmiana jest delikatna, subtelna, nikt??re kolory s? pakowane po 2 szt, a niekt??re tylko po 6, lub w salonach mo?na je kupi? na sztuki (w Gorzowie tak?e). Pozatym mo?esz spr??bowa? z Acuvu 2 Colours, tam te? s? dwa odcienie niebieskiego, wszystko zale?y od naturalnego koloru Twojej t?cz??wki. Mo?esz mie? problem z uzyskaniem identycznego koloru, kt??ry ma osoba z linka. Pzdr.
  • Awatar użytkownika
    EverGreen
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 01 marca 2008, 17:54
    Lokalizacja: Katowice

    autor: EverGreen » 02 marca 2008, 17:16

    Pytanie odno?nie do soczewek kolorowych.
    Zastanawiam si? nad kupnem kolorowych, 6 miesi?cznych soczewek geoptica. Czy jest kto? kto u?ywa tego rodzaju soczewek? Chc? kupi? soczewki najlepiej kolorowe i nie ukrywam, ?e cena jest dla mnie do?? wa?na. Je?eli nie te to jakie soczewki mi polecacie? Wiem, ?e najlepiej stwierdzi to okulista ale do wizyty pozosta?o mi par? dni, wi?c wola?abym si? wcze?niej zorientowa?. Nie u?ywa?am nigdy soczewek kontaktowych. Mam cylindry 0,5 ale s?ysza?am, ?e przy tej wadzie zwyk?e soczewki sferyczne wystarcz?. Z g??ry przepraszam je?eli si? myl? ale nie jestem specjalistk? (niestety).

    Pozdrawiam ;)

    PS. Jeszcze jedno pytanie. Soczewki miesi?czne pakowane po 6 sztuk starcz? na p??? roku (60 zl na 6 mies.) czy wymienia si? je 6 razy na miesi?c (60 zl na mies.)?
    Chodzi mi o to czy ka?d? soczewk? "z osobna" mo?na nosi? miesi?c, czy po prostu ca?e opakowanie starczy na miesi?c.

    Czasem mam problemy ze sformu?owaniem tego co chc? powiedzie? :mur:
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 02 marca 2008, 17:43

    EverGreen pisze:PS. Jeszcze jedno pytanie. Soczewki miesi?czne pakowane po 6 sztuk starcz? na p??? roku (60 zl na 6 mies.) czy wymienia si? je 6 razy na miesi?c (60 zl na mies.)?
    Chodzi mi o to czy ka?d? soczewk? "z osobna" mo?na nosi? miesi?c, czy po prostu ca?e opakowanie starczy na miesi?c.
    Jedna para starczy Ci na miesi?c, czyli ca?e opakowanie (6 sztuk) na ca?e p??? roku :spoko:
    Z tego co sie orientuje to sze?ciopak kosztuje 150z?. Ale to pewnie zale?y od firmy.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 02 marca 2008, 17:57

    julik2k pisze:Jedna para starczy Ci na miesi?c, czyli ca?e opakowanie (6 sztuk) na ca?e p??? roku
    Nie no, jak wy to liczycie? Para (2) na miesi?c czyli 6 na 3 miesi?ce czy? nie? A 3 miesi?ce to dopiero ?wier? roku...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 marca 2008, 18:01

    PrzemeczaN dobrze liczy.
    Skoro opakowanie zawiera 6 SZTUK to sa to 3 PARY,
    jezeli masz ta sama wade na prawe i lewe oko to takie opakowanie starczy Ci na 3 miesiace!

    Skoro mamy soczewki: jednodniowe, dwutygodniowe, miesieczne - to nazwa ta dotyczy terminu noszenia soczewki od momentu zalozenia na oko! A nie na jaki czas sa wszystkie soczewki w opakowaniu.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 02 marca 2008, 18:16

    LEMUR pisze:Skoro opakowanie zawiera 6 SZTUK to sa to 3 PARY,
    jezeli masz ta sama wade na prawe i lewe oko to takie opakowanie starczy Ci na 3 miesiace!
    Rzeczywi?cie.... :maruda: :maruda: wybaczcie mam 2 z matmy :mrgreen:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 kwietnia 2008, 17:46

    I co, wybra?e? jakie??

    Te? mam jasnobr?zowe oczy, na zewn?trz zielonkawe, przy ?renicy ????tawe. Na jakiej? stronie wyczyta?am, ?e taki odcie? zwie si? bursztynowym i wyst?puje g???wnie u zwierz?t ;] Dla mnie jest to po prostu kolor piwny pod ?wiat?o przez zielon? butelk?, zmienny w zale?no?ci od o?wietlenia. Interesuj? mnie soczewki zielone jednodniowe, znalaz?am tylko Freshlooki i Acuvue, jak b?dzie mo?liwo?? kupienia i wypr??bowania jednej pary przy kolejnej wizycie u lekarza, to dam zna?. Szkoda, ?e nie ma mo?liwo?ci wklejania zdj?? na forum...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 kwietnia 2008, 18:34

    Malla pisze:Szkoda, ?e nie ma mo?liwo?ci wklejania zdj?? na forum...
    mozna skorzystac z zewnetrznych serwisow: fotosik.pl i tu wkleic link.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 października 2008, 17:14

    "Natural Touch" lub ewentualnie (lepiej?) "Expressions" od Cooper Vision. Mo?na to dosta? w Polsce?
    Dowiedzia?am si? na innym forum, ?e roczne Natural Touch nosi Paris Hilton. Maj? ?wietne opinie w necie i pokrywaj? br?zowe oczy.
  • AlanS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 02:24
    Lokalizacja: Zielona G??ra

    autor: AlanS » 07 grudnia 2008, 03:02

    Roczne? Musza byc bardzo niewygodne. Ale zaleta jest to ze pokrywaja brazowe oczy.

    PS Wydaje mi sie, ze Acuvue 1-day colors nie sa juz produkowane. Na stronie amerykanskiej acuvue nawet nie ma po nich juz sladu... A pamietam jak jeszcze na wakacje byly opisane na polskiej stronie. Szkoda.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 grudnia 2008, 12:23

    Czemu od razu niewygodne? W ko?cu to mi?kkie soczewki. Z tego co czytam w necie, z tych cooper??w s? ludzie bardzo zadowoleni. Szkoda, ?e ju? J&J nie produkuje jednodni??wek, nie widz? sensu kupowa? par? o d?u?szym terminie tylko po to, by si? przekona?, ?e efekt jest beznadziejny lub ?eby za?o?y? na jedn? imprez?.
ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości