ODPOWIEDZ Posty: 58
Acuvue oasys i przestroga dla innych uzytkownikow SK
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    Acuvue oasys i przestroga dla innych uzytkownikow SK

    autor: zaakochany » 12 lutego 2008, 20:36

    Tydzien temu w srode bylem u okulisty noi niestety wyszlo na to ze mam podraznione spojowki i wrosniete naczynka w rogowke i abym nadal mogl nosic soczewke potrzebna jest 2 miesieczna przerwa w noszeniu soczewek ,a co sie jeszcze okazalo, towszystko przez jedna wpadke! W czerwcu kupi?em sobie 3 pary acuvue oasys i nosi?em je dziennie p??ki nie zdarzy?o mi si? w nich przespa?, obudzi?em si? w strasznie czerwonych oczach co ju? chyba pisa?em na forum i od tego czasu lewe oko mnie dra?ni?o i wysycha?o szybciej ni? prawe. Jednak, zlekcewa?y?em te syndromy i ju? praktycnie by?o ok, czasami co? czu?em w tym lewym oku, noi wysz?o szyd?o z worka, okulistka powiedzia?a ze bardzo prawdopodobne ze te soczewki nie byly dla mnie, a spanie w nich to istna katastrofa. Dlatego ostrzegam, nie dobierajcie sobie sami soczewek i spijcie tylko w tych w ktorych mozna, a s? to na dzisiejsze czasy:
    Air optix-okazjonalne spanie
    Air optix Night and day(okazjonalnie, nie 30 dni i nocy)
    Biofinity-okazjionalnie i do tygodnia, a potem zdejmujemy i mozna spowrotem zalozyc ale nie ci?gle
    Pure vision-bardzo okazlojanlnie
    I ?adne INNE- resztapowoduje wrastanie naczynek w rog??wke bo wysokie dk/t to nie wszystko, podobno acuvue oasys ma 147 dk/t , ale te powloki super nawilzajace hamuja doplyw tlenu do oka i i tak jest niedoltenione, wiec UWAGA!!!!
    Mowie to wszystko w oparciu o konsultacje z okulist?, ja osobiscie moze sie powtorze, ale nigdy nie zaloze innych soczewek na oczy niz silikonowo-hydrozelowe z wyzej wymienionych, chyba ze zrobi? jakies inne, lepsze i sprawdzone, po konsultacji z okulist?. Jak dobrze pojdzie to juz pod koniec marca wracam do swoich biofinitow albo w potrzebie air optix for astigmatism bo chyba juz astygmatyzm musze skorygowac.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 12 lutego 2008, 20:57

    Ja spie juz od kilku lat w Air optix Night and day i nic mi nie jest :jupi:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 12 lutego 2008, 22:00

    rowniez i w moim przypadku Oasys sie nie sprawdzily a na dodatek podraznily oczy :/ ale nie mozna mowic ze tak bedzie u kazdego. poza tym na noc !!!SCIAGAMY!!! soczewki. Jak dla mnie nie robienie tego to czyste lenistwo warto sie poswiecic dla zdrowia oczu. Nikt mi tu nie zaprzeczy ze spanie nawet w najlepszych najnowszych megawypasionych wysokotlenoprzepuszczalnych :P itp etc soczewkach bedzie tak zdrowe jak spanie bez nich dlatego na milosc boska szanujcie oczy i nie spijcie w soczewkach kiedy tylko mozecie sciagajcie je oraz starajcie sie nie nosic ich dluzej niz 12h na dzien. uzywajcie ich na zmiane z okularami !!!
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 lutego 2008, 22:11

    no tutaj si? zgodze w 100% z wooziem, soczewka to zawsze cos co jest barier? dla swobodnego przep?ywu tlenu do oka. jtd, ok nic nie jest, ale musisz byc swiadom ze air optix night and day to nie s? na tyle super soczewki zeb cale zycie w nich przespac, wiec kontroluj oczy conajmniej co pol roku, zebys nie skonczyl jak ja z tymi oasysami, ktore przeklinam bardziej niz pure vision, bo po pure vision okres rekonwalescencji trwal miesiac a tutaj 2 miesiace. Ech te moje oczy....i niby takie super soczewki, trudno mi bedzie uwierzyc w jak?kolwiek bajke na ich temat. Ju? nie wspominajac o ludziach ktorzy spi? w soczewkach np. optimach albo softcolorsach :help:
    Ostatnio zmieniony 12 lutego 2008, 22:15 przez zaakochany, łącznie zmieniany 1 raz.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 12 lutego 2008, 22:17

    zakochany chyba masz bardzo wrazliwe oczy :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 lutego 2008, 22:41

    no fakt, i przyznam sie, ze choc z tym lewym okiem bylo cos nie tak, to biofinity sie sprawdzily, najlepsze jest to ze od kiedy nosze soczewki, to zawsze bylo to dobre soczewki: avuvue advance i oasys, pure vision, air optix i air optix night and day , proclear, poprostu jak trafie na nie takie to od razu cos sie dzieje, teraz juz nie zmienie soczewek, bo znalazlem ten ideal i ile nie bede musial skorygowac astygmatyzmu, na szczesice CP planuje wprowadzenie biofinitow toric w 2008 wiec wytrzymam, dlugo szukalem idealu no ale w koncu znalazlem, i juz nie mam si?y szukac dalej...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 12 lutego 2008, 22:43

    Nie wiadomo kt??re soczewki spowodowa?y wor?ni?cie naczynek bo jest kompletnie nieodczuwalne. Zero objaw??w. A mo?e poprostu masz na to podatne oczy.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 13 lutego 2008, 17:29

    Dziwne mi sie co? wydaje z tymi Acuvue Oasys, bo ja je nosze i NIC sie nie dzieje. Zupe?nie.No i oczywi?cie w nich nie ?pie. Nie podra?niaj? mi oczu przynajmniej narazie). Nie czuje dyskomfortu, ani ?eby mi sie oczy wysycha?y. Jak dla tylu os??b nie s? dobre, to mo?e ja te? powinnam zmieni?....?
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 13 lutego 2008, 17:43

    Je?li dla Ciebie s? dobre to nie powodu by je zmienia?
  • Hexe
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 14:29
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Hexe » 13 lutego 2008, 18:23

    Zaniepokoi?y mnie te wie?ci..


    nie dobierajcie sobie sami soczewek
    wiem :)
    kupi?em sobie 3 pary acuvue oasys i nosi?em je dziennie p??ki nie zdarzy?o mi si? w nich przespa?, obudzi?em si? w strasznie czerwonych oczach[...]spijcie tylko w tych w ktorych mozna
    w sensie: ca?? noc? Twoje problemy wynikn??y z tego, ?e spa?es w nich kilka godzin? Pytam, bo ci?gle mam obawy odno?nie tego czy moge sobie pozwoli? na kilkuminutowe drzemki...:P -o czym pisa?am ju? w innym temacie.

    na milosc boska szanujcie oczy i nie spijcie w soczewkach kiedy tylko mozecie sciagajcie je oraz starajcie sie nie nosic ich dluzej niz 12h na dzien.
    co? :( zak?adam ~6 rano , ?ci?gam ~22 co daje w sumie 16 godzin...przecie? soczewki mi zapewniaj? dobre widzenie, jaki sens mia?oby ?ci?ganie ich o 18:00 -ca?y wiecz??r bez? bez sensu w moim przypadku...To jest niebezpieczne, je?li codziennie przekraczam znacznie to 12 h?
    uzywajcie ich na zmiane z okularami !
    :mur: jak cz?sto powinien mie? miejsce taki "odpoczynek od soczewek" ?
    Hmm nie wyobra?am sobie powrotu do okular??w bo ich nie cierpi? :/ wystarczy jak co drugi ?ikend bed? chodzi? bez soczewek czy raczej te przerwy powinny by? d?uzsze?
    no i jak-je?li okulistka powie konkretnie o moich oczach ?e nic z?ego si? nie dzieje to nie mog? nosi? soczewek kilka miesi?cy pod rz?d?

    ciekawych rzeczy si? tu dowiaduje :

    znowu uprzejmie prosz? o odpowiedzi :)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 13 lutego 2008, 20:53

    Po pierwsze, Debian, jestem pewien na 99% ze to acuvue oasys mnie podraznily, a proces wrastania naczynek no to coz, nosze soczewki juz 4 lata i nosilem tez hydrozelowe wiec pewnie jest to z czyms zwi?zane. Spa?e w pure vision, itd. poprostu robi?em to wszystko troche na wlasna reke, chociaz chodze do okulisty co pol roku. Pamietam wtedy w czerwcu w lewym oku cos mnie zaczelo k?u?, myslalem ze to wadliwa soczewka wiec po 2 dniach zmienilem na nowa ale tez oasys i znowu to samo, potem zaczalem nosic proclear i niby nie bylo zle, ale oczy byly juz nie te , wysychaly czesciej i to lewe oko ciagle mialem podraznione. Moja rada jest taka: nawet jak znacie parametry swoich soczewek, to przy jakims nowym typie idzcie do okulisty sprawdzic czy dobrze leza i oko dobrze je toleruje, ja tego nie robilem i mam co mam.
    Jesli oasys sa dla kogos dobre i dobieral je okulista to nie ma problemu, przeciez to nie sa az tak zle soczewki, tyle ze niektorzy je toleruja a niektorzy nie.

    Hexe: przespa?em sie moze z 5 godzin, to nie byla noc ale pamietam ze popoludniu sobie pozwolilem na dlusza drzemk.
    Powiem Ci, ze tez noszilem soczewki czasami od 5 rano do polnocy, i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, taki tryb zycia. Ale!!!!- po pierwsze do takiego trybu noszenia soczewek trzeba miec je dobrej jakosci, zalecane do dluzszego noszenia!! Zadna optima czy eye eye bioxy nie wchodz? w gre, z hydrozelowych np. proclear albo wszystkie jednodniowe mozna nosic nawet 18h na dobe, jednak ja i tak polecam silikono-hydrozelowe, bo w takich mozna spac, pisalem to albo tu albo w poscie o problemie z soczewkami 3-miesiecznymi. Pytalem sie okulisty czy np, jak wroce w kwietniu do biofinitow to bede mogl w nich okazjonalnie spac, a ona mi powiedziala ze te soczewki dobrze leza na moim oku, i sa na tyle dobre aby w nich sobie pospac, ale nie 29 dni i nocy, okazjonalnie powtarzam. To samo jest z air optix czy pure vision, chociaz w tych spanie jest lekko ryzykowne.
    Odpoczynek od soczewek najlepiej robic sobie raz na tydzien, np w sobote albo nawet w ciagu tygodnia, jeden dzien bez, i juz, wtedy zakraplac sobie oczy kropelkami np visine ktore zmniejszaja obrzek i przekrwienie oczu. Czy tez inne. Opisalem moja przygode , ktora dosc grozne brzmi, ale chce tylko przestrzec, bo chociaz wiekszosc z nas forumowiczow wie duzo o postepowaniu z soczewkami, to jest jeszcza gro innych osob ktorzy myja soczewki slina :...:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Hexe
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 14:29
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Hexe » 13 lutego 2008, 22:36

    dzi?ki za rozbudowana odpowied? :)
    Powiem Ci, ze tez noszilem soczewki czasami od 5 rano do polnocy, i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, taki tryb zycia. Ale!!!!- po pierwsze do takiego trybu noszenia soczewek trzeba miec je dobrej jakosci, zalecane do dluzszego noszenia!![...]jednak ja i tak polecam silikono-hydrozelowe
    aa orientujesz si? mo?e czyBausch&Lomb jakie? hilafilcon B nadaj? si? do okazjonalnego spania czy nie? :)
    one s? silikonowo-hydro?elowe? bo ja nie mam poj?cia

    Odpoczynek od soczewek najlepiej robic sobie raz na tydzien, np w sobote albo nawet w ciagu tygodnia, jeden dzien bez, i juz, wtedy zakraplac sobie oczy kropelkami np visine ktore zmniejszaja obrzek i przekrwienie oczu.
    oo :D ta informacja mnie bardzo ucieszy?a ! :) jeden dzie? w tygodniu-idealnie

    A czy te kropelki Visine [lub inne] stosowa? nale?y profilaktycznie, czy dopiwero jak pojawi si? "obrz?k i przekrwienie" ? Bo moje oczy nie reaguj? [narazie] ?le, ?adnych obrz?k??w nic ..
    Ostatnio zmieniony 13 lutego 2008, 22:37 przez Hexe, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 13 lutego 2008, 22:37

    podumowuj?c - wszyscy m??wi?, ?e soczewki to fajna rzecz, ale tak na prawd? one nie s? do ?ycia ;p
    nikt nie m??wi przy zakupie soczewek o ograniczeniach:
    * soczewki s? z?e do siedzenia przy komputerze,
    * wieczorami (19?) powinno si? zdejmowa? je i zamienia? na okulary
    * nie nale?y przebywa? w zadymionych pomieszczeniach, na pla?y tez ci??ko = piach + woda

    najlepeij w soczewkach czu?aby si? 80-letnia babcia, kt??ra o 20-00 k?adzie sie spa?

    a student? ;p
  • Hexe
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 14:29
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Hexe » 13 lutego 2008, 22:45

    * wieczorami (19?) powinno si? zdejmowa? je i zamienia? na okulary
    bez sensu..

    je?li tak naprawd? jest, to znaczy ?e musze si? przerzuci? na jakie? "specjalne" soczewki kt??re bez problemu moga by? na oku przez CA?Y dzie?.

    S? takie???? :)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 13 lutego 2008, 22:52

    Trzeba czyta? mi?dzy wierszami X-ska, kiedy coraz lepsze soczewki pojawiaj? si? na rynku, to coraz lepiej sie w nich czujemy, a przede wszystkim nasze oczy, no ale jednak to zawsze cos nienaturalnego.
    Nie znam sie az tak na soczewkach zeby okreslac czy material jest silikonowo-hydrozelowy po nazwie ale z tego co sie orientuje ,bausha and lomba jedyne soczewki Si-H to pure vision, reszta to zwykle H.
    Powiem ci jak ja robie, noszac soczewki mam kropelki aquify, i zakraplam nimi oczy dosc czesto, pare razy na dzien, a czasami np. wcale, to zalezy, poniewaz pol dnia spedzam w szkole gdzie powietrze jest bardziej suche niz na saharze, wiec hmm :...: wtedy zakraplam, a teraz kiedy nie nosze soczewek to zakraplam visine 2 razy na dobe, max 3, wiecej sie nie powinno. natomiast aquify mozesz ile chcesz, ale nie warto przesadzac. Jesli nie masz obrzekow ani czerwonych oczu, to kup zwykle krople np. do pracy przy komputerze, no chociazby te aquify czy blink czy jakies inne. Krople to tez dobra sprawa z tego wzgledu, ze jak cos ci wpadnie do oka, i czasami tak wpadnie ze trzeba wyciagnac soczewke, to mozna wyciagnac przemyc kropelkami i wlozyc(kroplami do soczewek!!), i nie trzeba nosci plynu, ale oczywiscie tylko przemyc, a nie przetrzymywac soczewki w kroplach, zresta o tym juz bylo na forum

    [ Dodano: 13 Lut 2008 10:55 ]
    To proste Hexe, kup soczewki Si-H, ktore daja mozliwosc chodzenia w nich caly dzien, i przede wszystkim dobierz je u okulisty a bedzie wszystko ok, taka syt jaka opisala X-ska, dotyczy soczxewek twardych i hydrozelowych np. optima, soflens itd.... z tymi trzeba uwazac.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 lutego 2008, 23:01

    a jeszcze lepszy od wszelkiego rodzaju kropli jest odpoczynek w postaci snu :) niestety sam jestem studentem i wiem jak to wyglada :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Hexe
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 14:29
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Hexe » 13 lutego 2008, 23:33

    w?a?nie odkry?am ?e moje to soflens :D

    Mi?kkie s? zwykle dro?sze nie?
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 13 lutego 2008, 23:33

    hehe dok?adnie, w?a?nie zakuwam 3 dzie? z rz?du ca?? noc, ale w okularach :P
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 14 lutego 2008, 14:13

    no, jeszcze jako wad? mo?na doda?
    * konieczno?? ci?g?ego zakraplania oczu...
    ; )


    Jednak has?a reklamowe typu "zapomnij, ?e masz na oku soczewki" s? gruub? przesad?.

    Trzeba uwa?ac na siebie jak na francuskiego pieska..
    d?ugo przy komputerze - najlepeij nie, suche pomieszczenie - krople co godzina (a one te? kosztuj?.. szczge??lnie te lepsze ni? Visine), zdrzemn?? si? nie mo?na..


    i producenci tez maj? co? z g?ow? - jak pisz? ?e mo?na nosi? soczewki na okr?g?o, a to jest nie prawda, to b?d? tu m?dry.. (szczeg??lne niebezpiecze?stwo dla pocz?tkuj?cych, jak optyk tez im tak powie)
    .... [chocia? pocz?tkuj?cy mog? nosi? te soczewki w trybie 24h/dob?, ale pewnie tylko dlatego, ?e nie maj? jeszcze spapranych przez soczewki oczu]....

    nowsze soczewki niby s? lepsze, ale okuli?ci ch?tniej przepisuj? te starsze, jakie im zalegaj? na magazynie

    -------------
    woozie, faktycznie, sen jest dobry
    ale soczewki mog? doprowadzi? do takiego stanu, jak mia?am
    ci??ko zasn??, bo tak bol? oczy (sucho), a nawet jak sie wy?pisz i obudzisz rano - oczy dalej bol?
    -------
    dobra, ponarzeka?am :D
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 lutego 2008, 14:38

    wezcie prosze uwage, ze kazdy z nas jest inny, i to specjalista powinien przeprowadzic wywiad z osoba zainteresowana noszeniem soczewek aby doradzic co i w jaki sposob bedzie odpowiednie.

    leki hormonalne np. tez wplywaja na jakosc filmu lzowego - Panie ktore nosza soczewki a uzywaja - wiedza o tym?
    palenie papierosow - rowniez ma wplyw - wiecie o tym.

    i teraz szereg innych czynnikow powoduje ze u osoby A - soczewka X jest komfortowa a u drugiego nie. Jeden spi i nic mu nie jest, drugi ponosi 6-8h i ma dosyc.

    Dlatego tak wazne sa wizyty konsultacyjne, wiele osob dobiera sobie na wlasna reke a pozniej pytania jak na forum - czy mozna spirytusem zdezynfekowac, albo woda kranowa przeplukac pojemniczek :eek:

    Takze naprawde do kazdej tego typu sprawy nalezy podchodzic indywidualnie a nie ze kolezanka/kolega tak robi i nic jej/mu nie jest to ja tez. Wychodzi po malu ze znajomi sa lepszymi doradcami niz specjalisci.

    A po to idziecie na dobor, badanie, kontrole zeby o to wszystko wypytac specjaliste - w koncu on jest dla Was.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 16 lutego 2008, 09:10

    zaakochany pisze:Powiem Ci, ze tez noszilem soczewki czasami od 5 rano do polnocy, i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, taki tryb zycia. Ale!!!!- po pierwsze do takiego trybu noszenia soczewek trzeba miec je dobrej jakosci, zalecane do dluzszego noszenia!! Zadna optima czy eye eye bioxy nie wchodz? w gre, z hydrozelowych np. proclear albo wszystkie jednodniowe mozna nosic nawet 18h na dobe
    a ile mo?na nosi? Acuvue Oasys? Ja nosze tak po 13, 14h na dobe, ale mo?e moge d?u?ej nosi???
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 lutego 2008, 09:44

    julik2k pisze:a ile mo?na nosi?
    uwielbiam takie pytania :)
    Kazda soczewke nalezy nosic umiejetnie z rozwaga. Juz to nie raz bylo na forum pisane, ze kazdy z nas pracuje w innych warunkach, ma inny organizm, ktory roznie reaguje, bierze rozne leki (np. hormonalne), bierze rozne uzywki (np. tyton) ktore maja wplyw na - chociazby jakosc filmu lzowego. I stwierdzenie ze mozesz nosic 10h a ktos nosi 16h dla mnie nie jest ZADNYM odniesieniem sie do jakosci soczewki!

    To ze sa soczewki z mozliwoscia spania - nie oznacza ze kazdy w nich powinien spac. One daja taka mozliwosc. A wykorzystac to umiejetnie to juz zalezy od uzytkownika!

    Chodzic na kontrole, konsultowac sie ze swoim specjalista i wspolnie z nim podejmowac decyzje!
  • Arturk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 16:17
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Arturk » 16 lutego 2008, 14:39

    Co do Oasys to na forach zagranicznych s? nieko?cz?ce si? tematy m??wi?ce ?e te szk?a podrazniaj? oczy , i powoduj? powa?niejsze uwik?ania. My?l? ?e jest tu powa?na wpadka J&J kt??re twierdzi ?e s? to szk?a w kt??rych mo?na spa? , a ci??ko znale?? kogo? kto po przespaniu si? w tych szk?ach nie mia? oczu jak wampir. Ja u?ywam tych szkie? a to dlatego ?e najlepiej si? w nich czuje, unikam snu w tych szk?ach, my?le ?e tu co? nie wysz?o z Oasys..

    J&J mia?o ju? kilka wpadek z swoimi produktami, kiedy? by? lek J&J kt??ry si? nazywa? Tylenol, w USA g?o?na sprawa , kilka zgon??w . Warto czyta? to co producenci zapewniaj? z przymru?eniem oka , tak samo jak szk?a innego producenta w kt??rych mo?na spa? przez ca?y miesi?c. My?l? ?e by?a tu walka mi?dzy dzia?em odpowiedzialnym za bezpiecze?stwo produkt??w a marketingiem.
  • Awatar użytkownika
    Setgar
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 29 września 2006, 10:18
    Lokalizacja: Europa

    autor: Setgar » 16 lutego 2008, 21:46

    Soczewki kontaktowe s? przeznaczone niestety nie dla wszystkich. Osobom, maj?cym problemy oczne typu: przewlek?e zapalenie brzeg??w powiek czy zapalenie spoj??wek, albo nara?onym na dzia?anie silnych niekorzystnych czynnik??w zewn?trznych (wiatr, py? w pomieszczeniach, bardzo suche powietrze, farby/lakiery/inne chemikalia) zdecydowanie odradzam nawet pr??by z soczewkami kontaktowymi, dla ich w?asnego dobra. :nie:
    Druga sprawa: soczewki kontaktowe powinny by? bezwzgl?dnie dobrane przez specjalist?, najlepiej przygotowanego teoretycznie, czyli po minimum 2-3 kursach z kontaktologii. I praktycznie, czyli najlepiej zajmuj?cego si? soczewkami od d?u?szego czasu, z du?ym magazynem r???nych soczewek. Macie pewno??, ?e to nie "????todzi??b", kt??ry aplikuje te soczewki, kt??re ma, i w dodatku te, na kt??re nam??wi? go przedstawiciel firmy/producent soczewek. Bo nie ka?de soczewki dla ka?dego. Soczewki fajnie wygl?daj?ce na folderze reklamowym wcale nie musz? by? dobre dla mnie. :ups:
    Przestrzeganie zasad u?ytkowania soczewek kontaktowych i okresowe kontrole okulistyczne: to jest No 1. Tak jak z samochodem. Jak kto? je?dzi po mie?cie 180 km/godz, to wierzcie mi, d?ugo si? zdrowiem i samochodem cieszy? nie b?dzie. :placze: Kierowcy je?d??cy 50 km/godz te? maj? st?uczki i wpadki, ale 100 razy rzadziej ni? tzw. "road masterzy". Ka?dy kierowca wie te?, jak wa?ny jest dobry mechanik i dok?adny przegl?d wozu, nawet je?li samochodowi "nic nie dolega".
    Soczewki Oasys to moim skromnym zdaniem jedne z lepszych na dzisiaj soczewek kontaktowych. :tak: Wada: niezbyt nadaj? si? na rog??wki z du?ymi promieniami krzywizny. 95% opinii, z kt??rymi spotka?em si? na wizytach kontrolnych moich Pacjent??w, jest bardzo dobrych: "?adnego dyskomfortu", "wszystko ok", "nosz? po 16 godzin i czuj? si? dobrze". :spoko: W przypadku tradycyjnych hydro?eli takich doskona?ych opinii jest 40-50%, pozosta?e to opinie takie jak: "po kilku godzinach czuj? soczewki na oczach, najch?tniej bym je zdj??a"-szczeg??lnie w?r??d pocz?tkuj?cych u?ytkownik??w.
    Opinie o podra?nianiu oczu przez Oasys na zagranicznych forach, o kt??rych pisze Arturk, to moim zdaniem raczej efekt uboczny reklamy Johnsona. Po pierwsze soczewki staj? si? do?? popularne, wi?c pojawia si? relatywnie wi?cej opinii, w tym i niepochlebnych. Poza tym ludzie na w?asn? r?k? zacz?li sobie wypr??bowywa? te soczewki, kt??re w znacznym odsetku przypadk??w mog?y okaza? si? zbyt ciasne i st?d "czerwone oczy". :papa:
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 17 lutego 2008, 10:13

    Arturk pisze:Co do Oasys to na forach zagranicznych s? nieko?cz?ce si? tematy m??wi?ce ?e te szk?a podrazniaj? oczy , i powoduj? powa?niejsze uwik?ania.
    chyba "powik?ania". No to zdanie przekona?o mnie ?eby zmieni? soczewki. Narazie wszystko jest ok, ale po co ryzykowa?... :smutny:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 17 lutego 2008, 14:08

    No to zdanie przekona?o mnie ?eby zmieni? soczewki. Narazie wszystko jest ok, ale po co ryzykowa?...
    Julik jak dla Ciebie s? dobre to nie ma co zmienia?. Po to produkuje si? soczewki wysokouwodnione i nisko, bardzo miekkie i sztywniejsze ?eby ka?dy wybra? co? dla siebie.
    Wielu osobom na tym forum oasys nie pasuj? to nie znaczy, ?e ty musisz zmienia?. Generalnie nikomu bym tych soczewek nie poleci?, ale jak dla kogo? s? dobre to nie ma co zmienia?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 lutego 2008, 14:13

    Setgar pisze:najlepiej przygotowanego teoretycznie, czyli po minimum 2-3 kursach z kontaktologii
    szkoda ze tak malo gabinetow tego przestrzega :/
    Setgar pisze:Soczewki fajnie wygl?daj?ce na folderze reklamowym wcale nie musz? by? dobre dla mnie.
    swieta prawda nie ma czegos takiego jak uniwersalne soczewki
    Setgar pisze:Po pierwsze soczewki staj? si? do?? popularne, wi?c pojawia si? relatywnie wi?cej opinii, w tym i niepochlebnych.


    tu masz slusznosc :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 lutego 2008, 14:40

    woozie pisze:szkoda ze tak malo gabinetow tego przestrzega
    nie kazdy okulista dobiera soczewki i nie kazdy sie ima tego zajecia.

    Jednakze wiele osob wychodzac z recepta na okulary idzie do optyka i pyta o soczewki - ten sprzedaje nie pytajac o nic, po prostu to co ma lub daje wybor zainteresowanemu.
    Bez kontroli, bez doboru, bez gwarancji dobrego dopasowania.

    A pozniej jest jak jest. :cenzura: I sie ludzie dziwia ze trafia do kogos kto wypytuje, jakie soczewki nosil, czy mial dobor i uslyszy odpowiedz "nikt mnie o takie rzeczy nigdy nie pytal" :...:
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 25 lutego 2008, 17:33

    Mi akurat dobiera?a okulistka, mia?am Acuvue Advance i chcia?am co? bardziej nawil?aj?cego, wi?c da?a Oasis.
    No i niestety par? miesi?cy ponosi?am, na pocz?tku by?o ok, potem ci?g?e pieczenie oka, a w styczniu przesta?y si? w og??le przyjmowa?, oko ropia?o - do teraz piek? mnie oczy, a nosz? okulary ju? kilka tygodni!!! Tak?e ja r??wnie? nie polecam Oasis. Mam suche, wra?liwe oczy i po poradach na tym forum postanowi?am wypr??bowa? Air Optix, bo wydaj? si? ca?kiem odpowiednie. Do ?adnych Acuvue nie mam zamiaru ju? nigdy wraca?.
    W og??le mam nadziej?, ?e jakakolwiek soczewka mi teraz "wejdzie", bo oczy piek?, mimo kropli.
    Na w?asn? r?k? nigdy nie kupowa?am sama soczewek innych ni? przepisane, ale wiem, ?e jak si? powie okuli?cie kt??re si? chce, to je da - nawet bez test??w i pyta?. A wol? odpowiada? na mas? pyta? i mie? profesjonalnie dobrane, ni? pierwsze lepsze, bo maj? dobr? reklam?! Widocznie trafiam na z?ych okulist??w we Wroc?awiu.

    Przyznam si?, ?e zdarzy?o mi si? spa? w Oasis'ach po imprezie. Oczy rano s? w stanie tragicznym, bardzo bol? i soczewka potrafi przyklei? si? do oka. Po kilkuminutowych drzemkach oko jest wysuszone i czuj? dyskomfort.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 25 lutego 2008, 17:54

    Czyli te same objawy co moje, ja przespa?em sie w oasysach raz popo?udniu, i dosc ze wygladalem jak wampir,, to po sciagnieciu soczewek mialem czerwone oczy jeszcze do nastepnego rana...i niby mozna spac tydzien?!?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
ODPOWIEDZ Posty: 58

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości