ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
"rozjeżdżanie się" obrazu
  • pietruha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 grudnia 2007, 19:05
    Lokalizacja: Pozna??

    "rozjeżdżanie się" obrazu

    autor: pietruha » 04 grudnia 2007, 19:22

    Witam :) Mam pewien problem..
    Ot??? jestem kr??tkowidzem, nosz? okulary od jakich? 4 lat. Kiedy zacz??em je nosi? mia?em wad?: na lewym oku -1,25, a na prawym -1,75. Przez te 4 lata wzrok mi si? strasznie pogorszy? i okaza?o si? (po niedawnej wizycie u okulistki), ?e na lewym oku mam nadal -1,25, a na prawym -3,5 (wiem, ?e jest to dopuszczalna, ale do?? spora r???nica). Kupi?em nowe okulary dzisiaj i kiedy patrz? przez nie ruszaj?c g?ow? i spogladaj?c w r???ne strony, mam wra?enie jakby mi si? obraz przed oczymia rozje?d?a?. Do tego czuj?, jakbym mia? "zeza" na lewym oku. Czy to jest spowodowane do?? radykaln? zmian? mocy prawego szkie?ka i r???nic? wady mi?dzy oczyma? Czy to jest tak, ?e wzrok po prostu musi si? dostosowa? do nowych szkie?ek? Czy mo?e jest to wina ?le dobranej osi? Czy to jest naturalny problem po tego typu zmianie? Mam zamiar poczeka? oko?o tygodnia i kiedy nic si? nie zmieni, przej?? si? z tym problemem do optyka, u kt??rego kupowa?em okulary.
    Z g??ry dzi?kuj? za odpowiedzi i pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:15 przez pietruha, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 grudnia 2007, 22:56

    sprawdz u optyka czy sa dobrze zamontowane soczewki okularowe (rozstaw zrenic i wysokosc srodkow optycznych)
    jezeli bedzie ok... to udaj sie - jezeli taki stan bedzie sie utrzymywal do osoby u ktorej badales wzrok celem konsultacji - aby stwierdzic co moze byc przyczyna.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości