ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
Pulsowanie powieki
  • tok
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 17 września 2007, 12:32
    Lokalizacja: Gda??sk

    Pulsowanie powieki

    autor: tok » 29 listopada 2007, 11:24

    Od prawie tygodnia mam do?? dziwn? dolegliwo??. Z regu?y po kilku mrugni?ciach pod rz?d, ale czasami i bez mrugni?cia, mam uczucie pulsowania powieki i jej okolic.
    Co mo?e by? tego przyczyn?? Fakt, ?e ostatnio s? w moim regionie wiatry, ale wszystkiego pogod? chyba nie da si? wyt?umaczy?.
    Pod poj?ciem 'okolice powieki' rozumiem cz??? ko?cow? od strony ucha.
    Czy mo?e warto zaklei? to oko na kilka dni?
    Kiedy? ju? to pulsowanie pojawia?o si?, ale po kilku godzinach by?o po problemie.
    Przepraszam, ?e zarzucam Was tyloma pytaniami, ale nie mam ochoty wydawa? pieni?dzy na wizyty u lekarza.
  • sharkie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 15 listopada 2007, 18:59
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: sharkie » 29 listopada 2007, 18:49

    Z tego co kiedy? s?ysza?em, ale wcale nie m??wi?, ?e jest to prawd? to, ?e mo?e by? to spowodowane podwy?szonym cholesterolem. Nie wiem czy to nie s? jakie? "pierdo?y" ale gdzie? o tym czyta?em i kumpel, kt??ry mia? problemy ze zbyt wysokim chol. m??wi?, ?e mia? takie dolegliwo?ci.

    A prawda jest taka, ?e przyczyn tego mog? by? setki wi?c ci??ko b?dzie komu? jednoznacznie odpowiedzie?. Dla pocieszenia mog? Ci powiedzie?, ?e te? kiedy? mi drga?a powieka.

    Mo?e ze zm?czenia ? :)
  • tok
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 17 września 2007, 12:32
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: tok » 29 listopada 2007, 18:52

    Zm?czenie odpada. Okoliczno?ci wyst?powania objawu wykluczaj? t? hipotez?. A badania krwi nie robi?em wiele lat.
  • Swallow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 12
    Rejestracja: 04 października 2007, 14:06
    Lokalizacja: Legnica

    autor: Swallow » 30 listopada 2007, 19:58

    Ja slyszalam, ze pulsowanie powieki jest spowodowane niedoborem magnezu w organizmie :tak: Jedz gorzka czeklade i powinno Ci minac :papa:
    Gdy ryzykujesz, moÂ?esz stracic Â?ycie, nie ryzykujac, juz nie Â?yjesz.
  • tok
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 17 września 2007, 12:32
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: tok » 03 grudnia 2007, 11:53

    Czekolada i kakao nic a nic nie daj?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 grudnia 2007, 11:59

    Swallow pisze:pulsowanie powieki jest spowodowane niedoborem magnezu w organizmie
    to moze byc jedna z przyczyn
    tok pisze:Czekolada i kakao nic a nic nie daj?.
    napisales swojego pierwszego posta 3-4dni temu... niedoboru magnezu raczej w tak krotkim czasie nie douzupelnisz :)

    Warto sobie stosowac jakies tabletki musujace z magnezem + innymi witaminami - zwlaszcza w okresie zimowym... czasami objawy mijaja po miesiacu. Wszystko zalezy od stanu niedoboru :)

    Ale oczywiscie to tylko jedna z przyczyn... i ciezko tak jednoznacznie stwierdzic dlaczego u Ciebie drzy.
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 06 lutego 2008, 14:08

    Ja kiedy? tak mia?am, zacz??am ?yka? magnez (ale koniecznie z witamin? B6 bo inaczej si? nie wch?ania do organizmu) i przesz?o w dosy? kr??tkim czasie. Je?li pijasz du?o kawy, to mo?e by? przyczyn?, kawa wyp?ukuje magnez.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 06 lutego 2008, 16:04

    D?ugotrwa?y lub intensywny stres te? powoduje niedob??r magnezu. Tak?e czasem trzeba sobie zafundowa? kuracj? :) szczeg??lne w czasie sesji :P
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 sierpnia 2008, 20:53

    Znam osob?, kt??rej cz?sto skaka?a powieka i po wielu badaniach okaza?o si?, ?e ma miasteni?. W pocz?tkowych badaniach mikroelement??w zwracano uwag? nie tylko na magnez, ale tak?e na potas. Soki pomidorowe (pomidory=potas) pomagaj? mi bardziej na powieki ni? magnez z B6 i kakao.
  • Harry

    autor: Harry » 25 października 2008, 22:59

    Moim zdaniem albo jest to niedob??r magnezu albo objawy padaczkowe. Nie jest to typowa epilepsja podczas kt??rej nie mamy kontaktu z otoczeniem chocia? jeste?my przytomni, ale jednak jest to jej objaw. Podobnie mo?e by? gdy dr?y nam dosy? mocno palec u r?ki.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 26 października 2008, 13:24

    Harry, nie id?my a? tak daleko, Malla ma racj?,?e najcz?stsz? przyczyn? jest niedob??r magnezu i potasu, mnie te? to si? do?? cz?sto zdarza, wtedy wystarczy, ?e wezm? Magnum (niestety, tylko Magnum serce zawiera magnez z B6 i potas) a ju? po pierwszym dniu jest zdecydowana poprawa, je?li nie ca?kowite ust?pienie pulsowania powieki (ale przy innych mi??niach te? si? zdarzaj? tego typu pulsowania).
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 października 2008, 13:32

    Na skurcze lekarz zaleci? mi Aspargin.
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości