ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Cylinder a jakosc widzenia
  • sharkie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 15 listopada 2007, 18:59
    Lokalizacja: Krak??w

    Cylinder a jakosc widzenia

    autor: sharkie » 28 listopada 2007, 18:58

    Po dokladnym badaniu wzroku wyszlo mi, ze mam -2D + na prawym oku cylinder. [fajnie, ze na 1 lipnym badaniu -jeszcze przed tamtym-samym kompem wyszlo mi cos ponad 1D i 1.5 LOL ale mniejsza z tym].

    Chodzi mi o to, ze w?asnie odebralem okulary i wszystko prawie jest ok. Wlasnie niestety prawie, bo tekst z duzych odleglosci, ktory moge przeczytac obojgiem oczu, rozmazuje mi sie gdy chce przeczytac go tylko okiem prawym. Tnz. nie kompletnie mi sie zamazuje ale niemozliwe jest przeczytanie jego z tej samej odleglosci co okiem lewym. Ptanie moje to po prostu: Czy to jest normalne. Chodzi mi o to czy dzieje sie tak dlatego, ze mam zroznicowana wade i niemozliwe jest to aby widocznosc byla taka sama czy tez wynika to ze zlego doboru szkla. Dodatkowo z b. bliskiej odleglosci rowniez gorzej czyta mi sie okiem prawym.

    dzieki za odp. pozdrawiam,
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 28 listopada 2007, 20:27

    sharkie pisze:fajnie, ze na 1 lipnym badaniu -jeszcze przed tamtym-samym kompem wyszlo mi cos ponad 1D i 1.5 LOL ale mniejsza z tym
    Badanie komputerowe jest tylko wst?pem do dok?adnego badania i nie mo?na tylko na jego podstawie powiedzie? komu? o mocy szkie?! Lemur wielokrotnie o tym pisa?, poczytaj forum.
    sharkie pisze:Czy to jest normalne
    Je?li s? r???nice w dostrzeganiu szczeg?????w tego samego obrazu poszczeg??lnym okiem, to oczywi?cie ?e to nie jest normalne... Id? do swojego okulisty i wyja?nik sytuacj?, ew. winy mo?na szuka? u optyka wyrabiaj?cego okulary. Ale najpierw przede wszystkim okulista :)
    \
  • sharkie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 15 listopada 2007, 18:59
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: sharkie » 29 listopada 2007, 18:02

    Armani g???wnie to chodzi o napisy, kt??re jestem w stanie przeczyta? obojgiem oczu z du?ym wysi?kiem, naprawd? bardzo ma?e, a kt??rych ju? prawym okiem przeczyta? nie mog?. Ja twierdz?, ?e mo?e to by? wina z?ego doboru cylindra, ale nie wiem. Wnioskuje po tym, ?e z bardzo bliskich odleg?o?ci obraz czasami delikatnie pulsuje tak jak ma to miejsce gdy za?o?e zbyt mocne okulary.

    Tak w og??le to gdyby mi to nie przeszkadza?o i chodzi?bym w takim szkle (r???nica naprawd? jest niewielka) to czy to ma negatywny wp?yw?

    Jutro si? wybior? do optyka, zobaczymy co jest grane.


    Dosta?em odpowied?, ?e niestety ale nic si? nie da z tym zrobi?. Zreszt? w ka?dym innym szkle mocniejszym/s?abszym itd. widzia?em tak samo albo gorzej. Podobno to jest spowodowane tym, ?e prawe oko jest gorsze i nie mo?e widzie? tak samo.

    Czy to jest mo?liwe? Czy te? powinienem si? skontaktowa? z innym optykiem?
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 28 gości