ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Jaka to wada i jak ja leczyć?
  • D-REAMS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 27 listopada 2007, 17:27
    Lokalizacja: z kÂ?t :)

    Jaka to wada i jak ja leczyć?

    autor: D-REAMS » 27 listopada 2007, 17:29

    Witam
    Mam nast?puj?c? wad? wzroku:
    trudno mi powiedzie? czy ta wada jest wrodzona czy nie, bo jak by?em ma?y nie przyk?ada?em do tego uwagi, chod? w wieku 8-9 lat nosi?em 0,5 dioptrii w plusie, ale g?owa mnie bola?a od nich i przesta?em nosi?, teraz gdy ju? mam 19 lat (od 3 lat nosz? okulary bez wi?kszego efektu poprawy wzroku) jest dla mnie bardzo uci??liwa moja wada wzroku, mi?dzy innymi chcia?bym zrobi? prawo jazdy ale niestety nie widz? zbyt dobrze itp.
    Nie widz? za dobrze ani na daleko ani na blisko (mam okulary 2,5 dioptrii w +)
    W okularach dobrze mi si? czyta, ale niestety na odleg?o?? ci??ko mi sie patrzy tzn
    u okulisty przeczytam 3-4 linijki na tablicy, ?l? widz? np tablic? rejestracyjn? samochodu z ok 15-20 metr??w.
    Czym moge pr??bowac poprawi? wzrok?
    mog? mie? jak?? operacj?, mo?e laserow?? (prosz? mi doradzi? co robi?)
    A jakie? pastylki na wzrok pomagaj???( jak tak to jakie)

    Gdzie w Polsce s? dobre kliniki?? (mo?e jacy? konkretni okuli?ci)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 19:03 przez D-REAMS, łącznie zmieniany 1 raz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 27 listopada 2007, 18:13

    D-REAMS pisze:Czym moge pr??bowac poprawi? wzrok?
    mog? mie? jak?? operacj?, mo?e laserow??
    operacje laserowe robi sie od 21 roku ?ycia. S? one odp?atne i nigdy nie masz 100% pewno?ci, ?e wszystko sie uda. Powik?ania s? r???ne. Po takiej operacji mog? Cie razi? ?wiat?a samochod??w w nocy (to chyba efekt halo jest?). Poza tym cz?sto wada wzroku mimo takiej operacji mo?e sie pogarsza? i np. po 2 latach po niej mo?esz mie? ju? +1...

    Co do pastylek to s? takie na rynku, mo?na pr??bowa? , ale ?adne nie przywr??c? zdrowego wzroku. Najlepiej je?? du?o zieleniny i jag??d. Dba? o wzrok. Czyta? przy odpowiednim ?wietle, robi? czeste przerwy ?eby oczy sie nie przem?cza?y.

    A dobra klinika jest chyba we Wroc?awiu ale znajdziesz napewno jakie? jak poszukasz w internecie. Najcz??ciej s? tam jeszcze opinie pacjent??w wi?c sobie poczytasz i zobaczysz :spoko:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 listopada 2007, 21:23

    D-REAMS pisze:Nie widz? za dobrze ani na daleko ani na blisko (mam okulary 2,5 dioptrii w +)
    W okularach dobrze mi si? czyta, ale niestety na odleg?o?? ci??ko mi sie patrzy tzn
    u okulisty przeczytam 3-4 linijki na tablicy, ?l? widz? np tablic? rejestracyjn? samochodu z ok 15-20 metr??w.
    po samym wyniku ciezko stwierdzic, co powoduje niedowidzenie lub brak odpowiedniej ostrosci wzroku.
    D-REAMS pisze:Czym moge pr??bowac poprawi? wzrok?
    mog? mie? jak?? operacj?, mo?e laserow?? (prosz? mi doradzi? co robi?)
    jezeli wade masz faktycznie jak opisales i okularami nie mozna uzyskac normy, to laserowo tez nic nie zdzialaja za wiele.
    Trzeba by znalesc/dowiedziec sie co jest podlozem takiego widzenia.
  • D-REAMS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 27 listopada 2007, 17:27
    Lokalizacja: z kÂ?t :)

    autor: D-REAMS » 28 listopada 2007, 15:04

    LEMUR pisze: Trzeba by znalesc/dowiedziec sie co jest podlozem takiego widzenia.
    Gdzie m??g?bym szuka? pomocy??
  • tomaszg
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 30 listopada 2007, 22:06
    Lokalizacja: Torun

    autor: tomaszg » 30 listopada 2007, 22:29

    Najprawdopodobniej masz lekkie niedowidzenie. Leczy sie je najefektywniej w dosc mlodym wieku , wowczas sa zabiegi laserowe , rozne cwiczenia pobudzajace oko do pracy..
    Problem tej choroby bodajze nie lezy po stronie samego oka lecz jakims niedorozwinietym odpowiednio nerwie odpowiedzialnym za odbior obrazu , za polaczenie sygnalu z mozgiem ( moglem cos pokrecic :) ) Podobniez nie leczona moze doprowadzic do poglebienia sie do niedowidzenia. Leczona tzn. cwiczyc oko , zaslaniac sprawne aby tamo pobudzac ( u mnie naszczescie efekt tej choroby wystepuje iwylacznie na jednym oku , cwicze je podczas czytania , ogladania filmow , zaslaniajac zdrowe oko ). Tez mam prawie 19 lat , niestety poprawy juz dawno nie odczuwam.

    Wyczytalem gdzies rowniez ze chorobe ta - efekt leniwego oka, mozna zazwyczaj skutecznie , gdzies w Angli wyleczyc. Sa podobniez specjalne cwiczenia dla osob juz doroslych , ktore przynosza efekty. Zgubilem adres odnosnie tej strony ale odnajde niebawem w koncu to rowniez w moim interesie ;-)

    pozdrawiam
  • oii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 14 lipca 2007, 17:57
    Lokalizacja: ...

    autor: oii » 01 grudnia 2007, 16:04

  • D-REAMS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 27 listopada 2007, 17:27
    Lokalizacja: z kÂ?t :)

    autor: D-REAMS » 01 grudnia 2007, 22:49

    A wie kto? jak mo?na ?wiczy? sw??j wzrok aby lepiej widzie???
    Da sie co? jeszcze zrobi? z moja wad? wzroku ??
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości