ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Palming
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    Palming

    autor: julik2k » 24 listopada 2007, 18:41

    Czy kto? kiedy? s?ysza? o palmingu? To "metoda relaksacji wzroku" kt??rej stw??rc? jest dr.Bates :brawo: .

    Dokonuje si? jej poprzez zas?oni?cie oczu ?rodkiem d?oni (palce krzy?uj? sie na czole), tak aby unikn?? nacisku na ga?ki oczne. Podobno dzi?ki niej wi?kszo?? ludzi potrafi osi?gn?? po??dany stopie? relaksacji a co za tym idzie- poprawe widzenia od kilku chwil do nawet...godziny :>

    Ale nawet z zamkni?tymi i ca?kowicie zas?oni?tymi przed ?wiat?em oczami, o?rodki wzroku w m??zgu mog? by? dalej zaburzone, oko nadal mo?e by? pod wp?ywem napi?cia i zamiast widoku ca?kiem czarnego pola jaka powinna byc widoczna, niektore osoby widz? kolory "przebiegaj?ce" we wszystkich kierunkach lub po prostu szare pole. Im gorsza wada wzroku, tym liczniejsze s? te pojawiaj?ce sie kolory. Zobaczenie doskona?ej czerni mo?liwe jest tylko gdy jestesmy zrelaksowani i nie mamy wady wzroku lub gdy jest ona ma?a np 0,5D.

    Osoby ktorym nie udaje sie zobaczyc czerni nawet w przyblizeniu podczas palmingu, mowi? ?e zamiast czarnego pola widz? smugi lub przep?ywaj?ce ob?oki szaro?ci, b?yski swiat?a. Chyba najlepsz? metod? na przypomnienie sobie czego? czarnego jest patrze? na ten obiekt, zamkn?? oczy i zapami?ta? kolor, a potem powtarza? do szasu gdy pami?? nie zzr??wna sie z wzrokiem. Trzeba jak najdlu?ej trzyma? w pami?ci czer? oczywi?cie zakrywaj?c oczy.

    dr.Bates twierdzi ?e dzi?ki tej metodzie wiele os??b uzyskuje niemal doskona?? zdolno?? widzenia przez pewien czas. Je?li chodzi o mnie to wiele razy pr??bowa?am tej metody i rzeczywi?cie jest problem z tym wyobra?eniem sobie czego? czarnego i odtwo?eniem tego w pami?ci. Mimo stara? chyba nigdy wzrok nie polepszyl mi sie cho?by przez kilka sekund...(cyferki na zegarze na ?cianie dalej by?y rozmazane!!). Ta metoda sprawdza sie jedynie je?li naprawde bol? mnie oczy, zakrywam je na chwile i jest ok, ale nie ma mowy o zadnej poprawie wzroku... Dodam ?e czas palmingu jest oczywi?cie nieograniczony. Ja robi?am chyba przez g??ra 2 minuty.

    Nie wiem czy robie cos ?le czy po prostu te wszystkie cudowne metody nie dzia?aj?. Je?li kto? kiedy? probowa? jakichkolwiek metod dr.Bates'a albo w?asnie tego palmingu bo to raczej znane jest :tak: to chcia?abym wiedzie? czy to cos pomaga w waszym przypadku.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 24 listopada 2007, 20:57

    Je?li chodzi o t? metode to pr??bowa?em tego i nic nie daje. Moim zdaniem wszystkie te ?wiczenia oczu s? do niczego. Kiedy? wierzy?em w to ?e co? mog? pom??c ale ostatecznie odpu?ci?em. Tobie te? to radze bo tylko si? zawiedziesz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 25 listopada 2007, 10:18

    Debian pisze:Moim zdaniem wszystkie te ?wiczenia oczu s? do niczego. Kiedy? wierzy?em w to ?e co? mog? pom??c ale ostatecznie odpu?ci?em. Tobie te? to radze bo tylko si? zawiedziesz.
    Nawet nie chodzi o to ?e wierze w to bo nie wierze ale po prostu pr??bowa?am. Przeczyta?am ca?? ksi??ke tego Bates'a... w jednym ma racje. Te przebiegaj?ce kolory gdy sie zamknie oczy. Rzeczywi?cie, przynajmniej ja to mam.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 25 listopada 2007, 11:13

    Dzia?aj? troch? te ?wiczenia mi??ni oczu, jednak jest to efekt tylko na kilka minut.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 25 listopada 2007, 12:54

    Jeeli dobrze to wykonuj? to powiem, ze takie "?wiczenie" tez co? daje :) Ot??z jest taka zasada, ze co jakie? 30 minut- godzin? nalezy zrobi? sobie przerw?, ot??z ten czas mona wykorzysta? na to "?wiczenie" i zrelaksowa? poniek?d swe oczy, nie kaza? im patrze? na ?wiat?o tylko pozwoli? im odpocz?? co? jakby spanie w ?rodku dnia.

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 25 listopada 2007, 16:05

    wolbashi pisze:nalezy zrobi? sobie przerw?
    ale przerwe miedzy czym? tak w normalny dzie? czy konkretnie np. przed komputerem czy telewizj?? a robi?a? kiedys palming?
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 25 listopada 2007, 22:18

    julik2k pisze:ale przerwe miedzy czym
    przepraszam, zapomnia?am napisa?. Przerwe podczas pracy na komputerze. Palming zrobi?am sobie dzisiaj podczas pisania poprzedniego postu i teraz i powiem, ze oczka jakby troszk? odpocz??y :) oczywi?cie jest to skuteczne na te par? minut lub kolejn? sesj? :) oczywi?cie moe to dziwnie wygl?da? z zewn?trz (tak jakby?cie p?akali :D ) wi?c odradzam robic to w pracy, chyba, ze macie w nosie co inni powiedz? :)
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 26 listopada 2007, 16:15

    wolbashi pisze:oczywi?cie moe to dziwnie wygl?da? z zewn?trz (tak jakby?cie p?akali :D ) wi?c odradzam robic to w pracy, chyba, ze macie w nosie co inni powiedz? :)
    hmmm albo w szkole, no nie? chyba bardziej liczy sie Tw??j wzrok ni? to co inni powiedz?... tylko zastanawiam sie czy to rzeczywi?cie co? daje czy tylko my sobie wmawiamy tak.

    a wracaj?c do palmingu to polecam robi? jak sie d?ugo te? siedzi przed telewizorem, a szczeg??lnie wieczorem gdy oczy s? ju? zmeczone. Bo potem wstaniesz i ci sie bed? dwoi? przedmioty jak ?wita?o za?wiecisz hehe;]
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości