ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1
sól fizjologiczna
  • vajron
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1
    Rejestracja: 25 października 2007, 20:37
    Lokalizacja: wrocÂ?aw

    sól fizjologiczna

    autor: vajron » 25 października 2007, 20:42

    Nosze soczewki 30 dniowe iWear. u?ywa?em p?ynu do tych soczewek tej samej firmy. (wielofunkcyjnego). Ale po nim rano oczy mi przez jaki? czas troch? ?zawi?y. W aptece pani mi radzi?a abym je trzyma? w soli fizjologicznej. trzymam i jest ok... to ?le?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez vajron, łącznie zmieniany 1 raz.
    pakerny mysio pysio podbije swiat
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 października 2007, 20:55

    vajron pisze:W aptece pani mi radzi?a abym je trzyma? w soli fizjologicznej. trzymam i jest ok... to ?le?
    tak, to zle, gdyz sol fizjologiczna nie ma funkcji oczyszczajacej soczewki kontaktowe... sol fizjologiczna to po prostu ludzkie lzy... Nie powinno sie tak robic...

    tutaj na bylo juz - ktos pytal o mozliwosc pielegnacji w soli fizjologicznej a nawet wodzie destylowanej...!!! tak sie nie robi.

    Jezeli nie odpowiada Ci plyn - ZMIEN, nie odpowiadaja soczewki - ZMIEN, w bardzo wielu przypadkach wina tkwi w plynie.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 października 2007, 21:35

    jezeli pani w aptece mowi takie rzeczy ZMIEN !! :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    Re: s??l fizjologiczna

    autor: Soleil » 26 października 2007, 17:08

    vajron pisze: W aptece pani mi radzi?a abym je trzyma? w soli fizjologicznej.
    Jak tacy niekompetentni ludzie mog? pracowa? w aptece... :mur:
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 26 października 2007, 17:18

    Soleil pisze:Jak tacy niekompetentni ludzie mog? pracowa? w aptece
    sol nikt jej nie ka?e by? okulist? :P Aptekarz ma doradzi? Ci w lekach a soczewki lekiem nie s?, tak samo p?yn do soczewek. Nie mo?na od niej wymaga? by zna?a sie na soczewkach i p?ynach do nich. Mo?e co najwy?ej doradzi? ci w kroplach do oczu, aczkolwiek soczewkowiczom polecam p??j?? do optyka bo tam lepiej si? na tym znaj?. Ostatnio aptekarka wyk???ca?a si? ze mn?, ?e krople Blink nie nadaj? sie dla soczewkowc??w i chcia?a mi wcisn?? jakie? kropelki o cenie identycznej a pojemno?ci o po?owie mniejszej :?, posz?am do okulisty i tam bez problemu sprzedali mi rzeczone krople.

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 26 października 2007, 20:53

    Mimo wszystko to podstawa zna? sk?ad p?yn??w i wiedzie? do czego s?u??...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 października 2007, 21:19

    wolbashi pisze:aptekarka wyk???ca?a si? ze mn?, ?e krople Blink nie nadaj? sie dla soczewkowc??w i chcia?a mi wcisn?? jakie? kropelki o cenie identycznej
    Blinki jak najbardziej sa dla uzytkownikow soczewek kontaktowych - to dla uzupelnienia. Do tego sa jeszcze AQuify.

    Kupujac inne krople nalezy przeczytac dokladnie instrukcje, gdyz wiele jest zalecanych dla uzytkownikow soczewek kontaktowych ALE... trzeba soczewke sciagnac, odczekac 10-20minut (w zaleznosci jak podaje instrukcja) po zakropieniu i dopiero wtedy zalozyc soczewki - i takie krople producenci pisza ze sa dla uzytkownikow. Gdzie wspomniane Blinki i AQuify sa do stosowania BEZPOSREDNIO na soczewke kontaktowa. Znaczna wygoda, nieprawdaz?
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 27 października 2007, 18:49

    LEMUR pisze:Blinki jak najbardziej sa dla uzytkownikow soczewek kontaktowych - to dla uzupelnienia. Do tego sa jeszcze AQuify.
    Racja i to wiem, dzi?ki temu foru :) do tego niekt??rzy producenci soczewek maj? swoje kropelki nawil?aj?ce i do tej pory korzysta?am z kropli Bausch&Lomb, jednak?e odczuwa?am spory dyskomfort w por??wnaniu z blinkami. Po blinkach mog? wr??cic do lektury czegokolwiek i obraz jest w normie, po B&L obraz by? rozmazany i nie mog?am czyta? :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • damfear
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 12 października 2007, 18:40
    Lokalizacja: Tychy

    autor: damfear » 20 listopada 2007, 18:12

    tutaj na bylo juz - ktos pytal o mozliwosc pielegnacji w soli fizjologicznej a nawet wodzie destylowanej...!!! tak sie nie robi.
    Prosze nie przekr?ca? moich wypowiedzi :mlotek: Pisa?em, a w?a?ciwie to pyta?em si? czy mo?na soczewki P?UKA? r-rem soli lub wod? destylowan?.
  • akibarubin
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 12 grudnia 2007, 11:36
    Lokalizacja: Koszalin

    autor: akibarubin » 13 grudnia 2007, 09:07

    A mi si? wydaje, ?e cz??? os??b popada w skrajno?ci.
    Przechowywa? soczewki w odpowiednim p?ynie np. OpteeFreeExpress na noc min. 4-5 godzin ka?dorazowo po za?o?eniu soczewek wymienianym na nowy - sprawa oczywista i nie wymaga komentarza.
    Zakaz kontaktu z wod? - te? rozumiem.
    Ale w czym mo?e zaszkodzi? s??l fizjologiczna?! Ja osobi?cie przed ka?dym za?o?eniem soczewek /po wyj?ciu ich z p?ynu/ mam zwyczaj przep?uka? je kilkoma kroplami soli fizjolog. i jednocze?cnie ta s??l op?ucze mi palce z pozosta?o?ci po u?yciu r?cznika /paproszki, niteczki, itp./.
    R??wnie? w ci?gu dnia czasami zakropi? sobie oczka bezpo?rednio na soczewki kropelk? soli fizjologicznej i jest ok. Robi? tak od lat kilkunastu i nigdy nie mia?em ?adnych problem??w - przestrzegam jednak zasady: ka?dego dnia nowa ampu?ka soli fizjolog. tj. 5ml /bo po kilku dniach w otwartej ampu?ce b?dzie ju? nie s??l fizjolg. ale jaka? nieokre?lona chemcznie substancja - to info. dla tych co z oszcz?dno?ci u?ywaj? soli w w butelkach 250 lub 500ml zu?ywanych przez kilkana?cie tygodni po otwarciu/.
    I jeszcze jedna uwaga:
    Po uwa?nym przejrzeniu dyskusji na forum podzielam pogl?d, ?e soczewki i pojemniczki nie powinny mie? kontaktu z wod?. Jednak nie przesadzajmy, ?e wyparzenie wst?pne nowego pojemniczka i przemycie go potem w?a?ciwym p?ynem spowoduje jakie? nieokre?lone negatywne konsekwencje.
    Kiedy za?o?y?em pierwsze moje soczewki /jeszcze roczne z tabletkami odbia?czaj?cymi/ w 1994r. nikt mi nie powiedzia?, ?eby unika? kontaktu z wod?. Od tamtej pory ka?dego ranka po za?o?eniu soczewek na oczy przemywa?em pojemniczek bie??c? wod? /czasami z myd?em/ i pozostawia?em do wychni?cia; wieczorem zalewa?em ?wie?ym p?ynem i po przep?ukaniu soczewek sol? fizjolog. wk?ad?em je na noc do pojemniczka do dezynfekcji. Trwa?o to niemal 15 lat /przesta?em u?ywa? wody po zapoznaniu tego forum/ i nigdy nie mia?em ?adnych problem??w z oczyma.
    M??j wniosek:
    Nie przesadzajmy i nie trzymajmy si? skrajno?ci! Wa?na jest higiena osobista i zdrowy rozs?dek. Bo nikomu nie pomog? najlepsze p?yny i wydumane teorie je?eli wstr?t do bie??cej wody b?d? mia?y nie tylko soczewki ale r??wnie? jego r?ce /przed ?ci?ganiem i zak?adaniem/ albo odk?adana nieraz o ca?e tygodnie ponad zalecany termin wymiana soczewek na nowe...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 grudnia 2007, 09:54

    akibarubin pisze:Ale w czym mo?e zaszkodzi? s??l fizjologiczna?! Ja osobi?cie przed ka?dym za?o?eniem soczewek /po wyj?ciu ich z p?ynu/ mam zwyczaj przep?uka? je kilkoma kroplami soli fizjolog. i jednocze?cnie ta s??l op?ucze mi palce z pozosta?o?ci po u?yciu r?cznika /paproszki, niteczki, itp./.
    co innego jest przeplukanie a co innego "czyszczenie" zamiast plynu w soli fizjologicznej - bo zapewne do tego nawiazujesz,
    soli fizjologicznej mozna uzyc do przeplukania, zakropinia oczu itp, ale nie do czyszczenia zamiast plynu

    akibarubin pisze:i nigdy nie mia?em ?adnych problem??w z oczyma.
    Ty nie, i dobrze... ale kazdy z nas jest inny, wiele jest przypadkow chorob oczu zwiazanych z nieprawidlowa pielegnacja.

    My tu piszemy jak powinno byc prawidlowo aby uniknac wiekszego ryzyka infekcji... a Ty sobie mozesz popadac w skrajnosc tak samo jak kazdy inny - byleby wiedzac ze robisz to na wlasne zyczenie i dla wlasnego wzroku/oka :spoko:
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 20 grudnia 2007, 18:36

    Hej mam do was takie pytanie: Czy moge zakrapla? sobie oczy sol? fizjologiczn? wprost na soczewke??bo niestety czasem mi sie zdarza ze czuje bardzo zmeczone oczy i mnie one pieka albo mam suche poprostu!!
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 grudnia 2007, 20:19

    asiaczek1987 pisze:Hej mam do was takie pytanie: Czy moge zakrapla? sobie oczy sol? fizjologiczn? wprost na soczewke??
    a dokladnie przed Twoim pytaniem napisalem
    LEMUR pisze:soli fizjologicznej mozna uzyc do przeplukania, zakropinia oczu itp
    tak mozna!
    czytac, czytac, czytac :)
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 21 grudnia 2007, 12:14

    Ojks przepraszam nie zauwa?y?am :)
    ale dzi?kuje za wyrozumia?o?c i odpowiedz :D

    Pozdrawiam i ?ycze wszystkim weso?ych ?wi?t!! Asiaczek :)
    Air Optix -3.5
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 26 grudnia 2007, 19:40

    Ja od jakiego? czasu dostawa?am alergii i puch?y mi powieki(robi?y si? takie b?ble). Posz?am do okulisty to powiedzia?, ?e to mo?e by? uczulenie na p?yn soczewek i kaza? mi przep?ukiwa? soczewki przed za?o?eniem w?a?nie sol? fizjologiczn?. Od 2 tygodni jest ok. Czy mog? u?ywa? ca?y czas tej soli fizjologicznej do przemywania? I czy to mo?liwe, ?e p?yn powoduje jakie? uczulenia, alergie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 grudnia 2007, 20:12

    anetapp pisze:Czy mog? u?ywa? ca?y czas tej soli fizjologicznej do przemywania? I czy to mo?liwe, ?e p?yn powoduje jakie? uczulenia, alergie?
    do przemycia - rozumianego jako przeplukania przed zalozeniem - mozesz. Natomiast wczesniej toczyla sie dyskusja, ze niektorzy uzywaja soli fizjologicznej do mycia soczewek - co jest niewlasciwe.

    Tak plyn jako substancja zawierajaca iles tam zwiazkow moze powodowac roznego rodzaju dyskomfort. Dlatego rozne firmy maja swoje plyny i swoje receptury.

    Dla alergikow polecam plyn firmy Ciba Vision AOsept+, ktory po okresie utlenienia, czyszczenia ma wlasnie sklad soli fizjologicznej. Nie mozna jednak takim plynem kropic, przemywac soczewek, gdyz przed utlenieniem nie dozwolony jest kontakt z okiem itp.. ale o tym wszystkim napisane jest w instrukcji.
    Wiecej o tym plynie mozesz przeczytac na naszej stronie internetowej
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... ?go=aosept - rowniez link do instrukcji obslugi jest.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 15 marca 2008, 10:57

    Tak czytam ten temat i: czyli mog? u?ywa? soli fizjologicznej zamiast kropli do oczu?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 15 marca 2008, 19:19

    Niby mo?esz, ale s??l fizjologiczna to tylko p?yn podobny do sk?adu ?ez, a krople utrzymuj? d?u?sze nawil?enie i lecz? suchosc oczu.
    Ostatnio zmieniony 17 marca 2008, 18:58 przez Debian, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 15 marca 2008, 20:20

    Tak, dzisiaj w?a?nie si? pyta?am u optyka o to. I dok?adnie to samo mi powiedzieli.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 15 marca 2008, 21:26

    Debian, do sk?adu ?ez bardziej :P
    \
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 17 marca 2008, 18:57

    armani pisze:Debian, do sk?adu ?ez bardziej :P
    racja o to mi chodzi?o :)
    ju? poprawiam
  • karroollinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 06 stycznia 2008, 18:46
    Lokalizacja: chelm

    autor: karroollinka » 23 marca 2008, 23:44

    Sol pisze:: czyli mog? u?ywa? soli fizjologicznej zamiast kropli do oczu?
    ja wogole niemam nigdy suchego oka i soczewka mi nie przeszkadza wiec nei uzywam kropli.to zle?
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 24 marca 2008, 07:32

    karroollinka pisze:ja wogole niemam nigdy suchego oka i soczewka mi nie przeszkadza wiec nei uzywam kropli.to zle?
    Nie!Po co masz u?ywa? skoro nie potrzebujesz!
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 24 marca 2008, 12:21

    Ja tak?e nie mam problemu z suchymi oczami. P??ki co nie martwi? si? krplami itp. naszcz??cie.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 23 kwietnia 2008, 22:37

    Dla alergikow polecam plyn firmy Ciba Vision AOsept+, ktory po okresie utlenienia, czyszczenia ma wlasnie sklad soli fizjologicznej. Nie mozna jednak takim plynem kropic, przemywac soczewek, gdyz przed utlenieniem nie dozwolony jest kontakt z okiem itp.. ale o tym wszystkim napisane jest w instrukcji.
    Wiecej o tym plynie mozesz przeczytac na naszej stronie internetowej
    http://www.optometria.inf...x.php?go=aosept - rowniez link do instrukcji obslugi jest.
    Ja by?em/jestem alergikiem (znaczy teraz alergia niczym si? nie uaktywni?a, w dzieci?stwie to i owszem, a teraz niczym normalnie), ale g???wnie polega?o to na kichaniu (rzadko kaszel) i nic wi?cej.

    Ostatnio jak by?em na wizycie, to ten p?yn zosta? mi polecony....

    W?a?nie przeczyta?em ulotk? (dzi?ki za .pdf :spoko: ) i mam kilka pyta?. Gdyby kto? m??g? na nie odpowiedzie? by?bym wdzi?czny:

    1. Jest tam mowa o ja?owym/sterylnym roztworze soli fizjologicznej. W jakiej postaci najlepiej takowy kupi? w aptece? W ampu?kach czy inaczej, jak? Sorry, ale nie znam si?, to pytam.

    2. Jak si? naleje za du?o (chodzi o ba?ki na szczycie pojemnika) to trzeba wyla? p?yn i nast?pnie op?uka? pojemnik i koszyczek sol? fizjologiczn?. Znaczy si?, wyj?? soczewki (czy nie trzeba?), op?uka? i ponownie w?o?y? i powt??rzy? znowu dezynfekcje?

    3. "Zawsze upewnij si?, ?e twoje soczewki s? w?a?ciwie zneutralizowane(...)" eeee.... co to tak dok?adnie znaczy?? jak wygl?da to "w?a?ciwie zneutralizowanie"?

    4. Je?li b?d? chcia? op?uka? soczewk? (bo b?dzie np. brudna, upadnie mi) to czym mam j? przemy?? P?ynem nie mog? (jak czytam ulotk?), to t? sol??

    To tyle, za odpowiedzi oczywi?cie :prosze:
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 24 kwietnia 2008, 17:03

    Pan Hilary pisze:1. Jest tam mowa o ja?owym/sterylnym roztworze soli fizjologicznej. W jakiej postaci najlepiej takowy kupi? w aptece? W ampu?kach czy inaczej, jak? Sorry, ale nie znam si?, to pytam.
    Ka?dy jest ja?owy do momentu otwarcia, czyli najlepsza posta? to oczywi?cie ampu?ki 5ml - codziennie otwierasz now? i wykorzystujesz ca?? zawarto??.
    Pan Hilary pisze:2. Jak si? naleje za du?o (chodzi o ba?ki na szczycie pojemnika) to trzeba wyla? p?yn i nast?pnie op?uka? pojemnik i koszyczek sol? fizjologiczn?. Znaczy si?, wyj?? soczewki (czy nie trzeba?), op?uka? i ponownie w?o?y? i powt??rzy? znowu dezynfekcje?
    Jak w instrukcji :)
    Pan Hilary pisze:3. "Zawsze upewnij si?, ?e twoje soczewki s? w?a?ciwie zneutralizowane(...)" eeee.... co to tak dok?adnie znaczy?? jak wygl?da to "w?a?ciwie zneutralizowanie"?
    B?d? je?li od zalania p?ynem up?ynie minimum 6h - je?li wyjmiesz wcze?niej to p?yn nie b?dzie do ko?ca zneutralizowany i zwyczajnie za?o?ysz na oczy soczewki wymoczone w wodzie utlenionej... chyba za przyjemne by to nie by?o :P
    Pan Hilary pisze:4. Je?li b?d? chcia? op?uka? soczewk? (bo b?dzie np. brudna, upadnie mi) to czym mam j? przemy?? P?ynem nie mog? (jak czytam ulotk?), to t? sol??
    EDIT: troch? za szybko odpowiedzia?em bo to nie jest takie proste. Je?li upadnie nam ?wie?a soczewka po wyj?ciu z p?ynu to trzeba wzi??? wiele rzeczy pod uwag? zanim si? j? za?o?y na oczy... Nawet po dok?adnym op?ukaniu sol? fizjologiczn? bakterie mog? na niej pozosta? :/ tak? soczewk? powinno si? ponownie zala? p?ynem, niestety...
    P?ynem te? mo?esz przemy? o ile tak? soczewk? w?o?ysz p???niej na 6h do pojemniczka. Nie wolno przemywa? tym p?ynem przed za?o?eniem na oczy!
    \
  • mono87
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 20:35
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: mono87 » 27 sierpnia 2008, 16:10

    mi powiedziano ?e s??l fizjologiczna absolutnie nie nadaje si? do zakraplania oczu bo niszczy soczewk? ;/ (nosz? AC Oasys) Naprawd? nie wiem ju? co o tym my?le?. Pr??bowa?em te? w ciemno Visine 'wra?liwe zm?czone oczy', z kolei kilka razy czyta?em na forum ?e nie mo?na ich stosowa? z soczewkami. A co czytam na opakowaniu? "mo?na stosowa? ze wszystkimi rodzajami soczewek" (bez konieczno?ci zdejmowania oczu). Zastanawiam si? czy w?a?nie Visine albo s??l mog?a spowodowa? uszkodzenie soczewki, bo jedn? ju? rozerwa?em. Pyta?em si? w gabinecie, ale nic konkretnego si? nie dowiedzia?em. A dlaczego? Zapisywa?em si? do okulisty, natomiast na koniec wizyty pani strzeli?a mi stempelek z podpisem OPTOMETRYSTA. I znowu musz? szuka? okulisty. Mimo wszystko chcia?bym wcze?niej wiedzie? co? o zakraplaniu, co prawda nie odczuwam sucho?ci, ale mam wra?enie ?e je?li co jaki? czas zakropl? oczy, widz? bardziej komfortowo. A te kropelki Blink i AQuify jak s? pakowane i ile s? wa?ne po otwarciu?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 sierpnia 2008, 16:23

    mono87 pisze:mi powiedziano ?e s??l fizjologiczna absolutnie nie nadaje si? do zakraplania oczu bo niszczy soczewk?
    dziwne, bo sol fizjologiczna to prawie ludzkie lzy :P Prawie, bo film lzowy sklada sie z kilku warst o roznych wlasciwosciach.
    Dziwne aby mialo to (sol fizjologiczna) niszczyc soczewke.

    Krople Visine - nie sa do stosowania bezposredniego na soczewke
    fragment instrukcji

    DAWKOWANIE I SPOS??B PODAWANIA
    O ile lekarz nie zaleci inaczej, wkrapla? 1-2 krople do ka?dego oka dwa lub trzy razy dziennie. Przed zakropleniem nale?y zdj?? soczewki kontaktowe i za?o?y? dopiero po oko?o 15 minutach od zastosowania preparatu.
    Odkr?ci? zakr?tk?, buteleczk? lekko ?cisn?? i obr??ci? do g??ry dnem. Zmniejszaj?c nieco nacisk wpu?ci? odrobin? powietrza do buteleczki. Dzi?ki specjalnemu aplikatorowi z bezpieczn? zaokr?glon? ko?c??wk?, ka?dy najmniejszy nacisk spowoduje wyp?yni?cie jednej kropli.
    Krople wpuszcza? do wewn?trznego k?cika oka.
    W celu unikni?cia zanieczyszczenia preparatu nie nale?y styka? ko?c??wki pojemnika z jak?kolwiek powierzchni?, a po u?yciu pojemnik szczelnie zamkn??.
    Nale?y unika? d?ugotrwa?ego stosowania preparatu, szczeg??lnie u dzieci
    mono87 pisze: A te kropelki Blink i AQuify jak s? pakowane i ile s? wa?ne po otwarciu?
    W buteleczki:
    Blinki - 10ml
    AQuify - 10ml
    terminy waznosci napisano na opakowaniach.
    Blinki chyba 45dni, AQuify - 8tygodni
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 27 sierpnia 2008, 18:09

    Hylo-comod bez konserwant??w 3 m-ce, podobny koszt za 10ml, do kupienia w aptekach.
ODPOWIEDZ Posty: 29 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości