ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1
Soczewki typu 'dzien i noc'
  • mishapl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 24 października 2007, 18:12
    Lokalizacja: Warszawa

    Soczewki typu 'dzien i noc'

    autor: mishapl » 24 października 2007, 18:17

    Witam!
    Mam spora krotkowzrocznosc, okolo -6.5 i -5.75. Ostatnie 6 miesiecy nosilem soczewki kontaktowe tzw. 'miesieczne', po miesiacu od otwarcia opakowania do smietnika. Niestety mniej wiecej po 8h noszenia ich zaczynaja dawac znac o sobie i po prostu staja sie niezbyt wygodne. Okularow po prostu nie lubie, a na laserowa koreckje jeszcze sie nie kwalifikuje. Slyszalem ostatnio o soczewkach typu 'day & night', ktore mozna nosic 30dni non-stop w dzien i noc. Zanim pojde z tym do mojego okulisty, chcialem sie Was spytac.
    1)Czy to wszystko prawda, nie czuje pod koniec dnia suchocsci czy jakiegos ciala obcego w oku?
    2)Jak ze snem, bez zadnych problemow moge w nich spac?
    3)Nie powoduja one zadnych pozniejszych problemow z okiem, z rogowowka i soczewka?
    4)I czy w ogole polecacie tego typu rozwiazanie?
    Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 24 października 2007, 18:27

    sa bezpieczne i wygodne, mozna w nich spac 30 dni bez problemu, ja tak robie, ale wszystko zalezy tez od twoich oczu, moga byc wrazliwe i zle tolerowac te soczewki
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 24 października 2007, 18:51

    Powiem ci tak. Nosi?em air optix N&D przez 6 miechow bez zdejmowania, a teraz nosze w trybie dziennym. Mam ten sam problem co ty, czyli wszystkie soczewki wysychaja pod koniec dnia. Kiedy nosilem w systemie ci?g?ym niby wszystko by?o ok, ale jednak oczy rano bola?y troche i gdy po ok 28dniach zdejmowalem szkla, oczy bardzo bola?y, jedynym sposobem na z?agodzenie b??lu by?o za?o?enie zn??w soczewek. W ko?cu postanowi?em si? odzwyczai? od nich i zaj??o mi to z 3 miesiace zanim po zdjeciu soczewek przesta?em czu? piasek w oczach. Ja proponuje zakup air optix night and day ale nie spanie w nich tylko noszenie i zdejmowanie na noc. Mi jakos tak nie wysychaj?, a bynajmniej nie czuje ich na oku, od czasu do czasu oczy bol? jak jest zimno np. na dworze, no ale to nie nowo??. Nawet lepiej sie czuje w air optix N&D niz proclear compatibles ktore sa dla suchych oczu, ale kazde oko jest inne.idz do okulisty i popros o probna proclear, night and day i kilka par soczewek jednodniowych i sobie porownaj. tak byloby najlepiej. Ludzie tez chwala acuvue oasys, ale ja nie polecam, po drzemce oczy sa bardzo czerwone a po tyg noszenia cos mnie w lewym oku zaczelo kuc i pani okulistka powiedziala ze mozliwe ze napis 123, bo to jedyna mozliwosc, no nie wiem...ja czekam teraz na swoje biofinity, powinny dojsc do piatku wiec opisze swoje wrazenia, ale jesli beda nie tak to spokojnie wracam do air optix night and day, jednodniowki sa niestety jeszcze troche drogie...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 października 2007, 19:31

    jesli chodzio soczewki N&D to nie ma duzego wyboru Optixy, Purevision i Biofinity ktorych w sumie jeszcze nie ma na naszym rynku. Nie wspominam nawet o J&J bo mimi iz mozna je nosic przez okreslony czas w trybie N&D nie sa to typowe soczewki dzien&noc.

    1)Czy to wszystko prawda, nie czuje pod koniec dnia suchocsci czy jakiegos ciala obcego w oku?
    2)Jak ze snem, bez zadnych problemow moge w nich spac?
    3)Nie powoduja one zadnych pozniejszych problemow z okiem, z rogowowka i soczewka?
    4)I czy w ogole polecacie tego typu rozwiazanie?
    1. Kwestia indywidualna nie mozna powiedziec jak to bedzie u ciebie. Z pewnoscia komfort bedzie wiekszy niz w przypadku soczewek do noszenia w trybie dziennym.
    2. Mozna pytanie tylko po co ? do oka nie dociera tyle tlenu ile powinno nawet kiedy oczy sa otwarte a co dopiero podczas snu gdzie ta ilosc zmniejsza sie drastycznie. Na noc lepiej sciagac i tyle.
    3. N&D to najbezpieczniejsze soczewki no moze obok jednodniowych. Bedziesz dbal o higiene podczas ich zakladnia sciagania i przechowywania i bedzie wszystko ok.
    4. Sam zmienilem soczewki do nosznia w trybie dziennym na te ND (Purevision) jestem bardzo zadowolony. ?Nosze je jednak tylko w trybie dziennym bo to lepsze rozwiazanie po prostu.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • mishapl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 24 października 2007, 18:12
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: mishapl » 25 października 2007, 22:16

    Wielkie dzieki za odpowiedzi. Te soczewki wydaja mi sie ciekawym rozwiazaniem, w przyszlym tygodniu odwiedze swojego okuliste i sobie z porozmawiamy ;)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 26 października 2007, 19:09

    Podobno najlepsze soczewki na dzie? i noc to air optix night&day. Ja u?ywam PureVision (te? mo?na nie zdejmowac 30dni) kt??re s? ?wietne i 2 razy ni?sza cena. Ale co tydzie? warto zdj?c soczewki z oczu i zostawic w plynie na kilka godzin zeby je wyczyscic. Zawsze tryb przed?u?ony to wi?ksze ryzyko infekcji oczu.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 października 2007, 22:09

    te purevision sa tak wygodne ze czesto zapominam ze je wogole nosze :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • mishapl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 24 października 2007, 18:12
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: mishapl » 01 listopada 2007, 18:03

    Wczoraj bylem u okulisty i powiedzial, ze jesli nosze zwykle soczewki kontaktowe to bez problemow moge kupic te d&n. Zamowilem juz air optix focus d&n, na 70% jutro odbior, wtedy postaram sie napisac jak wrazenia :) Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi

    [ Dodano: 05 Lis 2007 05:11 ]
    Dzis rano zalozylem swoje optixy po raz pierwszy - nie powiem, sa wygodniejsze :) Nosze je juz ponad 9h i bez problemu moglby tak do wieczora, cos tam lekko czuc, ale nie jest to tak uciazliwe jak moje poprzednie soczewki. I nie wiem czym jest spowodowane to, ze w tych optixach troszke gorzej widze niz w poprzednich iWearach. W sumie to mi w niczym nie przeszkadza, chodzi o to ze ciut gorzej widze niewielkei napisy znajdujace sie w znacznej odleglosci ode mnie, np. niewielkei cyfry zegara 4m przede mna. Moze dlatego, ze iWeary mialy srednice 8.7, a te optixy 8.6 ? Tak czy siak jestem z nich w gruncie rzeczy zadowolony :)
  • Lens
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 16 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: net

    autor: Lens » 16 listopada 2007, 23:17

    Kochani, jak chcecie to w bielixnie te? mo?ecie spa? przez miesiac albo d?u?ej !!!
    Jka Wam zale?y na oczach to zdejmujcie soczewki na noc. Je?eli po kilku godzinach noszenia odczuwasz dyskomfort, swedzenie i pieczenie oka " suche oko" to moze spr??buj Acuvue Oasys J&J, bardzo dobre soczewki, kt??re maj? ?rodek nawil?aj?cy, ( wodnolubn? moleku?? ) Powinno by? lepiej. Oczywi?cie najlepiej udac sie do specjalisty.
    pozdrawiam
    Mediator
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 listopada 2007, 10:41

    niech mi ktos wytlumaczy jaki jest sens spania w soczekach ? ten temat przewiaj sie juz od dluzszego czasu i ja nie widze zadnego wytlumaczenia dla takiego postepowania. Czy to na prawde tak trudno sciagnac te soczewki i pozniej je zalozyc? Mysle ze te 2 min rano i wieczorem kosztem naszego zdrowia to na prawde nie duzo.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 17 listopada 2007, 18:59

    Acuvue Oasys J&J, bardzo dobre soczewki, kt??re maj? ?rodek nawil?aj?cy
    To ja podzi?kuje. Mia?em te soczewki i ich najwi?ksza wada to sucho?? oczu przez co nie da si? w nich wytrzyma? nawet kilku godzin.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 17 listopada 2007, 22:39

    woozie pisze:niech mi ktos wytlumaczy jaki jest sens spania w soczekach ? ten temat przewiaj sie juz od dluzszego czasu i ja nie widze zadnego wytlumaczenia dla takiego postepowania. Czy to na prawde tak trudno sciagnac te soczewki i pozniej je zalozyc? Mysle ze te 2 min rano i wieczorem kosztem naszego zdrowia to na prawde nie duzo.
    To ja ci wytlumacze jaki jest tego sens. Wszystkie badania tych soczewek wykazaly, ze przez 30 dni spania w nich w oku nie zachodza zadne zmiany, oko jest dobrze dotlenione i nic sie z nim nie powinno zlego dziac. Wiec teraz ty mi powiedz, jaki jest sens sciagania ich na noc po to zeby rano poswiecac kilka minut, a nieraz kilkanascie jak paprochy ci powchodza na zalozenie ich ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 listopada 2007, 22:50

    woozie pisze:niech mi ktos wytlumaczy jaki jest sens spania w soczekach ?
    :)
    ja powiem tak, czasami zdarza sie osoba o np. niezbyt normowanym trybie pracy.. np. kolejarz / maszynista, ochroniarz czy inne... one pracuja 24h pozniej 24h wolne... wyobrazasz sobie aby po 8-10h sciagal soczewki, czyscil mechanicznie 5-10minut i zakladal? A jezeli w tym czasie cos sie wydarzy?

    Tego typu soczewki 30dni/nocy nie powstaly TYLKO po to aby w nich spac - oczywiscie to tez bylo w zamysle producenta aby umozliwic osobom zapomniec o codzinnosc soczewek - o ile mozna tak to nazwac.

    Poza tym powiem tak.. osoba z mala wada nie zrozumie tej z wieksza... wiesz jaka jest frajda otworzyc oczy i widziec :P
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 17 listopada 2007, 23:25

    Poza tym powiem tak.. osoba z mala wada nie zrozumie tej z wieksza... wiesz jaka jest frajda otworzyc oczy i widziec :P
    powiem tak. nosze biofinity, wszyscy wiedz?. Nosi?em r??wnie? air optix night and day, nawet mam jeszcze jedna pare do wynoszenia. mam taka wade ze juz trudn byloby mi sie poruszac bez soczewek. te ktore teraz nosze sciagam na noc, ale idac w nich CZASAMi spac, np. spie tylko pare godzin, rano oczy sa wypoczete i "mokre" czyli nawilzone, w air optixach czulem duzy duskomfort po przebudzeniu, ale po godzinie bylo juz ok, dlatego wole biofinity. Nosilem szkla bez zdejmowania przez 6miesiecy i bylo ok, ale jednak 2 lata zdejmowalem soczewki i jakos tak mi bylo dziwnie nie zdejmowac, kwestia przyzwyczajenia, ale mam kolezanke ktora spi w soczewkach 30dni w air optixach N&D i jest wdzieczna ze jej powiedzialem ze owe istnieja bo jej bardzo odpowiadaja. to zalezy od czlowieka. ale jestesmy na takim etapie nauki ze wybor miedzy spaniem a nie spaniem w soczewkach to nie wybor miedzy zdrowiem oczu tylko wygod?, bo air optix N&D oraz biofinity sa najzdrowszymi soczewkami, ktore bez zadnych przeszkod, po konsultacji z okulisa mozna nosci 30dni i nocy, czasami mozna sciagnac o przemyc tak jak ja robilem ale nie trzeba.wiec wybor nalezy do was.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 listopada 2007, 01:49

    jtd pisze:To ja ci wytlumacze jaki jest tego sens. Wszystkie badania tych soczewek wykazaly, ze przez 30 dni spania w nich w oku nie zachodza zadne zmiany, oko jest dobrze dotlenione i nic sie z nim nie powinno zlego dziac. Wiec teraz ty mi powiedz, jaki jest sens sciagania ich na noc po to zeby rano poswiecac kilka minut, a nieraz kilkanascie jak paprochy ci powchodza na zalozenie ich ?
    chocby soczewki byly nie wiem jak dobre ilosc tlenu docierajaca do oka nigdy nie bedzie taka jak gdy na oku nie ma soczewki. i sam napisales "nie powinny" i to jest wlasnie to !! tego ci nikt nie zagwarantuje. nie podlega tez watpliwosci ze oko jest zdrowsze kiedy nosimy soczewki tylko w trybie dziennym
    LEMUR pisze:ja powiem tak, czasami zdarza sie osoba o np. niezbyt normowanym trybie pracy.. np. kolejarz / maszynista, ochroniarz czy inne... one pracuja 24h pozniej 24h wolne... wyobrazasz sobie aby po 8-10h sciagal soczewki, czyscil mechanicznie 5-10minut i zakladal? A jezeli w tym czasie cos sie wydarzy?
    nie mowie o takich sytuacjach bo to rozumiem. Ja tez nosze N&D ale sciagam bo uwazam ze oko bez soczewki to oko zdrowsze i tyle :)
    Jak ktos chce niech nosi przeciez to jego sprawa, jego oczy. ja poprostu jest przeciwnikiem czegos takiego. Jak mozesz to sciagaj soczewki i tyle :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 18 listopada 2007, 09:17

    woozie pisze:
    chocby soczewki byly nie wiem jak dobre ilosc tlenu docierajaca do oka nigdy nie bedzie taka jak gdy na oku nie ma soczewki. i sam napisales "nie powinny" i to jest wlasnie to !! tego ci nikt nie zagwarantuje. nie podlega tez watpliwosci ze oko jest zdrowsze kiedy nosimy soczewki tylko w trybie dziennym
    Wiesz co przejezyczylem sie, zamiast nie powinny mialem napisac "nie moga robic z okiem nic zlego". Tak wykazaly badania, ja z nimi nie dyskutuje. Jeszcze na swiecie nie zdazyl sie przypadek zeby komus cos sie stalo z okiem podczas spania w nich 30 dni.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 18 listopada 2007, 13:41

    Jeszcze na swiecie nie zdazyl sie przypadek zeby komus cos sie stalo z okiem podczas spania w nich 30 dni.
    Jeste? tego pewien? ?adnych wrastaj?cych naczynek (w ostatnim stadium prowadz?ce do przes?onienia widzenia)? ?adnych zapale? rog??wki kt??re zaniedbane mog? mie? powa?ne komplikacje dla zdrowia oka? ?adne obrz?ki i inne tym podobne zjawiska? Nie nale?y przesadza? z noszeniem soczewek. Jeden organizm "pozwala" na 30dniowe ci?g?e noszenie inny w pewnym sensie broni si? przed tym, a jeszcze inny wog??le nie pozwoli na za?o?enie soczewek na oko (k?ucie, pieczenie) - sprawa czysto indywidualna i by?o to ju? wielokrotnie poruszane na forum! Nie stworzono jeszcze w 100% zdrowych soczewek mi?kkich, kt??re pozwalaj? na zachowanie zdrowia oka takie jak bez noszenia... ale wszystko idzie w tym kierunku wi?c mo?e kiedy? :...:
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 listopada 2007, 14:03

    armani pisze:
    Jeszcze na swiecie nie zdazyl sie przypadek zeby komus cos sie stalo z okiem podczas spania w nich 30 dni.
    Jeste? tego pewien? ?adnych wrastaj?cych naczynek (w ostatnim stadium prowadz?ce do przes?onienia widzenia)? ?adnych zapale? rog??wki kt??re zaniedbane mog? mie? powa?ne komplikacje dla zdrowia oka? ?adne obrz?ki i inne tym podobne zjawiska? Nie nale?y przesadza? z noszeniem soczewek. Jeden organizm "pozwala" na 30dniowe ci?g?e noszenie inny w pewnym sensie broni si? przed tym, a jeszcze inny wog??le nie pozwoli na za?o?enie soczewek na oko (k?ucie, pieczenie) - sprawa czysto indywidualna i by?o to ju? wielokrotnie poruszane na forum! Nie stworzono jeszcze w 100% zdrowych soczewek mi?kkich, kt??re pozwalaj? na zachowanie zdrowia oka takie jak bez noszenia... ale wszystko idzie w tym kierunku wi?c mo?e kiedy? :...:
    AMEN :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • dugi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 31 marca 2008, 11:54
    Lokalizacja: z ukÂ?adu sÂ?onecznego

    autor: dugi » 31 marca 2008, 13:09

    ja mam taka spraw?. zainteresowa?y mnie soczewki typu "night & day".

    na codzie? nosz? okulary a soczewki tylko do jazdy na rowerze i na imprezki (Acuvue 1-DAY). niestety po kilku godzinach noszenia "kontakt??w" cz?sto zaczynaj? bole? mnie oczy (uczucie jakby soczewka wysycha?a, "marszczy?a" si? na oku). na jaki? czas pomagaj? krople ale co ciekawe zdarzy?o mi si? zdrzemn?? podczas gdy zaczyna?y si? problemy i jak si? obudzi?em nie czu?em dyskomfortu i spokojnie da?o si? przechodzi? w soczewkach jeszcze par? godzin. czasami te? jak przetrzymam ten "ci??ki okres" to potem wszystko wraca do normy.

    czy w takim wypadku kupowanie soczewek 24h to dobry pomys?? zdecydowanie lepiej si? czuj? bez okular??w ale obawiam si?, ?e wyrzuc? niepotrzebnie pieni?dze a nie b?d? w stanie w nich d?ugo chodzi?... par? lat temu nosi?em kwartalne i mia?em podobny problem cho? okulistka twierdzi?a, ?e wszystko jest w porz?dku i trzeba si? przyzwyczai?.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 31 marca 2008, 19:06

    dugi pisze:ja mam taka spraw?. zainteresowa?y mnie soczewki typu "night & day".

    na codzie? nosz? okulary a soczewki tylko do jazdy na rowerze i na imprezki (Acuvue 1-DAY). niestety po kilku godzinach noszenia "kontakt??w" cz?sto zaczynaj? bole? mnie oczy (uczucie jakby soczewka wysycha?a, "marszczy?a" si? na oku). na jaki? czas pomagaj? krople ale co ciekawe zdarzy?o mi si? zdrzemn?? podczas gdy zaczyna?y si? problemy i jak si? obudzi?em nie czu?em dyskomfortu i spokojnie da?o si? przechodzi? w soczewkach jeszcze par? godzin. czasami te? jak przetrzymam ten "ci??ki okres" to potem wszystko wraca do normy.

    czy w takim wypadku kupowanie soczewek 24h to dobry pomys?? zdecydowanie lepiej si? czuj? bez okular??w ale obawiam si?, ?e wyrzuc? niepotrzebnie pieni?dze a nie b?d? w stanie w nich d?ugo chodzi?... par? lat temu nosi?em kwartalne i mia?em podobny problem cho? okulistka twierdzi?a, ?e wszystko jest w porz?dku i trzeba si? przyzwyczai?.
    W moim przypadku PureVision si? w tym sprawdzaj?, mo?na bez problemu w nich spa? i nie zdejmowac nawet 2 tygodnie. Chocia? z tego co widze to w twoim przypadku wystarcz? poprostu soczewki ktore b?dziesz m??g? nosic nawet 16 godzin, wi?c niekoniecznie trzeba kupowac takich na dzie? i noc. Pieni?dzy w b?oto nie wyrzucisz bo cena jest taka sama, chyba ze kupisz air optix night and day zamiast purevision.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 kwietnia 2008, 17:38

    dugi, generalnie jest to dobry pomys?, nie uwsteczniasz si? w ten spos??b :) Nawet, je?li b?dziesz codziennie je ?ci?ga? na noc, a rzadko nosi? przez prawie ca?? dob?.
ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości