ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
Wypadające z oczu soczewki
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    Wypadające z oczu soczewki

    autor: nan88 » 17 października 2007, 19:52

    Wypad?a wam kiedy? soczewka z oka? Ja nosz? soczewki nieca?e 3 tygodnie i zdarzy?o mi si? to ju? 3 razy! To jest straszne. U mnie to wygl?da?o tak, ?e za ka?dym razem mia?am uczucie, ?e jako? ?le ta soczewka le?y (tylko na jednym oku, ale nie zawsze na tym samym), ju? od pocz?tku kiedy j? za?o?y?am (jak zdj??am i za?o?ylam drugi raz to bylo to samo). No i potem ju? nie moglam poprawic w ogole tej soczewki (bylam w pracy lub innym razem na uczelni) i pociera?am troch? oko przez zamkni?t? powiek?, bo mysla?am, ?e mo?e mi si? jako? ulozy na oku. I nagle mi spada z oka... A raz mia?am tak ?e nawet nie dotyka?am oka tylko mia?am to uczucie ?e ?le le?y, i mrugn??am i mi wypad?a :/ To jest problem dla mnie, bo nie zawsze mam mo?liwo?? za?o?enia soczewki! Wrrr, od dzisiaj nosz? ze sob? p?yn i pojemniczek, ?eby w razie czego mie? co z t? soczewk? zrobi? jak mi wypadnie. Czy wam si? to kiedy? zdarzy?o? I co to za uczucie, ?e soczewka "?le si? u?o?y?a", tez tak czasem macie?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:56 przez nan88, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 października 2007, 19:54

    nan88 pisze:nie dotyka?am oka tylko mia?am to uczucie ?e ?le le?y, i mrugn??am i mi wypad?a
    nie powinno sie tak dziac.. moze masz za duza ta soczewke, moze zle dobrana? Udaj sie do specjalisty w zalozonych soczewkach aby sprawdzil...

    Czy dochodzi do rozmazywania sie obrazu jak mocno spojrzysz w lewa/prawa strone? Czujesz jakby "jezdzila Ci" po oku?
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 17 października 2007, 21:04

    sprawdz czy s? na dobrej stronie, bo jak s? zalozone odwrotnie to maja prawo wypasc, choc ja kiedys przenosilem caly dzien air optix na drugiej stronie i zorientowalem sie dopiero wieczorem, dobrze ze nie wypadla.....
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 października 2007, 23:09

    LEMUR pisze:nan88 napisa?/a:
    nie dotyka?am oka tylko mia?am to uczucie ?e ?le le?y, i mrugn??am i mi wypad?a


    nie powinno sie tak dziac.. moze masz za duza ta soczewke, moze zle dobrana? Udaj sie do specjalisty w zalozonych soczewkach aby sprawdzil...

    Czy dochodzi do rozmazywania sie obrazu jak mocno spojrzysz w lewa/prawa strone? Czujesz jakby "jezdzila Ci" po oku?
    Lemur ale nawet gdyby ona byla zle dobrana to takie wypadanie soczewki wydaje sie conajmniej dziwne nie sadzisz ? ja potrafie pocierac oko i soczewka dalej siedzi na swoim miejscu.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 października 2007, 23:12

    gdy soczewka jest zbyt duza, luzna to czasami mrugniecie moze spowodowac jej 'zrolowanie sie' przy pewnych okolicznosciach a tym samym wydostanie sie jej na zewnatrz. Lub to co zauwazyl zaakochany, jezeli dodatkowo jest zalozna na lewa strone - takze powodow moze byc wiele... najlepsze rozwiazanie to udanie sie na konsultacje do specjalisty.

    Te pytanie o te spogladanie to ma inny cel :)
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    autor: nan88 » 18 października 2007, 12:23

    LEMUR pisze:
    nie powinno sie tak dziac.. moze masz za duza ta soczewke, moze zle dobrana? Udaj sie do specjalisty w zalozonych soczewkach aby sprawdzil..
    Ale przecie? by?am u specjalisty 3 tygodnie temu, kiedy dobiera? mi soczewki, a potem jeszcze tydzie? temu na pierwszej wizycie kontrolnej i okulistka stwierdzi?a ?e soczewka dobrze si? zachowuje na oku... A o problemie jej nie powiedzia?am bo wtedy zdarzy?o mi si? to tylko raz i mysla?am ?e za bardzo potar?am oko.

    Co do tego spogl?dania w bok to Ci odpowiem jutro Lemur, bo dzi? nigdzie nie wychodz? i na nosie mam okularki :) Wi?c nie sprawdz? tego teraz. Ale chyba si? nie rozmazuje, pewnie zauwazylabym to, ale jutro zwr??c? uwag?. A co to mialoby oznaczac?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 października 2007, 18:10

    jakie to sa soczewki ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    autor: nan88 » 19 października 2007, 18:57

    To s? soczewki J&J Acuvue Oasys.

    Lemur, nie rozmazuje mi si? obraz gdy spogl?dam w bok :)
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 19 października 2007, 20:51

    Jeste? pewna ?e nosisz soczewki na dobrej stronie?? mi kiedy? wypad?a w?a?nie z tego powodu, poza tym przez ca?y dzie? mnie co? ku?o w oku i dopiero na wiecz??r zda?am sobie sprawe ze mam ja na lewej stronie, ale tez kiedy? wypad?a mi bo za mocno potar?am oko zwin??a sie i wypad?a :p
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    autor: nan88 » 23 października 2007, 11:11

    Raczej jestem pewna, do?? wyra?nie widz? r???nic? mi?dzy soczewk? na dobrej stronie a wywr??con? na drug?...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 października 2007, 19:45

    no to my tu raczej nic wiecej nie poradzimy
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 24 lipca 2007, 16:40
    Lokalizacja: SÂ?ubice

    autor: kasu » 24 października 2007, 10:53

    Ja mia?am taki przypadek, gdy przepisana soczewka by?a za du?a. Na w?asn? r?k? wzie?am soczewki o mniejszej krzywi?nie i le?a?y jak ula? ;)
    :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 października 2007, 11:25

    Ja mia?am taki przypadek, gdy przepisana soczewka by?a za du?a. Na w?asn? r?k? wzie?am soczewki o mniejszej krzywi?nie i le?a?y jak ula? ;)
    co jednak nie znaczy ze ta soczewka jest idealna !! i do takich zakupow na "slepo" raczej nie namawiamy. w kazdym razie wszelkie pozniejsze problemy trzeba brac na siebie a nie zwlac na okuliste czy sklep ktory sprzedal szkla.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • woof
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 12
    Rejestracja: 22 października 2007, 12:20
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: woof » 24 października 2007, 11:29

    nan88 pisze:
    Ale przecie? by?am u specjalisty 3 tygodnie temu, kiedy dobiera? mi soczewki, a potem jeszcze tydzie? temu na pierwszej wizycie kontrolnej i okulistka stwierdzi?a ?e soczewka dobrze si? zachowuje na oku... A o problemie jej nie powiedzia?am bo wtedy zdarzy?o mi si? to tylko raz i mysla?am ?e za bardzo potar?am oko.
    to moze lepiej zmien specjaliste :)
    T.M.
    http://www.visioncare.pl - portal dla uÂ?ytkownik??w okular??w i soczewek kontaktowych
    forum.visioncare.pl - forum optyczne
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości