ODPOWIEDZ Posty: 26 Strona 1 z 1
Niebieskie zabarwienie
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    Niebieskie zabarwienie

    autor: nan88 » 13 października 2007, 22:42

    Czy wszystkie soczewki maja niebieskie zabarwienie? S? przez to widoczne na oku.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 października 2007, 22:45

    te niebieskie zabarwienie maja nie wszystkie soczewki, ale nie widac tego na oku, ono jest po to aby latwiej znalesc soczewke w pojemniczku, latwiej bylo manipulowac nia itp, itd.. nie wplywa na widzenie!
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 13 października 2007, 22:45

    Wydaje mi si? ze nie wszystie. Np AirOptixy N&D maj? z???te zabarwienie :)
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 13 października 2007, 23:00

    LEMUR pisze:ale nie widac tego na oku
    Nie zgodz? si? z tym. Jak kto? patrzy komu? w oczy z do?? bliskiej odleg?o?ci to jest zauwa?alne niebieskie zabarwienie.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 13 października 2007, 23:17

    Asik, chyba ci sie co? pomyli?o, z???te??????? :ban: eir optix N&D ktore nosze sa zupelnie bezbarwne, i niewidoczne jesli chodzi o zalozon? soczewke na oku. nosilem oasys i one byly na tyle niebieskie i wielkie ze bylo je widac bardzo mocno, wszyscy widzieli ze nosze soczewki i sie pytali, a ja si? raczej nie chwale ze mam wade wiec cos w tym jest, teraz kiedy nosze zir optix N&D nikt nie widzi ze nosze soczewki chyba se ktos nosi je sam, wtedy ?atwiej je zauwaza. nosilem air optix pure vision acuvue advance i oasys i proclear to zabarwienia nie maja proclear i air optix night and day(ktore nie s? zolte, na pewno)
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 października 2007, 23:38

    Soleil pisze:Jak kto? patrzy komu? w oczy z do?? bliskiej odleg?o?ci to jest zauwa?alne niebieskie zabarwienie
    podejdz jeszcze blizej i zauwazysz znaczniki strony jezeli wystepuja ;) :spoko: :jupi:
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 14 października 2007, 00:11

    LEMUR pisze:
    Soleil pisze:Jak kto? patrzy komu? w oczy z do?? bliskiej odleg?o?ci to jest zauwa?alne niebieskie zabarwienie
    podejdz jeszcze blizej i zauwazysz znaczniki strony jezeli wystepuja ;) :spoko: :jupi:
    Wystarczy odleg?o?? przy rozmowie, aby zauwa?y? niebieskie zabarwienie...
    Skaleczeni milczeniem...
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 14 października 2007, 00:16

    LEMUR pisze:
    Soleil pisze:Jak kto? patrzy komu? w oczy z do?? bliskiej odleg?o?ci to jest zauwa?alne niebieskie zabarwienie
    podejdz jeszcze blizej i zauwazysz znaczniki strony jezeli wystepuja ;) :spoko: :jupi:
    Lemur nie dokuczaj :zdziwko: to zabarwienie czasem rzeczywi?cie przeszkadza soczewkowiczom, twierdz?, ?e maj? nienaturalnie niebieskie oczy, mia?am tak? jedn? Pani?, skar?y?a si? na Visitinty, nawet nakrzycza?a na mnie, ?e da?am jej kolorowe soczewki :doh:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 października 2007, 00:20

    aniula pisze:mia?am tak? jedn? Pani?, skar?y?a si? na Visitinty,
    Visitint to przede wszystkim nazwa tego lekko niebieskiego zabarwienia w Cibie, ktore uzywane jest rowniez do AirOptixow.. i nie spotkalem sie aby ktokolwiek narzekal ze widzi przez takie soczewki gorzej... czy zeby mu przeszkadzalo. Czasami "glowka" za bardzo pracuje i jak ktos widzi lekko niebieskie to mysli ze widzi bardziej niebiesko ;) to dosyc czesty przypadek - wystarczy uprzedzic po co to barwienie i ze nie przeszkadza w patrzeniu - przede wszystkim dobra informacja.
    Asik pisze:Np AirOptixy N&D maj? z???te zabarwienie
    jak napisal zaakochany, one nie maja zabarwienia
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 14 października 2007, 00:23

    Ta pani od visitint??w nosi?a je ju? d?u?szy czas (przynajmniej z p??? roku), dopiero przy nast?pnym opakowaniu przysz?a z krzykiem, ?e to kolorowe :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 października 2007, 00:26

    aniula pisze:dopiero przy nast?pnym opakowaniu przysz?a z krzykiem, ?e to kolorowe
    no widzisz, czyli mialem racje ze wczesniej nawet jej to nie przeszkadzalo :D
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 14 października 2007, 00:31

    jedna pani przy softcolorsach (nie pami?tam czy aqua czy royalblue) stwierdzi?a, ?e widzi ?wiat w takim lekkim niebieskim zabarwieniu :brawo:
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 14 października 2007, 10:10

    Ludzie maj? problemuy , heh :gwizd: ja zwr??ci?am uwag? na zabarwienie samej soczewki, ale stwierdzi?am, ?e to ylko bardziej pomaga znale?? soczewk? z pude?ku :) Par? razy szuka?am jej w ?azience bo nie by?o jej w p?ynie :D natomiast przyklei?a sie do wieczka i nie zauwa?y?am tego wcze?niej. Fajnie by by?o by soczewki by?y neonowe, gdy si? ich na oczach nie ma :D znacznie u?atwia to szukanie ich na mojej granatowej pod?odze w ?azience, co si? czasem zdarza jak upuszcz? :aniolek:

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 października 2007, 10:27

    to tak zeby was podsumowac:
    Niektore soczewki maja zabarwienie lekko niebieskie inne natomiast sa prawie calkowicie przezroczyste. Nie ma to jednak wypywu na obraz ktory widzimy natomiast noszac soczewki "niebieskie" istnieje wieksze prawdopodbienstwo ze zostana one zauwazone przez inne osoby.

    Soczewki takie jak Oasys, Proclear Compatibles, Comforty, Acuvue 2 maja zabarwienie lekko niebieskie.

    Natomiast Optimy czy chocby Purevision mozna uznac za bezbarwne.

    Co do Optixow ND to hmmm moge sie zgodzic ze sa one jakby zolte :P rzeczywiscie material z ktore sa zrobione ma taki dziwny odcien. no ale blizej im jednak do bezbarwnosci niz do koloru zoltego :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 14 października 2007, 11:00

    woozie pisze:Natomiast Optimy [...] mozna uznac za bezbarwne.
    A niekt??re osoby maj? przewidzenia... :gwizd: :mur:
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 14 października 2007, 11:51

    No w?a?nie PureVision s? rzeczywi?cie praktycznie bezbarwne ale i tak zauwa?alne ;) a na pude?ku jest niby napisane: "visibility tinted contact lenses" :D :P
    \
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 14 października 2007, 17:01

    Dla mnie purevision s? zielone ;p
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 14 października 2007, 17:09

    Debian pisze:Dla mnie purevision s? zielone ;p
    Hehe dobre :super:
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 14 października 2007, 17:17

    naprawde sa lekko zielone.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 14 października 2007, 19:43

    heh niekt??rzy np. maj? problemy z tym, ?e skoro soczewki s? lekko podbarwiane to kolor ich oczu r??wnie? jest inny :mur: cz??? os??b twierdzi, ?e ja po za?o?eniu moich bauschowskich toric??w (b?ekitnawo-zielonkawe :? ) mam ciemniejszy odcie? t?cz??wki (oczy niebieskie), a ja nic nie zauwa?am :P nawet gdy za?o?? na jedno oko soczewk?, a na drugie nie :D Ludzie uwielbiaj? robi? z ig?y wid?y :gwizd:

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 15 października 2007, 15:38

    zaakochany pisze:Asik, chyba ci sie co? pomyli?o, z???te??????? :ban: eir optix N&D ktore nosze sa zupelnie bezbarwne, i niewidoczne jesli chodzi o zalozon? soczewke na oku.

    czemu odrazu :ban: ?? :(

    na oku sa niewidoczne , ale mnie sie wydaje ze na palcu maja bardzo lekkie zabarwienie... ale to moze od opuszka sie odbija... :P

    A co do soczewek zabarwionych na niebiesko to calkowicie si? zgadzam z tym , ?e s? one widoczne w niekt??rych przypadkach... u mnie na szczescie nie tak bardzo , ale mam kolezanke , kt??ra ma jasno-niebieskie oczy i u niej widac wyra?nie obw??dke soczewki...

    ale ja to juz jestem tak wyczulona , ?e rozpoznaje u wielu osob obecnosc soczewek na oku :P
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 października 2007, 16:46

    osoby ktore nosza soczewki to widza szkla nawet u ludzi ktorzy ich nie nosza. ja mam taka schize ze patrze ludziom po oczach caly czas i wtedy oni sie tak jakos dziwnie gapia na mnie :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 15 października 2007, 18:54

    woozie pisze:osoby ktore nosza soczewki to widza szkla nawet u ludzi ktorzy ich nie nosza. ja mam taka schize ze patrze ludziom po oczach caly czas i wtedy oni sie tak jakos dziwnie gapia na mnie :P
    Tak samo mam :P na serio :) buhahaha ok ale juz bez :ot: pozdro
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 marca 2008, 01:35

    Podbarwienie jest zauwa?alne przy bli?szym kontakcie i na zdj?ciach, par? os??b mnie pyta?o, co to jest, czy to siniaki (ciekawe rozumowanie). Zazwyczaj, patrz?c komu? w oczy podczas rozmowy, nie zwraca si? jednak na to uwagi. Do?wiadczenie te? robi swoje - zanim zacz??am nosi?, nie widzia?am szkie? u innych, nawet niebieskawych, a teraz widz? nawet u os??b, kt??re nie maj? ;)
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 09 marca 2008, 08:31

    osoby ktore nosza soczewki to widza szkla nawet u ludzi ktorzy ich nie nosza. ja mam taka schize ze patrze ludziom po oczach caly czas i wtedy oni sie tak jakos dziwnie gapia na mnie :P
    _________________
    dziwne bo ja mam to samo, szczeg??lnie w autobusie ;P

    Ja nosze Air Optix i wida? je na oczach. Mam jasno niebieskie oczy i ludzie (ci co wiedz? ?e nosze szk?a) cz?sto sie mnie pytaj? czy nosze soczewki kolorowe.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 marca 2008, 00:30

    julik2k, to tylko oznacza, ?e masz pi?kne oczy jak z reklamy kolorowych szkie?ek :D
ODPOWIEDZ Posty: 26 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości